جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/08/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهار شنبه) نسخه شماره 3727

 شيوه نامه نحوه پرداخت تسهيلات اسکان موقت ابلاغ شد 

معاون وزير مسكن و شهرسازي گفت:‌ دولت برنامه خود براي بازسازي و ساخت مسكن در بافت‌هاي فرسوده در برنامه پنجم توسعه را نهايي كرد.به گزارش فارس، احمد صادقي افزود: برنامه پيشنهادي دولت براي بازسازي و ساخت مسكن در بافت فرسوده را نهايي كرده و قرار است در طول برنامه 10 هزار و 625 هكتار از بافت‌هاي فرسوده نوسازي شود. وي ادامه داد: طي برنامه‌ اول، دوم و سوم برنامه توسعه يك هزار و 68 هكتار از بافت فرسوده بازسازي شده و در برنامه چهارم اين عدد به 3500 هكتار رسيد اما در پنج ساله برنامه پنجم 16 درصد يعني 2 برابر 30 سال گذشته نوسازي خواهد شد. صادقي گفت: در طول برنامه اول، دوم و سوم توسعه 35 هزار واحد مسكوني در بافت فرسوده تخريب و 82 هزار واحد مسكوني نوسازي شده و در طول برنامه چهارم 286 هزار واحد مسكوني نوسازي و بازسازي شده است. وي ادامه داد: در طول برنامه پنجم توسعه 510 هزار واحد مسكوني تخريب و يك ميليون و 210 هزار واحد مسكوني جديد در بافت فرسوده احداث خواهد شد. صادقي در خصوص سرمايه گذاري در بافت هاي فرسوده اظهار داشت: در يك سال اخير بيش از 40 هزار ميليارد ريال براي بهسازي و نوسازي در اين بافت ها سرمايه گذاري شده است. وي افزود: ميزان كل سرمايه گذاري در سال 87 معادل 22 هزار و 727 ميليارد ريال، در سال 88 معادل 36 هزار و 294 ميليارد ريال و در سال 89 به بيش از 65 هزار و 197 ميليارد ريال مي رسد كه نسبت به سال قبل رشد 80 درصدي دارد. مدير عامل شركت عمران و بهسازي شهري ايران افزود: در سال گذشته براي 30 هزار واحد مسكوني 4 هزار و 500 ميليارد ريال تسهيلات 15 ميليون توماني و در سالجاري براي 58 هزار واحد مسكوني 11 هزار و 600 ميليارد ريال تسهيلات 20 و 25 ميليون توماني اختصاص يافته است.

وي با اشاره به وام وديعه اسكان موقت گفت: كمك وديعه اسكان موقت با رفع مشكلات ميان سازنده ها و مالكان سهم زيادي در جلب استقبال مردمي براي نوسازي واحدهايشان دارد.

وي افزود: تسهيلات اسكان موقت به پلاك هاي تجميع شده حداقل 150 متر مربع، اختصاص مي يابد و شيوه نامه نحوه پرداخت تسهيلات هفته گذشته به بانك مسكن ابلاغ شده است.

صادقي تسهيلات وديعه مسكن را قرض الحسنه اعلام كرد و افزود: تسهيلات وديعه مسكن 4 درصد كارمزد دارد و مابه التفاوت آنرا تا 12 درصد دولت مي پردازد و بازپرداخت اين تسهيلات دو ساله خواهد بود به گفته وي، در حال حاضر 100 هزار واحد مسكوني در بافت هاي فرسوده در حال نوسازي است و تا پايان سال جاري 50 هزار واحد مسكوني تكميل مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه