جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/12/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3833

 اخبار كوتاه 

در دانشکده مديريت و حسابداري دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب

برگزاري نشست تخصصي با موضوع شناسايي عوامل تنش زاي روابط همسران به همت دفتر فرهنگ اسلامي دانشکده مديريت و حسابداري دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب نشست تخصصي با موضوع شناسايي عوامل تنش زاي رابطه همسران و ارائه راهکار به منظور پيشگيري از آنها در سالن آمفي تئاتر آن دانشکده برگزار شد.به گزارش آفرينش، در اين نشست آقاي پور اصغريان مشاور خانواده و استاد دانشگاه در رابطه با شناسايي عوامل تنش زاي رابطه همسران و ارائه راهکار براي پيشگيري از آنها، تعريف مفاهيم و منابع تنش ، استرس، ترس و اضطراب مباحثي را مطرح نمود. سخنران در ادامه در خصوص چگونگي رابطه همسران ، نحوه آشنايي هاي قبل از ازدواج، بحث تفکر و احساس، نقش سيستم مرکزي اعصاب در تفکرو حواس، بحث محيط زيست، عوامل جسمي ، رواني، اجتماعي و فرهنگي و ديدگاه هاي افلاطون و ارسطو و دانشمندان اسلامي – ايراني در اين مورد نکاتي را مطرح و در انتها به سئوالات دانشجويان پاسخ گفت.

ستاد احياي امربه معروف ونهي ازمنکرشوشترتشكيل جلسه داد

به منظور بحث وگفتگو پيرامون مسائل فرهنگي موجود در جامعه ولزوم اشاعه معروفات ؛ جلسه ماهيانه ستاد احياي امربه معروف ونهي ازمنکر شوشتر درمحل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان برگزارشد. به گزارش آفرينش، دراين جلسه که باحضور امام جمعه؛ فرماندار وساير اعضا تشکيل شد امام جمعه شوشتر درسخناني مبسوط ضمن اشاره به اهميت دوفريضه امربه معروف ونهي ازمنکر؛ از کمرنگ شدن آنها درجامعه انتقاد کرد وخاطرنشان كرد پرداختن به فرايض امربه معروف ونهي ازمنکر موجب سلامت ؛ پويايي وشادابي جامعه است . حجت الاسلام محقق با اشاره به فرارسيدن عيد نوروز ازمسؤلان اجرايي شهرستان به ويژه نيروي انتظامي خواست با حفظ امنيت ميهمانان نوروزي وکاروانهاي راهيان نور، به شدت با مزاحمين نواميس ومتخلفين برخورد کند.گفتني است دراين جلسه اعضا به اتفاق خواستار انديشيدن تمهيداتي درخصوص حفظ حرمت ومنزلت ميهمانان نوروزي شدند ودراين راستا مقرر شد ضمن انجام تبليغات ظاهري توسط ادارات وسازمانهاي سطح شهرستان ؛ دوفريضه امربه معروف ونهي ازمنکر در ايام تعطيلات جدي تر تلقي شود.

کسب موفقيت هاي درخشان توليدات علمي
حوزه معاونت پژوهش و فناوري واحد گرگان

دکتر حسين عجم نوروزي معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي گرگان با ارائه گزارشي از توليدات علمي حوزه معاونت پژوهش و فناوري واحد گرگان پژوهش را يكي از اساسي‌ترين نيازها براي نيل به پيشرفت و توسعة همه جانبة يك كشور دانست و گفت : در ساليان اخير توجه ويژه اي به حوزه پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامي گرگان شده و در اين راستا در 3 سال اخير 100 درصد بودجه اختصاص يافته به اين بخش در اجراي برنامه هاي پژوهشي هزينه شده است که سبب کسب موفقيت هاي درخشاني توسط اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در عرصه هاي مختلف علمي ، پژوهشي شده است. به گزارش آفرينش، معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي گرگان افزود : تا پايان بهمن ماه سال جاري 18 مقاله ISI و ISC توسط اعضاي هيات علمي توليد شده است که در مقايسه با سال 88 رشد 225درصدي را نشان مي دهد و در بخش مقالات علمي پژوهشي نيز 33 مقاله توليد شده که رشد 32 درصدي را نشان مي دهد و در بخش مقالات ارائه شده در همايشهاي علمي با ارائه 166 مقاله رشد 64 درصدي را شاهد بوده ايم. عجم نوروزي در خصوص ساير دستاوردهاي پژوهشي واحد گرگان گفت : در يازده ماه اول سالجاري 6 جلد کتاب توسط اعضاي هيات علمي تاليف و ترجمه شده که در مقايسه با سال 88 رشد 200 درصدي را شاهد بوده ايم. وي گفت : در اين مدت همچنين 33 طرح پژوهشي و 6 همايش ملي و منطقه اي برگزار و با راه اندازي و تجهيز آزمايشگاهها و کارگاههاي تخصصي مورد نياز تعداد آزمايشگاه ها به 36 مورد رسيده است . عجم نوروزي در ادامه از حمايت حوزه پژوهش و فناوري دانشگاه از برگزاري همايش هاي ملي و بين المللي ، کارگاه هاي آموزشي ، تشويق مقالات ، مسابقات روباتيک ، چاپ کتاب ، طرح هاي تحقيقات دانشگاهي و برون دانشگاهي ، مراکز تحقيقاتي ، مخترعان و مکتشفان ، انجمن هاي علمي ، ادبي و هنري و باشگاه پژوهشگران جوان خبر داد و گفت : دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در سال 1390 ميزبان همايش بين المللي کرسي هاي نظريه پردازي و همايش بين المللي شيمي مي باشد . عجم نوروزي برنامه هاي اتي حوزه معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي گرگان را تجاري سازي 5 طرح سند راهبردي ، پيگيري اخذ مجوز انتشار مجله هاي علوم کشاورزي، کرسي هاي نظريه پردازي، گياهان دارويي و مجله انگليسي زبان Bioassay و ارتقاء مجله علمي – پژوهشي علوم گياهي واحد به ISC ، افزايش تعداد طرح هاي برون دانشگاهي ، افزايش تعداد مقالات و کتب چاپ شده توسط اعضاي هيأت علمي ، تجهيز آزمايشگاه ها و کارگاه ها و تأسيس آزمايشگاه هاي جديد ، فعال سازي بيشتر مرکز تحقيقات گياهان دارويي همراه با احداث باغ گياهان دارويي در مزرعه 5/5 هکتاري و کسب مجوز حداقل 3 آزمايشگاه مرجع (رفرانس) از اداره کل تحقيقات استاندارد و وزارت بهداشت دانست و تصريح کرد : عضويت در انجمن هاي علمي و معتبر داخلي و خارجي ، انعقاد قرارداد همکاري با سازمان ها و نهادهاي پژوهشي داخلي و خارجي از اهم اقدامات اين معاونت در سال 1390 مي باشد.

برگزاري مسابقات ملي چالش جاذبه
در واحد دهاقان

اصفهان – خبرنگار آفرينش

معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد دهاقان با همکاري گروه مهندسي تکنولوژي ساخت و توليد و دفتر ارتباط با صنعت اولين دوره مسابقات ملي چالش جاذبه را در محل سالن بعثت و با حضور بيش از سي‌تيم برگزار نمود. در اين مسابقه که براي اولين بار در منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامي برگزار گرديد بيش از سي سازه براي شرکت در مسابقه اعلام آمادگي نمودند که با درنظر گرفتن شرايط بيست و پنج سازه توانستند در بخش پاياني مسابقه شرکت نمايند. مهندس هادي، مدير گروه مهندسي تکنولوژي ساخت و توليد با اشاره به اينکه مسابقات چالش جاذبه براي اولين بار در منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامي و ششمين بار در کشور اسلامي ايران برگزار مي‌گردد گفت : اين مسابقات از اين بعد حائز اهميت مي‌باشد که وقتي کاوشگر توسط فضا پيما به سمت سيارات و کرات ديگر مي‌رود در يک سطحي از فضا پيما جدا شده و به سطح موردنظر فرود مي‌آيد. وي افزود: براساس شتاب جاذبه سياره، کاوشگر روي سطح، سقوط آزاد مي‌کند که بايد به صورت سالم فرود آمده و عمليات موردنظر را انجام دهد.وي ادامه داد: اهميت برگزاري مسابقه چالش جاذبه انجام تمرينات و محاسبات لازم براي فرود هر چه بهتر کاوشگرهاست.پس از انجام مراحل مسابقه که با شور و هيجان خاصي از طرف شرکت‌کنندگان و تماشاچيان دنبال شد سه تيم به عنوان سازه‌هاي برنده معرفي شدند:

سازه اول، سياره کيميا، نفرات تيم شامل: علي دايي، مجيد اسماعيليان، محمدرضا علي‌اکبري و ضيغمي

سازه دوم، ستاره، ميثم نادري

سازه سوم، طلوع صدرا، مهران حيدري

در مراسم اختتاميه از طرف معاونت پژوهشي به نفرات شرکت کننده، يادبود شرکت و به نفرات برتر تنديس مسابقه، دسته گل و جوايز ارزنده‌اي اهداء گرديد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرزپرگهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه