جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/08/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهار شنبه) نسخه شماره 3727

 کوتاه از سياست 

بازديد نمايندگان رهبري از بخش‌هاي مختلف استان قم

گروه سياسي: در سفر حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به قم حجت‌الاسلام والمسلمين رسولي محلاتي به نمايندگي از رهبر معظم انقلاب اسلامي در بازديد از بخش‌هاي مختلف استان قم، سلام گرم ايشان را به مردم مؤمن و خونگرم اين مناطق ابلاغ کرد. به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين رسولي محلاتي در بازديد از بخش‌هاي جعفريه، کهک، حاجي‌آباد، دستجرد و سلفچگان، ضمن حضور در گلزار شهدا و ديدار با قشرهاي مختلف مردم و گفت‌وگو با مسوولان اين بخش‌ها، به بررسي مسائل بخش‌هاي استان قم پرداخت. حجت‌الاسلام والمسلمين رحيميان نيز در بازديد از آسايشگاه جانبازان، معلولان و سالمندان قم، به نمايندگي از رهبر معظم انقلاب اسلامي آنان را مورد تفقد قرار دادند.

تقديرمجلس از وزارت نفت براي خودكفايي در بنزين

گروه سياسي:204 نفر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با امضاي بيانيه‌اي، از تلاش‌هاي وزارت نفت در خودكفايي توليد بنزين تقدير كردند. به گزارش خبرنگارآفرينش، در پايان جلسه علني ديروز مجلس ، جاسم ساعدي عضو هيات رييسه بيانيه 204 نفر از نمايندگان مجلس در تقدير از وزارت نفت را قرائت كرد.

آغازبررسي برنامه پنجم از روزشنبه درمجلس

گروه سياسي: نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي از آغاز بررسي لايحه برنامه پنجم توسعه از ظهر روز شنبه در خانه ملت خبرداد. به گزارش خبرنگارآفرينش، محمدحسن ابوترابي فرد كه ديروز در غياب علي لاريجاني رياست جلسه علني را برعهده داشت؛ درخصوص زمان جلسات علني بررسي لايحه برنامه پنجم توسعه كه قرار است از شنبه آغاز شود، گفت: به دليل آنكه نمايندگان پنجشنبه و جمعه در حوزه انتخابي خود هستند و براي بازگشت به تهران ممكن است با ترافيك مواجه شوند بنابراين جلسه علني روز شنبه از بعدازظهر آغاز مي شود.

درخواست پرداخت خسارت کشاورزان خرما کار

گروه سياسي: نماينده سراوان در مجلس خواستار پرداخت خسارت به کشاورزان خرماکار حوزه انتخابيه اش شد.به گزارش خبرنگار آفرينش، "عبدالعزيز جمشيدزهي" در پايان جلسه علني ديروز مجلس در تذکري شفاهي، گفت: به دليل عدم فروخته شدن خرماي کشاورزان، آنها متضرر شده‌اند که لازم است مسئولان مربوطه اقدامات را انجام دهند؛ چرا که اگر اين محصولات در سردخانه بماند خراب مي شود.وي براين اساس خواستار پرداخت خسارت به کشاورزان خرماکار شد.نماينده سراوان در بخش ديگري از تذکر خود خواستار تسهيل در ارائه شناسنامه به افرادي از حوزه انتخابيه اش شد که هنوز شناسنامه ندارند.

ابقاي فولادگر و بادامچيان درکميسيون ماده 10 احزاب

گروه سياسي: حميدرضا فولادگر و اسدالله بادامچيان نمايندگان اصفهان و تهران به عنوان ناظرين مجلس شوراي اسلامي در كميسيون ماده 10 احزاب ابقا شدند. به گزارش خبرنگار آفرينش، در جلسه علني ديروز مجلس انتخاب دو عضو ناظر مجلس در كميسيون ماده 10 احزاب در دستور كار قرار داشت كه در نهايت از مجموع 199 راي ماخوذه بادامچيان با 124 راي و فولادگر با 95 راي در اين كميسيون ابقا شدند. مصطفي كواكبيان نماينده سمنان با 71 راي و محمدكريم شهرزاد نماينده اصفهان با 54 راي نتوانستند به عضويت اين کميسيون درآيند.فولادگر و بادامچيان پيش از اين نيز به مدت 2 سال نماينده ناظر مجلس در کميسيون ماده 10 احزاب بودند.

تشکيل جلسه هيات دولت در قم

گروه سياسي: جلسه هيات دولت امروز در استانداري قم تشکيل مي شود. به گزارش مهر، محمد رضا رحيمي معاون اول رئيس جمهور به همراه اعضاي هيات دولت امروز به استان قم سفر خواهند کرد و جلسه هيات دولت را در در قم تشکيل خواهند داد.دليل انتقال جلسه هيات دولت به قم، بررسي مسائل اين استان همزمان با حضور مقام معظم رهبري در قم است.در اين جلسه مشکلات مردم استان قم مورد بحث و بررسي اعضاي کابينه دهم قرار خواهد گرفت و تصميمات و راهکارهاي رفع آنها مطرح خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه