جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/03/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 3602

 كوتاه و خواندني  

نشست علمي گروه شيمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مسجدسليمان
نشست علمي و تخصصي با موضوع نقش مهندسي شيمي در توسعه کشور و جايگاه آن در سند چشم انداز 1404 به همت گروه نفت وشيمي و همچنين حوزه پژوهش دانشگاه آزاد اسلامي واحد مسجدسليمان در سالن کنفرانس اين واحد دانشگاهي برگزار شد.  به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد مسجدسليمان، در اين نشست علمي و تخصصي دکتر اصغري عضوهيات علمي پژوهشکده نفت تهران به عنوان سخنران دعوت شده باحضور درجمع گروهي از دانشجويان و مدرسان رشته نفت و پترشيمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مسجدسليمان پيرامون موضوع اين نشست  علمي، مطالبي ارايه نمود.

در دانشگاه آزاد اسلامي واحد هريس برگزار شد
کارگاه آموزشي پيشگيري از اعتياد و شناخت انواع مواد مخدر و آثار آن
کارگاه آموزشي پيشگيري از اعتياد و شناخت انواع مواد مخدر و آثار آن درمحل سالن فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان هريس با حضور 200 نفر از دانشجويان، کارکنان و اساتيد برگزار شد. 
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد هريس، اين کارگاه با ارائه مطالب توسط سروان محمدزاده، کارشناس پليس مبارزه با موادمخدر استان آذربايجان شرقي درخصوص راه هاي مقابله و پيشگيري از اعتياد و همچنين در مورد آثار زيانبار استعمال انواع مواد مخدر سنتي و صنعتي برگزار شد.
گفتني است اين کارگاه با همکاري فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان هريس و معاونت آموزشي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد هريس برگزار شد.

برگزاري دوره ي worb در دانشگاه آزاد اسلامي واحد دهلران
مدير روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دهلران از برگزاري کلاس هاي ضمن خدمت ويژه اعضاي هيات علمي اين دانشگاه خبر داد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد دهلران علي چراغي رئيس دفتر مطالعات و آموزش نيروي انساني گفت: دفتر مطالعات و برنامه ريزي نيروي انساني واحد دهلران در ادامه برگزاري دوره هاي آموزش ضمن خدمت اقدام به برگزاري دوره آموزش worb ويژه اعضاي هيات علمي و کارکنان واحد، جهت آشنايي بيشتر اعضاي هيات علمي و کارکنان با رايانه نموده است.
چراغي افزود: اين دوره با تدريس مهندس علي ميرشکاري از مدرسان اين واحد دانشگاهي در سايت کامپيوتر دانشگاه به مدت 24 ساعت معادل 1 واحد درسي برگزار شد. گفتني است بيش از30 نفر ازاعضاي هيات علمي و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي واحد دهلران  در اين دوره شرکت کردند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در واحد رودهن:
دانشگاه آزاد اسلامي يادگار ارزشمند
 امام خميني(ره) است
رودهن-خبرنگار آفرينش
دانشگاه آزاد اسلامي يکي از مصاديق مهم همت مضاعف و کار مضاعف است.
به گزارش خبرنگار آفرينش; حجت الاسلام سراج مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي رودهن در بيست وهشتمين سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، طي سخناني در مسجد پيامبر اعظم(ص)، دانشگاه آزاد اسلامي را شجره طيبه اي ناميد که اساس آن با تشويق معنوي و کمک هاي مالي محدود اما مبارک امام خميني(ره) شکل گرفت و به تدريج آثار و برکات مادي، معنوي و علمي بسيار فراواني را نصيب کشور اسلامي نمود. وي در ادامه به برخي از مزاياي اين دانشگاه اشاره نمود و به مخالفين اين حرکت خاطرنشان کرد: درخصوص آثار و برکات آن تامل بيشتري نموده و از سخنان و تصميمات شتاب زده بپرهيزند، گرچه معتقديم بايد جلوي برخي آسيب ها و ضررها نيز با تدبير صحيح گرفته شود. حجت الاسلام سراج در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به سال 89 که از طرف مقام معظم رهبري به سال همت مضاعف و کار مضاعف نام گرفت، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي يکي از مصاديق مهم همت مضاعف و کارمضاعف بوده است و ازسال 89 با رهنمودهاي مقام معظم رهبري همت و کار ارزشمند خود را ارتقا» خواهد بخشيد.

افتخارآفريني پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در مسابقات بين المللي مجارستان
پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در مسابقات بين المللي پل هاي شبيه ساز ماکاروني در شهر بوداپست مجارستان موفق شدند، مقام هاي اول و سوم را کسب کنند. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد قزوين، در مسابقات شبيه ساز پل که 27 تيم از 10 کشور برتر جهان در آن شرکت داشتند، دانشمندان مرکز تحقيقات صنعت ساختمان (CCRC) اين واحد دانشگاهي توانستند با شايستگي تمام مقام اول را به دست آورند و تيم هايي از دانشگاه کشور مجارستان مقام دوم و سوم اين مسابقات را کسب کردند. همچنين در مسابقات پل مقاومت سنگين، که 36 تيم از 10 کشور در آن به رقابت پرداختند، پژوهشگران مرکز تحقيقات صنعت ساختمان دانشگاه آزاد اسلامي قزوين توانستند مقام سوم را کسب کنند. مقام اول و دوم اين مسابقات را دانشگاه هاي  zazi وudoba مجارستان کسب کردند. پژوهشگران مرکز تحقيقات صنعت ساختمان (CCRC) اين واحد دانشگاهي طي ساليان گذشته توانسته اند مقام هاي برتر بسياري را در داخل و خارج به کارنامه موفقيت هاي دانشگاه اضافه کنند.

رئيس جهاد دانشگاهي تاکيد کرد:
تلاش خستگي ناپذير شرط لازم جامعه ي ما براي رسيدن به توسعه  و عملکرد بهتر
دکتر حميدرضا طيبي رييس جهاد دانشگاهي، در مراسم افتتاحيه چهارمين همايش مديريت عملکرد که در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: اجراي مديريت عملکرد زماني بهترين کارايي و اثربخشي را دارد که کار و تلاش خستگي ناپذير انسان ها منشا» و مبدا» حل مشکلات جامعه، توليد و اقتدار باشد.
به گزارش ايسنا، طيبي افزود: اهداف سند چشم انداز زماني قابل دستيابي است که جامعه به سوي کار و تلاش دانش بنيان حرکت کند. يعني توليد فکر ما، توليد علم ما و توليد فناوري متعلق به خود ما، منشا» حل مشکلات فرهنگي و اجتماعي و توليد ثروت اقتصادي ما باشد. رييس جهاد دانشگاهي تاکيد کرد: هيچ کشوري با کسب درآمد آسان حاصل از فروش منابع طبيعي خودش و هزينه کرد آن و بدون کار و تلاش طاقت فرسا به پيشرفت و سعادت نمي رسد و اگر به صورت ظاهري هم شاخص ها وضعيت خوبي نشان دهند کوتاه مدت خواهند بود. حاصل درآمد آسان واردات بي رويه خواهد بود که منافع آن قطعا نصيب اقشار ضعيف نخواهد شد. رييس جهاد دانشگاهي در پايان با تاکيد بر اينکه تلاش خستگي ناپذير شرط لازم جامعه  ما براي رسيدن به توسعه  و عملکرد بهتر است، تصريح کرد: انشا»الله با عزم و اراده مسئولان نظام و به ويژه تلاش دولت دهم و با اجراي برنامه پنجم توسعه شاهد سرعت بيش تر اين حرکت اساسي به سوي جامعه دانش بنيان و اقتصاد دانش بنياد و توسعه عملکردها در اين راستا باشيم.

برگزاري کارگاه آموزشي ويژه مزدوجين دانشجوئي در واحد گرمسار
کارگاه آموزشي ويژه مزدوجين و آموزش مهارت هاي زندگي با حضور دکتر مصيب عباسي رئيس واحد گرمسار، دکتر احمدي و جمع کثيري از مزدوجين دانشجوئي در محل سالن آمفي تئاتر فارابي دانشکده علوم انساني برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد گرمسار، در اين جلسه دکتر مصيب عباسي ضمن آرزوي خوشبختي براي زوج هاي جوان دانشجو، پايه و اساس و مسير زندگي صحيح را باتوجه به آئين اسلامي ازدواج ناميد که عقل و علم نيز پايه زندگي درست را نيز همين مسير مشخص نموده است. دکتر احمدي گفت: امروزه خانواده هاي مطلوب در همه جاي دنيا هسته اي است و متشکل از زن و شوهر و فرزند است و خانواده هاي باز قديمي کمتر مورد پذيرش قرار مي گيرد. وي در اين کارگاه درخصوص مسائل و مولفه هاي رضايت زناشويي، نحوه تعامل با خانواده همسر، موفقيت در زندگي زناشويي و چگونگي ارتباط موثر باهمسر و راه هاي تقويت بنيان خانواده توضيحاتي ارائه نمودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه