جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/08/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهار شنبه) نسخه شماره 3727

 خبر 

 با اعلام نتايج ؛

مراجعه وثبت نام پذيرفته شدگان 54 رشته آزمون دکتري دانشگاه آزاد اسلامي به دانشگاهها آغاز شد

گروه آزمون وسنجش : نتايج 54 رشته آزمون دکتري تخصصي سال 89 دانشگاه آزاد اسلامي به همراه نتايج متقاضيان بدون آزمون اين رشته ها منتشر شد . به گزارش خبرنگار آفرينش ، مرکز آزمون دانشگاه آزاد نتايج 54 رشته ديگر از مجموع 165 رشته آزمون دکتري تخصصي اين دانشگاه را اعلام مي کند.داوطلبان مي توانند ضمن مراجعه به پايگاه اينترنتي اعلام نتايج آزمون به نشاني www.azmoon.com با ارائه مشخصات فردي و شماره داوطلبي، کارنامه خويش را مشاهده کنند.پذيرفته شدگان اين رشته ها لازم است امروز چهارشنبه 5 آبان ماه جهت ثبت نام به واحد دانشگاهي محل پذيرش مراجعه کنند.اطلاعيه مربوط به زمان وچگونگي ثبت نام از داوطلبان به طور همزمان از طريق پايگاه اطلاع رساني مرکز آزمون به آدرس www.azmoon.net در دسترس داوطلبان قرار مي گيرد.

شرايط سهميه مازاد براي مربيان دانشگاهها در دکتري تخصصي پزشکي اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : مرکز سنجش آموزش پزشکي شرايط پذيرش مربيان دانشگاههاي علوم پزشکي در سهميه مازاد آزمون دکتري تخصصي پزشکي را اعلام کرد. به گزارش مهر، آزمون ورودي دوره دکتري تخصصي (Ph.D) سال تحصيلي 90 - 89 با رقابت 4 هزار و 475 نفر در 6 آبان برگزار مي شود و بر اساس ماده 4 قانون عدالت آموزشي براي سهميه مازاد تنها 10 درصد سهميه مازاد بر ظرفيت در مقطع دکتري براي مربيان رسمي (حداقل يک نفر) منوط به کسب حداقل 80 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده، اختصاص مي يابد. بر اين اساس، پذيرش مازاد در برابر پرداخت شهريه و ساير هزينه هاي مربوطه توسط محل خدمت داوطلب، خود داوطلب و يا هر دو به دانشگاه مجري دوره دکتري تخصصي (Ph.D) از طريق انعقاد قرارداد صورت مي پذيرد. آزمون پذيرش دانشجو در مقطع دوره دکتري تخصصي (Ph.D) رشته هاي طب سنتي، مواد دنداني و 51 رشته علوم پايه پزشکي و بهداشت و همچنين براي متقاضيان اعزام به خارج از کشور در شهرهاي مشهد، اصفهان، شيراز، تهران و تبريز و در 7 حوزه دانشگاههاي علوم پزشکي مشهد، اصفهان، شيراز، تهران و تبريز، ايران و شهيدبهشتي برگزار مي شود.

آموزش زبان در مقطع کارشناسي ارشد
حوزه هاي علميه خواهران

گروه آزمون وسنجش : مدير برنامه ريزي و ارزيابي آموزش مرکز مديريت حوزه هاي علميه خواهران برگزاري دوره هاي تخصصي آموزش زبان در رشته هاي تخصصي سطح 3 (کارشناسي ارشد) حوزه هاي علميه خواهران را از مهمترين برنامه هاي اين معاونت در سال جاري دانست. مصطفي محمدي در گفتگو با مهر با اعلام اين خبر گفت: يکي از برنامه هاي در دست اقدام معاونت آموزش مرکز مديريت حوزه هاي علميه خواهران ارائه طرح جامع آموزش زبان هاي خارجي در مقطع عمومي سطح 2 (کارشناسي) حوزه علميه خواهران است که توسط تعدادي از صاحبنظران در زمينه مسائل آموزشي و برنامه ريزي درسي در حوزه هاي علميه طراحي مي شود.وي با اشاره به اين که در حال حاضر تنها دو زبان عربي وانگليسي به عنوان زبانهاي خارجي در حوزه علميه خواهران ارائه مي شود افزود: خواهران طلبه در مقاطع تحصيلي سطح 2 و سطح 3 (کارشناسي و کارشناسي ارشد) با قواعد و دستور زبان عربي و انگليسي آشنا مي شوند و در رشته هاي تخصصي سطح 3 (کارشناسي ارشد) با توجه به گرايشهاي مختلف و متناسب با آن رشته خاص، برخي از کتب و متون تخصصي آن گرايش در زبان عربي نيز آموزش داده مي شود.محمدي افزود: طرح جامع آموزش زبانهاي خارجي تنها براي نظام آموزشي سطح 2 (کارشناسي) برنامه ريزي و آماده مي شود اين طرح پس از تصويب و اعلام نظر قطعي اين امکان را به طلبه مي دهد که يکي از زبانهاي عربي يا انگليسي را به صورت پيشرفته و تخصصي آموزش ببيند. وي در مورد نحوه و چگونگي اجراي اين طرح نيز گفت: با توجه به اين که برخي از مدارس و مراکز تحت پوشش مرکز مديريت حوزه هاي علميه خواهران در اين زمينه با مشکل کمبود استاد مواجه هستند براي ارائه آموزشهاي لازم، از سيستم آموزش غير حضوري استفاده خواهد شد به اين معنا که دروس توسط اساتيد مجرب و مورد تاييد معاونت آموزش مرکز مديريت حوزه هاي علميه خواهران تدريس شده و ضبط مي شود سپس به شکل نرم افزار دراختيار مدارس و خواهران طلبه قرار مي گيرد.مصطفي محمدي در باره اجراي اين طرح در نظام آموزشي سطح 3 (کارشناسي ارشد) نيز گفت: در رشته هاي تخصصي و سطوح بالاتر تحصيلي با توجه به اين که بايد ميان گرايش مورد نظر با متن و سر فصل هاي ارائه شده هماهنگي و تناسب وجود داشته باشد، اجراي اين طرح نياز به ارزيابي و بررسي هاي بيشتر دارد و برنامه ريزي در راستاي اجراي آن در رشته هاي تخصصي نيز در دستور کار اين معاونت قرار دارد.مدير برنامه ريزي و ارزيابي آموزش مرکز مديريت حوزه هاي علميه خواهران زمان اجرايي شدن اين طرح را ترم اول سال تحصيلي آينده دانست و افزود: پيش بيني مي شود که اين برنامه از ترم اول سال تحصيلي آينده در حوزه ها و مدارس علميه خواهران در سراسر کشور اجرايي شود.

مديرکل گسترش آموزش عالي :

پذيرش دانشجو در هيچ رشته علوم انساني
متوقف نشده است

گروه آزمون وسنجش : مديرکل دفتر گسترش و برنامه‌ريزي آموزش عالي با بيان اينكه پذيرش دانشجو در کليه رشته‌هاي علوم انساني در مقاطع مختلف تحصيلي از طريق آزمونهاي سراسري سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي دولتي و غير دولتي صورت مي‌گيرد، گفت: هيچگونه توقفي در پذيرش دانشجو در هيچ يک از رشته‌هاي علوم انساني صورت نگرفته است. به گزارش ايسنا، دکتر سيد ابوالفضل حسني با اشاره به خبر برخي رسانه‌ها مبني بر توقف توسعه 12 رشته علوم انساني، عنوان كرد: برنامه‌هاي آموزشي رشته‌هاي مختلف که بيش از 5سال از زمان آنها گذشته است، در گروههاي آموزشي در حال بازنگريست. وي با بيان اينكه اکثر برنامه‌هاي رشته‌هاي علوم انساني قديمي بوده و مورد بازنگري قرار نگرفته‌اند، افزود: صدور مجوز جديد تاسيس برخي از رشته‌هاي علوم انساني تا زمان بازنگري و تصويب برنامه‌هاي آموزشي اين رشته‌ها در اولويت قرار ندارد.

همايش طب سنتي در دانشگاه علوم پزشکي شيراز برگزار مي شود

گروه آزمون وسنجش : همايش دو روزه طب سنتي ايران با همکاري بسيج جامعه پزشکي استان فارس و گروه طب سنتي دانشگاه شاهد در دانشگاه علوم پزشکي شيراز برگزار مي شود. به گـزارش مهر، همايش طب سنتي ايران داراي امتياز بازآموزي بوده و در روزهاي 19 و 20 آبان ماه جاري با حضور اساتيد، پزشکان، پيراپزشکان، متخصصين و اعضاي بسيج جامعه پزشکي برگزار مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه