جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/05/09 - روزنامه سراسري صبح ايران ( شنبه) نسخه شماره 3655

 دانشگاه آزاد اسلامي مرکز هرند به واحد مستقل دانشگاهي تبديل شد 

اصفهان - خبرنگارآفرينش
در آستانه نيمه شعبان و در مراسمي با حضور دکتر مجلسي دبير منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان، حجت الاسلام والمسلمين افضل هرندي امام جمعه و رئيس هيئت موسس دانشگاه آزاد اسلامي واحد هرند، بخشدار، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر هرند و جمعي از مسئولين شهر هرند و با پيام معاون فرهنگي و رئيس منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي، آئين جشن تبديل مرکز دانشگاهي هرند به دانشگاه آزاد اسلامي واحد هرند برگزار شد.
دکتر مظاهري در پيام خود که دکتر مهران مجلسي در منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي آن را قرائت کرد با تبريک همزماني ارتقا» واحد هرند با نيمه شعبان گفت: بي ترديد حوزه و دانشگاه به عنوان مهمترين مراکز توليد فرهنگ و علم و دانش و معرفت، نقش موثري در فرايند رشد و توسعه همه جانبه و تعالي و پيشرفت کشور دارند و در اين ميان دانشگاه آزاد اسلامي پس از گذشت 28 سال رشد و بالندگي جايگاهي ويژه دارد.
وي در پايان پيام خود با تبريک ارتقا» واحد دانشگاه هرند گفته است: «اينجانب ضمن ابراز خرسندي از تبديل مرکز آموزشي هرند به واحد دانشگاهي، از تمامي مسئولان ذيربط از جمله امام جمعه محترم، بخشدار و تمامي مسئولاني که از اين واحد حمايت کرده و مي کنند و نيز از رئيس محترم نهاد مقام معظم رهبري در منطقه چهار و دبير محترم و ساير همکاران اين منطقه و رئيس محترم واحد خوراسگان و رئيس واحد هرند و همکاران فعلي و سابق در اين واحد دانشگاهي تشکر و قدرداني مي نمايم و با تبريک اين موفقيت به اين استادان، کارکنان و دانشجويان و مردم شهيدپرور و علم دوست بخش جلگه و شهر هرند توفيق همگان را از خداوند متعال خواستارم.»
در ادامه، دکتر مهران مجلسي دبير منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي، در اين مراسم در سخناني با اشاره به توانمندي هاي دانشگاه آزاد اسلامي در کشور به ويژه منطقه 4 گفت: هم اکنون بيش از يکصد هزار دانشجو در 30 واحد دانشگاهي اين منطقه مشغول تحصيل هستند.
وي با تبريک نيمه شعبان و ارتقا» رتبه دانشگاه هرند گفت: اين دانشگاه در برخي شاخص هاي آموزشي، پژوهشي و رفاهي در جايگاه خوبي قرار دارد که اميدواريم با تصويب و راه اندازي رشته هاي جديد کارشناسي در اين دانشگاه، شاهد رشد و تعالي بيشتر اين دانشگاه باشيم.
وي افزود: به زودي 2 مرکز دانشگاهي ديگر اين منطقه به واحد مستقل دانشگاهي تبديل مي شوند.    
دکتر مجلسي دبير منطقه 4 در ادامه با اشاره به وجود دانشگاه هاي آزاد اسلامي جامع در اين منطقه يادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان هم اکنون با راه اندازي رشته هاي تحصيلي دندانپزشکي، مراکز رشد و فناوري، توسعه تحصيلات تکميلي در کشور يکي از دانشگاه هاي برتر علمي، پژوهشي است. 
دکتر فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان نيز در اين مراسم با اشاره به نقش دانشگاه آزاد اسلامي در توسعه اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي شهر هاي کشور گفت: دانشگاه آزاد اسلامي نمونه بارز خصوصي سازي در کشور با هدف ارتقا» کمي و کيفي آموزش بوده و هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامي با 1/5 ميليون نفر دانشجو و 3/5 ميليون نفر فارغ التحصيل  بزرگترين دانشگاه حضوري جهان محسوب مي شود.
وي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي واحد هرند با حمايت جمعي از مسئولين و دلسوزان  اين شهر در 12 سال پيش تاسيس شد که هم اکنون اين دانشگاه به يک مرکز موثر در ارتقا» آموزش عالي، وضعيت اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي منطقه محسوب مي شود.
دکتر فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان در ادامه با اشاره به جايگاه علمي اين دانشگاه در کشور گفت: هم اکنون اين دانشگاه با 400 عضو هيات علمي تمام وقت و 500 کارمند بيش از 13 هزار دانشجو را تا مقطع دکترا همراهي مي کند.
وي ادامه داد: دانشجويان و فارغ التحصيلان رشته هاي حقوق و معماري اين دانشگاه در ارزيابي هاي صورت گرفته و آزمون هاي علمي قوه قضائيه از بهترين فارغ التحصيلان و قبول شدگان کشور مي باشند.
وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان تاکنون مراکزي مانند نطنز، دولت آباد، ميمه، گلپايگان و هرند را تحت پوشش داشته که عموما اين مراکز به واحد مستقل ارتقا» يافته اند.
حجت الاسلام والمسلمين افضل هرندي نماينده ولي فقيه و امام جمعه شهر هرند و رئيس هيئت موسس دانشگاه آزاد اسلامي هرند در اين جشن در سخناني ضمن تبريک ايام شعبانيه و ارتقا» رتبه دانشگاه هرند گفت: در دين اسلام به دو مقوله علم و ايمان تاکيد فراوان شده است و دانشگاه مرکز رشد و فراگيري علم و ايمان براي دانشجويان است.
وي با تقدير از مديران منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي به ويژه رياست منطقه و رياست دانشگاه خوراسگان در حمايت از دانشگاه هرند خواستار ادامه حمايت ها و رهنمودهاي مسئولين منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي شد.
مهندس سيد مسعود داوودي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد هرند نيز در ابتداي اين مراسم در سخناني با تبريک اعياد شعبانيه و ولادت امام عصر(عج) و همزماني آن با ارتقا» رتبه اين دانشگاه گفت: همزمان با يازدهمين سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي مرکز هرند، اين دانشگاه به واحد مستقل دانشگاهي تبديل شد.
وي گفت: هم اکنون بالغ بر 500 دانشجو در 10 رشته تحصيلي مشغول به تحصيل هستند که در ترم مهرماه به 12 رشته افزايش مي يابد.
وي با اشاره به تصويب چندين رشته کارشناسي در اين دانشگاه گفت: به زودي چندين رشته ديگر در مقطع کارشناسي در اين دانشگاه به تصويب رسيده و از ترم آينده ثبت نام از دانشجويان در رشته هاي جديد مصوب صورت مي گيرد.
وي با اشاره به اهتمام هيئت رئيسه اين دانشگاه در ارتقا» شاخص هاي آموزشي، پژوهشي و رفاهي گفت: راه اندازي وب سايت دانشگاه، ثبت نام اينترنتي دانشجويان، انجام اتوماسيون اداري، تکميل سلف سرويس، ايجاد و احياي فضاي سبز دانشگاه، ايجاد و توسعه کتابخانه، احداث سالن همايش ها و ارتقا کليه خدمات آموزشي و رفاهي از جمله اقدامات اين دانشگاه مي باشد.
مهندس سيد مسعود داوودي در ادامه با اشاره به اين مهم که دانشگاه هرند در سال 1379 فعاليت خود را با 46 دانشجو در رشته کامپيوتر آغاز کرد گفت: دانشگاه هرند همپاي کليه واحدهاي دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي، همت و کار مضاعف را سرلوحه فعاليت هاي خود قرار داده و اين مهم با ارتقا» مرتبه از مرکز به واحد موجب تلاش بيشتر اساتيد، کارکنان و همچنين دانشجويان در رشد و تعالي آموزش عالي مي باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه