جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/08/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3745

 مقام معظم رهبري:
 ايجاد شكاف ميان ملت روزنه اميد دشمن است 

گروه سياسي
: رهبر معظم انقلاب اسلامي روز چهارشنبه در ديدار پرشور هزاران نفر از مردم اصفهان، ايمان و پايبندي به ارزش‌هاي الهي را رمز موفقيت‌هاي ملت ايران خواندند و تأکيد کردند: در پرتو استحکام اين پايبندي مبارک، ملت ايران در همه عرصه‌ها، پيشتاز و پيروز خواهد بود و دشمن همچنان ناکام و نوميد خواهد ماند. به گزارش ايسنا، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تبريک عيد سعيد قربان به ملت مؤمن و ايثارگر ايران و همه مسلمانان جهان، درک حکمت عيد قربان را، راهگشاي عرصه‌هاي مختلف زندگي «فردي و ملي» دانستند و افزودند: ايثار عظيم حضرت ابراهيم (ع) و قدرداني بزرگ الهي از آن پيامبر حق، نماد اين حقيقت حکمت‌آميز است که پيمودن راه تعالي و پيشرفت و عروج، بدون گذشت و ايثار امکان پذير نيست. ايشان، فلسفه امتحان‌هاي مستمر الهي را، دستيابي افراد و ملت‌ها به مرحله جديدي از رشد و تعالي خواندند و خاطرنشان کردند: هر فرد و ملتي که از وادي امتحان و «محنت و شدت» عبور کند، به فضل الهي يک گام به مقصد متعالي خود نزديکتر مي‌شود. عبور سرافرازانه ملت ايران از فتنه 88، مصداق مشخصي بود که رهبر انقلاب اسلامي در بحث فلسفه امتحانات الهي به آن اشاره کردند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در اين زمينه خاطرنشان کردند: معناي توفيق ملت ايران در عبور از اين فتنه، در آشکار شدن قدرت اين ملت خلاصه نمي‌شود بلکه معناي اصلي عبور قدرتمندانه مردم از امتحان و محنت سال گذشته، اين است که ملت ايران، با تکيه بر ايمان، بصيرت، موقع شناسي، درک ضروريات زمان و انجام دادن اقدامات لازم، به مرحله جديدي از حيات خود رسيد، و براي رسيدن به مقصود نهايي، توان تازه‌اي يافت. رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان، حماسه ايثار مردم اصفهان را در 25 آبان سال 1361، مصداق ديگري از سرافرازي در امتحانات الهي برشمردند و افزودند: در آن روز عظيم، مردم اصفهان همزمان با تشييع 370 شهيد، هزاران نفر ديگر از جوانان رشيد خود را راهي جبهه‌ها کردند و نماد برجسته‌اي از ايثار و سرافرازي آفريدند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، حضور مردم مؤمن، انقلابي و با فرهنگ اصفهان را در قضاياي مختلف «قبل از انقلاب، دوران انقلاب، جنگ تحميلي و عرصه‌هاي مختلف رشد و پيشرفت کشور»، تجلي روح ايمان و ايثار و جهاد مردم اين استان دانستند و خاطرنشان کردند: تأمل و تفکر در اين افتخارات، باعث درک هويت و استعداد دروني مردم اصفهان مي‌شود و راه استمرار پيشرفت و پيشتازي و عزت اين مردم را آشکار، مي‌سازد.

رهبر انقلاب اسلامي، جهاد را در مفهوم گسترده آن، باعث «رشد و طراوت و اميد يک ملت» برشمردند و افزودند: جهاد يعني «حضور و حرکت توأم با وظيفه شناسي و مبارزه مستمر با موانع رشد و پيشرفت»، اين حضور گاه با ايثار جان و مال همراه مي‌شود و گاه با شرکت در ميدان‌هاي مختلف اجتماعي و سياسي و حتي حضور در عرصه‌هاي فکري و عقلي معنا مي‌يابد. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با استناد به ناکامي‌هاي پي در پي دشمن، مبارزه با ملت ايثارگر و جهادگر ايران را ناممکن دانستند و تأکيد کردند: جبهه دشمنان «اسلام و انقلاب و ايران» با جنگ و تهديد نظامي حريف اين مردم نشد و اکنون نيز کساني که با «تحريم» به فکر به زانو درآوردن اين ملت هستند، آب در هاون مي‌کوبند.

رهبر انقلاب اسلامي، ايجاد شکاف ميان ملت، فاصله انداختن ميان مردم و مسوولان و ايجاد سوءظن و بگومگو بر سر مسائل هيچ و پوچ را، روزنه اميد دشمن دانستند و افزودند: همه بايد مراقب اين حرکات دشمنان باشند.

ايشان با انتقاد شديد از افرادي که در گوشه و کنار، با منفي بافي و «ايجاد بدبيني و يأس و تفرقه»، نظام اسلامي را به مسائل دلخواه بيگانگان متهم مي‌کنند، افزودند: اين‌ها در واقع به نيابت از دشمنان ملت عمل مي‌کنند و درصددند ناکامي تبليغاتي صهيونيست‌ها و آمريکايي‌ها را جبران کنند اما ملت مي‌داند که اينگونه اقدامات يک خيانت واضح است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي ترويج فساد اخلاقي و مواد مخدر را، ابزاري در خدمت اهداف سياسي دشمنان دانستند و ملت، مسوولان و بويژه جوانان را به مراقبت در اين زمينه فراخواندند. رهبر انقلاب اسلامي، اصفهان را مرکز علم دين و علوم گوناگون برشمردند و با اشاره به حوزه علميه خوب و دانشگاه‌هاي معتبر اين شهر افزودند: اصفهان در مقطعي مرکز نورافشاني علمي در کشور و در دنياي اسلام بوده است و علما، دانشمندان و هنرمندان اين خطه، دستيابي به اين جايگاه را، افق فعاليت‌هاي خود قرار دهند. در ابتداي اين ديدار آيت‌الله طباطبايي‌نژاد نماينده ولي فقيه و امام جمعه اصفهان، به نقش افتخار آفرين مردم اصفهان در طول دفاع مقدس و پس از آن اشاره کرد و گفت: 25 آبان سال 61 يادآور روز تاريخي در پيشتازي مردم اصفهان در عرصه جهاد و ايثار است به همين دليل چنين روزي در تاريخ اصفهان به عنوان «روز حماسه ايثار اصفهان» نامگذاري شده است. آيت‌الله طباطبايي‌نژاد افزود: مردم اصفهان همچنان در عرصه‌هاي مختلف دفاع از اسلام و انقلاب مانند انتخابات و پيشرفت‌هاي علمي و سازندگي حضوري کاملاً فعال و هوشيارانه دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اجتماعي
اقتصادوبازار
مرزپرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه