جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/02/31 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2486

  نيويورک تايمز از اختلاف بين اروپا و آمريکا درباره پيشنهاد به ايران خبر داد  

يک روزنامه آمريکايي نوشت: اروپا و آمريکا درباره مذاکرات با ايران اختلاف نظر دارند و دولت بوش در برابر پيشنهاد جديد اروپا که شامل ايجاد چارچوب امنيتي خاورميانه اي براي ايران مي شود، مقاومت مي کند.
به گزارش  فارس، روزنامه نيويورک تايمز در شماره ديروز خود به نقل از ديپلماتهايي از دو طرف و ديگر مقامات که نامشان فاش نشده، افزود: دولت بوش همچنين در برابر ايده حفاظت از شرکت هاي اروپايي در برابر مجازات واشنگتن در صورت تجارت با ايران مقاومت مي کند، ايده اي که در پيشنهاد اروپا به آن اشاره شده است.
بنابر اين گزارش، عدم تفاهم در مذاکرات در زماني که تنش ها درباره مسئله هسته اي ايران در حال افزايش است، بر احتمال توافق با اين کشور در اين باره سايه افکنده است.
ديپلماتها به اين روزنامه گفتند که اروپا، آمريکا و روسيه درباره اعمال تحريم ها عليه ايران توافق ندارند.
مقامات آمريکايي و اروپايي گفتند پيشنهادهاي اروپا براي برخورد با ايران روز پنج شنبه به آمريکا ارائه شده و اين پيشنهادها در حال مطالعه از سوي کاندوليزا رايس، وزير امور خارجه آمريکا و ديگران است.
اين روزنامه به نقل از يک مقام ارشد دولتي آمريکايي نوشت: آمريکا پيشنهاد اروپا را دريافت کرده اما هنوز به آن پاسخي نداده است و پاسخ واشنگتن روز چهارشنبه در نشست لندن ارائه مي شود.
سفراي پنج کشور عضو شوراي امنيت و آلمان قرار بود روز جمعه به منظور بحث درباره نظرات اروپايي ها نشست برگزار کنند اما با عدم توافق درباره جزئيات، اين نشست به هفته جاري موکول شده است. برخي مقامات اروپايي پيش بيني کرده اند اين مذاکرات ممکن است تا تابستان ادامه پيدا کند.
نيويورک تايمز گزارش داد دولت بوش تندرو نيز مايل نيست هر نوع تضمين امنيتي از جمله مذاکره درباره چارچوب منطقه اي خاورميانه که توسط اروپاييها مطرح شده را بدهد.
مقامات اروپايي به اين روزنامه گفتند اين طرح شامل برخي تضمين ها است که حکومت اين کشور چه از طريق حمله خارجي يا براندازي از بين نمي رود.
و در حالي که اروپاييها بر اين نظر تاکيد دارند که به تدريج گفت وگوهايي بين آمريکا و ايران درباره مسائل امنيتي برگزار شود. مقامات دولتي مي گويند واشنگتن هرگونه پيشنهادي را رد مي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
دانشگاه و خبر
پزشکي و علمي
دانشگاه و آموزشي
اقتصادي
سياسي و سياسي خارجي
استانها و شهرستانها
هنري
تست
اسامي المپيادهاي علمي