جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/08/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهار شنبه) نسخه شماره 3727

 کوتاه از اقتصاد 

 

اشتغال بدون متولي!

وزير کار و امور اجتماعي گفت: اين وزارتخانه هيچ وظيفه مستقيمي در خصوص مساله اشتغال ندارد که بايد به اين امر توجه وي‍ژه اي داشته باشيم. به گزارش مهر، عبدالرضا شيخ الاسلامي افزود: بسياري از افراد تصور مي کنند که وزارت کار متولي اصلي و مستقيم امر اشتغال است درحاليکه اينگونه نيست.وي ادامه داد: وظيفه وزارت کار ‌مواردي از قبيل حفاظت از نيروي کار، آموزش نيروهايي که قصد ورود به بازار کار دارند و به روزرساني مهارتهاي کار است و نبايد تصور شود که اين وزارتخانه در قبال همه مشکلات اشتغال مسئوليت دارد.اين مسئول بيان کرد: کمک به حفظ اشتغال موجود از ديگر وظايف وزارت کار است ضمن اينکه همه موارد بالا به صورت غيرمستقيم در اشتغالزايي تاثير دارد.

ورود پيشرفته ترين تجهيزات و ماشين آلات خط توليد سيمان به کشور

با حمايت استاندار جديد لرستان، پيشرفته ترين تجهيزات و ماشين آلات خط توليد سيمان از کشور آلمان وارد شد.به گزارش موج، محمد خدري با اعلام اين خبر گفت: اين ماشين آلات که بـا 28 دستگاه تريلر حمل مي شود حدود 45 درصد از کل ماشين آلات مورد نياز کارخانه است و مابقي آن نيز به زودي حمل و نصب خواهد شد.مديرعامل سيمان خرم آباد با اشاره به اين که اين ماشين آلات در کارخانه سيمان خرم آباد مستقر خواهد شدبزرگترين مزيت کارخانه سيمان خرم آباد را يک پشتوانه عظيم حاصل از کمک هاي فراوان دولت، استانداري لرستان و نماينده مردم خرم آباد در مجلس شوراي اسلامي و فرمانداري خرم آباد دانست.

تسريع در احداث شبکه ريلي

پروژه ريل گذاري اراک - ملاير با 75 درصد پيشرفت از هدف گذاري برنامه جلوتر است. به گزارش موج، کامران سعيدي کيا مديرعامل شرکت مهندسي ساختمان و تاسيسات راه آهن(بالاست) و مجري طرح فوق، با بيان اين مطلب در جريان بازديد معاون اول رييس جمهوري از پروژه ريل گذاري اراک - ملاير، گفت: پروژه 104 کيلومتري مسير مذکور را ظرف مدت هشت ماه و جلوتر از برنامه تا 75 درصد پيشرفت ريل گذاري شده است. وي اضافه کرد: هم اکنون متناسب با پيشرفت ريل گذاري، ساير اقدامات تکميلي نيز در دست اقدام است. همچنين محمدرضا رحيمي معاون اول رييس جمهوري، با درخواست مديرعامل بالاست در خصوص رفع موانع و مناسبات ورود دستگاه‌هاي ريل گذار، اين موضوع را در دست بررسي قرار داد. معاون اول رييس جمهوري پس از پيگيري مراحل ساخت تجهيزات ريلي در خصوص تقويت بخش داخلي براي ساخت تجهيزات ريلي به ويژه ريل مورد نياز کشور و تسريع در احداث شبکه ريلي تأکيد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه