جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/02/31 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2486

 دکتر آصفي، سخنگوي وزارت امور خارجه:
 دانشگاه آزاد اسلامي در کاهش ناهنجاري هاي اجتماعي نقش موثري داشته است  

توسعه و گسترش دانشگاه آزاد اسلامي ثمرات مثبت و نتايج درخشاني براي نظام جمهوري اسلامي ايران داشته است.
  دکتر حميدرضا آصفي سخنگوي وزارت امور خارجه در آستانه بيست و چهارمين سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اين مطلب افزود: هرچه موسسات آموزش عالي بيشتر شود، جوانان در مسير صحيح تري براي تعالي و پيشرفت قرار مي گيرند.
  وي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي بسيار خوب رشد و پيشرفت کرده و داراي رشته هاي متنوعي زيادي است و برخي از داوطلبان ترجيح مي دهند در دانشگاه آزاد اسلامي تحصيل کنند و اين دانشگاه را به دانشگاه هاي  دولتي ترجيح مي دهند.
  دکتر آصفي تصريح کرد: دانشگاه آزاد اسلامي  کمک شاياني به کاهش ناهنجاري هاي اجتماعي کرده است ; زيرا هرچه قشر جوان با مدارج علمي بالاتري وارد جامعه شود،  حتي اگر بيکار هم باشند، آفت کمتري نسبت به جواني که در سن پائين و بدون تحصيلات وارد جامعه دارند.
سخنگوي وزارت خارجه، در خصوص خروج نخبگان و فرار مغزها گفت:من اعتقادي به فرار مغزها ندارم، ولي بعضي ها فکر مي کنند در خارج امکانات بيشتري براي ادامه تحصيل وجود دارد و به خارج سفر مي کنند که اشکالي ندارد و اصلا پديده مهاجرت مذموم نيست، اما آن چيزي که اهميت دارد  اين است که اگر فردي از اين کشور مي رود، فرهنگ خودش را حفظ کند و با آن بيگانه نشود.
 سخنگوي وزارت امور خارجه افزود: ما در وزارت خارجه هم مي بينيم خيلي از مراجعات استادان و نخبگان از خارج به داخل را که به مراتب بيشتر از آن تعداد افرادي است که از ايران خارج مي شوند و اتفاقا خيلي از افراد مي روند و تجارب خاصي پيدا مي کنند و سالي چند بار مي آيند و تجارب خود را در خدمت هموطنان قرار مي دهند.
وي در پايان افزود: سياست دولت بر اين است که شرايطي فراهم کند تا نخبگان ايراني که در خارج از کشور هستند به ايران بازگردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
دانشگاه و خبر
پزشکي و علمي
دانشگاه و آموزشي
اقتصادي
سياسي و سياسي خارجي
استانها و شهرستانها
هنري
تست
اسامي المپيادهاي علمي