جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/07/19 - روزنامه سراسري صبح ايران ( دوشنبه) نسخه شماره 3713

 خبر  


نحوه اعلام نمره زبان براي داوطلبان آزمون دکتري تخصصي پزشکي
 
گروه آزمون وسنجش : مرکز سنجش آموزش پزشکي چگونگي اعلام نمره زبان براي داوطلبان آزمون دکتري تخصصي رشته هاي گروه پزشکي سال تحصيلي 90-89 را اعلام کرد.
به گزارش مهر، داوطلباني که تاکنون نمره و مدرک زبان انگليسي خود را ارائه نکرده اند (هنگام ثبت نام گزينه "نمره زبان را تا تاريخ 4 آبان ماه 89 ارائه خواهم کرد" را انتخاب کرده اند)، بايد هنگام مراجعه به سايت براي دريافت کارت ورود به جلسه آزمون، اطلاعات خواسته شده را در فرم مخصوص وارد کنند.
اين گروه از متقاضيان بايد اصل گواهي زبان را تا اعلام بعدي نزد خود نگه دارند و در غير اين صورت، مجاز به دريافت کارت ورود به جلسه و شرکت در آزمون نخواهند بود. آزمون پذيرش دانشجو در مقطع دوره دکتري تخصصي (Phd ) رشته هاي علوم پايه پزشکي و بهداشت، طب سنتي و مواد دنداني و متقاضيان اعزام به خارج از کشور در روز پنجشنبه 6 آبان ماه 89 برگزار مي شود. در اين آزمون 2 هزار و 427 داوطلب زن و 2 هزار و 60 داوطلب مرد و در مجموع 4 هزار و 487 نفر شرکت کرده اند.

رييس دانشگاه اصفهان خبر داد:
اختصاص نيمي از ظرفيت دانشگاه به دانشجويان کارشناسي ارشد
 
گروه آزمون وسنجش : رييس دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه اصفهان در سال جاري يک هزار و دويست دانشجو پذيرفته است که 50 درصد اين ظرفيت به دانشجويان مقطع کارشناسي ارشد اختصاص يافته است.
محمد حسين رامشت در گفت وگو با ايسنا - منطقه اصفهان، اظهارکرد: در راستاي اجراي برنامه پنج ساله دانشگاه اصفهان، در آينده اي نزديک80 رشته جديد دراين دانشگاه راه اندازي خواهد شد. 
وي افزود: در حال حاضر دانشگاه اصفهان براي ارتقاي سطح علمي دانشگاه برنامه پنج ساله اي را تدوين کرده که براساس اين برنامه بايد300 رشته، گرايش و مقطع جديد در دانشگاه اصفهان راه اندازي شود. 
رامشت با اشاره به اينکه تاکنون حدود220 رشته جديد در دانشگاه اصفهان ايجاد شده است، بيان کرد: در راستاي اجراي برنامه 5 ساله دانشگاه بايد80 رشته با گرايش هاي جديد در دانشگاه راه اندازي شود. 
رييس دانشگاه اصفهان با بيان اينکه تاکنون100 نفر از دانشجويان دانشگاه اصفهان بورسيه تحصيلي خود را دريافت کرده اند، افزود: با اجراي برنامه پنج ساله دانشگاه، تمهيداتي نيز براي فضاي علمي دانشگاه در نظر گرفته شده است. 
وي ادامه داد: ايجاد150 هزار متر مربع فضاي ساختماني و راه اندازي رشته هاي جديد از ديگر پروژه هايي است که در اين راستا در دانشگاه انجام خواهد شد. 
رامشت با بيان اينکه راه اندازي مرکز زبان آموزي زبان فارسي در دانشگاه اصفهان از طرح هاي دانشگاه است، گفت: بسياري از کشورهاي اروپايي و آسيايي به آموزش زبان فارسي علاقمند هستند، بنابراين لازم است دانشگاه در اين عرصه فعاليت خود را دو چندان کند.  وي با بيان اينکه ايران قطب علمي شدن در دنيا را دنبال مي کند، اظهارکرد: با اجراي طرح زبان آموزي فارسي مرجعيت علمي با مرکزيت دانشگاه اصفهان محقق خواهد شد.رييس دانشگاه اصفهان در ادامه خاطرنشان کرد: دانشگاه بايد توليد فرهنگ و انديشه کند و نبايد از دانشگاه انتظار ايجاد کار و اشتغال داشت. 
وي در پايان از شروع به کار دانشکده حمل و نقل در دانشگاه اصفهان خبر داد و افزود: اين دانشکده با سه رشته فعاليت خود را آغاز کرده است. 
 
يک رشته دکتري و7 رشته کارشناسي ارشد
به رشته هاي دانشگاه تربيت معلم سبزوار افزوده شد
 
گروه آزمون وسنجش : يک رشته دکتري و 7 رشته کارشناسي ارشد در سال تحصيلي جديد به رشته هاي دانشگاه تربيت معلم سبزوار افزوده شده است. 
به گزارش ايسنا - منطقه خراسان، در سال تحصيلي جديد يک رشته دکتري برق و الکترونيک و 7 رشته کارشناسي ارشد شامل رشته هاي مواد گرايش شناسايي و ساخت، شيمي معدني، مهندسي پزشکي، فيزيک هسته اي، علوم قرآني و حديث، زيست شناسي گرايش بيوشيمي و شيمي گرايش شيمي فيزيک به رشته هاي ارشد دانشگاه تربيت معلم سبزوار افزوده شده است. 
همچنين يک دانشکده برق و کامپيوتر به اين مجموعه افزوده شده است و 4 واحد الهيات و معارف اسلامي، جغرافيا و علوم محيطي، مهندسي نفت و پتروشيمي و دانشکده رياضي و علوم کامپيوتر از آن جدا شده است. 
گفتني است، هم اکنون دانشگاه تربيت معلم سبزوار داراي 27 گروه آموزشي، 86 کد رشته  تحصيلي در 8 رشته در مقطع کارداني، 45 رشته در مقطع کارشناسي، 9 رشته در مقطع کارشناسي ناپيوسته، 22 رشته در مقطع کارشناسي ارشد و 2 رشته در مقطع دکترا در قالب 10 دانشکده است و تعداد دانشجويان دوره هاي روزانه، نوبت دوم و نيمه حضوري اين دانشگاه بالغ بر7 هزار و500 دانشجوست. 
به گزارش ايسنا، خوابگاه دانشجويي "شقايق" دانشگاه نيز با 3 هزار و500 متر زيربنا و 64 اتاق با ظرفيت 284 نفر جهت دانشجويان روزانه دختر، به بهره برداري رسيده است و اين طرح از سال 87 شروع و شهريورماه سال جاري به اتمام رسيد که ميزان اعتبار هزينه شده براي آن بالغ بر 2 ميليارد و 100 ميليون تومان از محل بودجه تخصيصي دولت (وزارتخانه) ذکر شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش وپژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه