جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/03/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3621

  تسهيلات سازمان سنجش براي داوطلبان معلول کنکور سراسري سال 89 تشريح شد  

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تشريح تسهيلات سازمان سنجش براي داوطلبان معلول کنکور از تهيه کليه دروس عمومي کنکور به خط بريل و پيش بيني منشي براي داوطلبان دچار معلوليت از ناحيه دست در کنکور خبر داد. 
دکتر حسين توکلي در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به حضور2هزار و 438 داوطلب معلول در کنکور سراسري 89، گفت: بر اساس علامتگذاري داوطلبان در تقاضانامه الکترونيکي ثبت نام و گواهي صادره توسط سازمان بهزيستي کشور، در کنکور امسال 241 نفر نابينا،520 نفر کم بينا، 99 نفر ناشنوا، 301 نفر کم شنوا و يک هزار و 277 نفر معلولان جسمي و حرکتي شرکت مي کنند. 
وي با اشاره به برگزاري آزمون اين دسته از داوطلبان در حوزه هاي جداگانه، اظهارکرد: زمان پاسخگويي به سوالات عمومي و اختصاصي با توجه به وضعيت داوطلبان در نظر گرفته شده است. 
معاون سازمان سنجش با بيان اينکه براي داوطلبان نابيناي مطلق کليه دروس عمومي به خط بريل تهيه شده است، خاطر نشان کرد: سوالات اختصاصي گروه آزمايشي علوم انساني و زبان هاي خارجي نيز به خط بريل تهيه شده است. 
وي افزود: از آنجايي که فقط يک نفر نابيناي مطلق داوطلب گروه علوم رياضي و هفت نفر داوطلب گروه تجربي هستند، براي آنها منشي در نظر گرفته شده است. 
توکلي در خاتمه با اشاره به تسهيلات در نظر گرفته شده براي داوطلبان کم بينا، تصريح کرد: براي اين دسته از داوطلبان سوالات به خط درشت چاپ شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبرو دانشگاه
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه