جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/03/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3621

  عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي:
 دانشگاه آزاد اسلامي سهم عمده اي در پيشرفت و تعالي کشور داشته است  

عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي با 1/5 ميليون دانشجو و 3/5 ميليون فارغ التحصيل نقش بسيار زيادي در رشد علمي کشور داشته و ناديده گرفتن خدمات اين دانشگاه درعرصه آموزش عالي بي انصافي است.
حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسين سبحاني نيا در گفت وگو با آنا، با بيان اين مطلب افزود: دانشگاه آزاد اسلامي از اقدامات بسيار مفيد و موثر انقلاب است که با کمک مسوولان دلسوز نظام، توانسته بدون بودجه دولتي به اين مرحله از رشد و تعالي برسد و تقويت اين دانشگاه، تقويت نظام و آموزش عالي است.
نماينده مردم نيشابور درمجلس شوراي اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي با کمک يک ميليون توماني و با برکت حضرت امام(ره) کار خود را آغاز کرد و امروز از لحاظ فضاي آموزشي و رفاهي و تربيت نيروي مجرب و اعتلاي علمي و فرهنگي، پايگاهي تاثيرگذار در جهان اسلام است.
عضو هيات رئيسه مجلس تصريح کرد: دانشگاه آزاد اسلامي کانون اميد و اشتياق خيل عظيم جوانان ميهن اسلامي مان براي دستيابي به آموزش عالي است که نيروهاي مجرب و توانمندي پرورش کرده است.
سبحاني نيا افزود: دانشگاه آزاد اسلامي با 400 واحد و مرکز دانشگاهي در سراسر کشور در خدمت نظام و انقلاب است و بزرگترين دانشگاه حضوري جهان محسوب مي شود.
وي يادآور شد: بايد اذعان کرد که حمايت از دانشگاه آزاد اسلامي درحقيقت حمايت از توسعه و تعالي آموزش عالي کشور است. وي افزود: بايد قدردان تلاش ارزنده دانشگاه آزاد اسلامي باشيم و حب و بغض ها باعث نشود که از خدمات فراگير اين دانشگاه چشم پوشي کنيم. نماينده مردم نيشابور درمجلس گفت: دانشگاه آزاد اسلامي با مديريتي پرتلاش و توانمند در مسير رشد و تعالي حرکت مي کند. دکتر حسين سبحاني نيا با بيان اينکه به طور حتم با حمايت از دانشگاه آزاد اسلامي، پايه هاي علمي نظام اسلامي نيز مستحکم تر خواهد شد، افزود: بايد با تدوين سازوکارهاي مناسب، زمينه لازم براي ارتقاي کيفي و روزافزون را دراين دانشگاه فراهم کرد. وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي نمادي از تحقق اصل 44 قانون اساسي است و بزرگترين مجموعه آموزشي کشور بدون بودجه دولتي، کارايي و بهره وري بسيار مناسبي دارد.
سبحاني نيا خاطرنشان ساخت: دانشگاه آزاد اسلامي مصداق عيني و واقعي همت و کار و تلاش مضاعف است و درجهت دستيابي به شاخص هاي سند چشم انداز 20 ساله برنامه ريزي مناسبي به عمل آورده است.
نماينده مردم نيشابور با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي سهم بسيار زيادي در پيشرفت و توسعه کشور دارد، افزود: زماني که دکتر جاسبي کار را شروع کرد شايد در باور خيلي ها نبود که با امکانات محدود، بتواند چنين تحول عظيم علمي و فرهنگي را در سطح کشور ايجاد کند.
دکتر سبحاني نيا تصريح کرد: امروز دانشگاه آزاد اسلامي ازنظر توسعه و فراگيري درسطح دنيا، رتبه اول را دارد و ازنظر جامعيت درهمه ابعاد انجام وظيفه مي کند. وي با اشاره به تحصيل نيمي از دانشجويان کشور در دانشگاه آزاد اسلامي گفت: امروزه دانشگاه آزاد اسلامي در رشته هاي مختلف کاربردي و علوم و فنون و در همه ابعاد کيفي و کمي پيشرفت هاي خوبي داشته که جا دارد از دکتر جاسبي و ساير مسوولان دانشگاه آزاد اسلامي تقدير و تشکر شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه