جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/05/09 - روزنامه سراسري صبح ايران ( شنبه) نسخه شماره 3655

 معاون سازمان سنجش خبر داد:
 مشکل ثبت نام آزمون تافل در ايران رفع شد  

گروه آزمون وسنجش : موسسه "اي تي اس" که برگزاري آزمون تافل در سراسر جهان را بر عهده دارد دو هفته پيش اعلام کرد متقاضيان آزمون تافل در ايران فعلا قادر نخواهند بود در داخل ايران ثبت نام کنند و در اين آزمون شرکت کنند که اين مشکل به گفته معاون سازمان سنجش رفع شد.
دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با مهر با بيان اينکه مشکل ثبت نام آزمون تافل در ايران رفع شد گفت: موسسه بي تي اس طي اطلاعيه اعلام کرد که مشکل عدم ثبت نام داوطلبان آزمون تافل در ايران رفع شده است.
وي ادامه داد: داوطلبان آزمون تافل مي توانند از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
به گزارش مهر، موسسه اي تي اس که برگزاري آزمون تافل در سراسر جهان را بر عهده دارد اواخر تير ماه اعلام کرد متقاضيان آزمون تافل در ايران فعلا قادر نخواهند بود در داخل ايران ثبت نام کنند و در اين آزمون شرکت کنند.اين موسسه آمريکايي در وب  سايت خود نوشته بود که اين موسسه به دنبال را ه حل جايگزين براي دريافت هزينه متقاضيان اين آزمون است.
 معاون سازمان سنجش آموزش نيز پيش از اين از عدم برگزاري آزمون تافل در ايران براي افرادي که در دوره هاي جديد بايد ثبت نام کنند خبر داده و گفته بود: برگزاري آزمون تافل در ايران به دليل عدم پرداخت حق وجه ثبت نام با مشکلاتي روبرو شده است که متقاضيان اين آزمون در حال حاضر نمي توانند در داخل براي شرکت در آزمون اقدام کنند.
ابراهيم خدايي به مهر گفته بود: سايت اي تي اس که مسئول برگزاري آزمون تافل در سراسر جهان است منتشر کرده که متقاضيان آزمون تافل در ايران در حال حاضر نمي توانند در داخل ايران براي شرکت در اين آزمون اقدام کنند.
وي با اشاره به دليل اين قطع همکاري با ايران گفته بود: به دليل عدم پرداخت حق وجه ثبت نام آزمون تافل مشکلاتي پيش آمده که با مذاکراتي که انجام مي دهيم در حال رفع آن هستيم.
 قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور افزوده بود: پيش از اين هزينه ثبت نام براي موسسه فرستاده مي شد اما الان براي ارسال آن مشکلاتي وجود دارد که ما در حال بررسي راههايي براي ارسال هزينه هستيم.
 وي اظهار داشته بود: اميدواريم مطابق با اعلام موسسه اي تي اس تا 22 ژولاي ( 31 تيرماه) اين مشکلات برطرف شود.
 خدايي در پاسخ به اين سئوال که آيا برخي اظهارات مبني بر لغو آزمون تافل در ايران به دليل تحريمهاي اخير صحت دارد به مهر گفته بود: نه اينگونه نيست اما با توجه به قطع همکاري بانکي ايران با کشورهاي خارجي و عدم ارسال هزينه ثبت نام، اين موسسه در تشريح دلايل به وجود آمدن مشکل به تحريمها استناد مي کند.آزمون تافل، آزمون زبان انگليسي براي غيرانگليسي زبانان است و توانايي آنان در تسلط به اين زبان را مي سنجد شرکت در اين آزمون از جمله پيش شرط هاي تحصيل در عمده دانشگاه هاي جهان است که حد نصاب نمره آن بسته به دانشگاه هاي مختلف، تفاوت دارد.
 بر اساس سايت رسمي موسسه اي تي اس، بيش از هفت هزار موسسه در بيش از 130 کشور جهان براي پذيرش دانشجويان خارجي، اعطاي بورس تحصيلي و فارغ التحصيلي، نمره تافل را ملاک قرار مي دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش وپژوهش
اقتصادو بازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آموزش وسنجش
ورزشي ودرقلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه