جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/07/01 - روزنامه سراسري صبح ايران ( پنجشنبه) نسخه شماره 3699

 رييس سازمان سنجش خبرداد :
 با افزايش ظرفيت هاي انجام شده ديگر نيازي به کنکور نيست 

گروه آزمون وسنجش : رييس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به افزايش ظرفيت پذيرش دانشجو در کنکور 90، گفت: با افزايش ظرفيت هاي انجام شده ديگر نيازي به برگزاري کنکور وجود ندارد.
دکتر محمد حسين سرورالدين در گفت وگو با ايسنا، با بيان اينکه خوشبختانه با افزايش ظرفيت هاي انجام شده ديگر نيازي به برگزاري کنکور وجود ندارد و براي همه داوطلبان صندلي موجود است، خاطرنشان کرد: ظرفيت هاي دانشگاه ها در کشور30 درصد بيشتر از تعداد داوطلبان است، بر اين اساس صندلي برخي از دانشگاه ها خالي مي ماند. 
وي با بيان اينکه ظرفيت پذيرش دانشجو در کنکور سال آينده نسبت به امسال نيز افزايش خواهد يافت، تصريح کرد: بر اين اساس نيز متناسب با ميزان ظرفيت پذيرش تعداد متقاضيان نيز کاهش مي يابد. 
سرورالدين در خصوص نحوه برگزاري آزمون سراسري90، تاکيد کرد: آزمون سال آينده همانند کنکور امسال برگزار خواهد شد.
ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد سال آينده افزايش مي يابد
رييس سازمان سنجش با اشاره به سياست وزارت علوم در خصوص آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته، اظهارکرد: وزارت علوم اين سياست را دنبال مي کند که دانشگاه هاي بزرگ و کلان ظرفيت هاي دوره کارشناسي ارشد را افزايش دهند و مي توان پيش بيني کرد که در آزمون ارشد سال آينده ظرفيت ها نسبت به امسال افزايش خواهد يافت، چرا که علاوه بر روش قبلي روش هاي مختلفي چون دوره آموزش محور، مجازي و .. در دوره هاي کارشناسي ارشد ارائه شده است. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش وپژوهش
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه