جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/07/01 - روزنامه سراسري صبح ايران ( پنجشنبه) نسخه شماره 3699

 محسن هاشمي:
 4 ايستگاه مترو تهران آماده بهره برداري است 

مدير عامل مترو تهران با بيان اينکه مهرماه امسال چند ايستگاه جديد مترو به بهره برداري مي رسد گفت: ايستگاههاي چهارراه وليعصر (عج، توحيد، نبرد و محمد شهر در خط 5 مترو آماه بهره برداري است اما با توجه به کمبود قطار امکان ارائه خدمات کامل و مناسب در اين ايستگاهها وجود ندارد.
به گزارش مهر، مديرعامل مترو تهران با بيان اينکه خط 4 متروي تهران تا پايان سال از غرب به شهرک اکباتان مي رسد، گفت: با توسعه غربي خط 4، مسافران خط 5 (کرج - تهران) به غيراز ايستگاه صادقيه مي توانند از ايستگاه جديد خط 4 که با اين خط تقاطع دارد براي ورود به شبکه داخلي مترو استفاده کنند که اين امر کاهش ازدحام در ايستگاه صادقيه و خط 2 را نيز به همراه دارد.
هاشمي از راه اندازي دستگاه حفار اتوماتيک (TBM)در خط 3 در مهرماه خبر داد و گفت: با به کارگيري دستگاه هاي حفار اتوماتيک سرعت حفر تونلها افزايش مي يابد. اما به موازات توسعه خطوظ نيازمند تامين اعتبارات لازم و مصوب مترو هستيم که بتوانيم ناوگان مورد نياز را هم تامين کنيم.
ايستگاههاي جديد به جاي خاک خوردن بايد در خدمت شهروندان قرار گيرند
جعفر ربيعي مدير عامل شرکت بهره برداري مترو گفت: قرار بود تا پايان شهريور ماه و پيش از آغاز سفرهاي تحصيلي، شرکتهاي سازنده واگن هفت قطار جديد براي خطوط داخلي به مترو تهران تحويل دهند که متاسفانه محقق نشد و تنها چهار قطار جديد به ناوگان افزوده شد، به همين دليل نمي توانيم از ظرفيتهاي تازه اي که با آماده سازي چند ايستگاه جديد فراهم شده، به طور کامل استفاده کنيم.
وي افزود: با ناوگان موجود اگرچه شهروندان مي توانند از مهرماه از ميدان انقلاب تا ميدان کلاهدوز را با مترو سفر کنند اما از ميدان شهدا تا ميدان کلاهدوز به دليل کمبود قطار تنها 6 ساعت در روز قادر به خدمات رساني خواهيم بود، آن هم در ساعات غير پيک يعني 9 صبح تا 3 بعد از ظهر.ربيعي تصريح کرد: اما خدمات رساني در ايستگاه چهارراه وليعصر(عج) که حدفاصل دو ايستگاه فردوسي و انقلاب واقع شده مانند ساير ايستگاههاي مسير انقلاب تا ميدان شهدا است و شهروندان مي توانند از اين ايستگاه که پيش بيني مي شود از ايستگاه ها پرتردد مترو باشد به راحتي استفاده و با مترو به نقاط مختلف شهر سفر کنند.
وي افزود: واگن هاي دو طبقه و لوکومتيوهاي خط 5 نيز طبق برنامه ريزي تحويل داده نشده و به همين دليل از ايستگاه محمد شهر کرج نيز به احتمال زياد اوايل آبان ماه بهره برداري مي شود.مدير عامل شرکت بهره برداري مترو تهران و حومه تاکيد کرد: امروز ديگر ساخت و توسعه مترو علي رغم تمام مشکلات و کمبود اعتبارات روند رو به رشد خود را با سرعتي مناسب طي مي کنند و ما بيش از پيش به افزايش ناوگان و ورود واگنهاي جديد نيازمنديم تا بتوانيم از ظرفيت هايي که ايجاد مي شود استفاده کرده و ايستگاه هاي جديد مترو به جاي اينکه خاک بخورند در خدمت مردم قرار گيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش وپژوهش
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه