جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/12/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3836

 كوتاه از سياست 

لاريجاني: اختصاص بودجه به نمايندگان معنا ندارد

گروه سياسي: رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: اختصاص بودجه‌اي به نام نمايندگان در استان‌ها معنا ندارد. به گزارش خبرنگار آفرينش، علي لاريجاني در جلسه علني ديروز مجلس اين مطلب را در پاسخ به تذكر مهدي سنايي نماينده مردم نهاوند در مجلس بيان كرد. سنايي در تذكر خود گفت: معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهوري چند ماه پيش بودجه‌اي به نام بودجه نمايندگان به استان‌ها ارسال كرد. وي افزود: اين اقدام بدعتي است كه علاوه بر نقض قوانين، اجراي آن نيز اشكال دارد. سنايي ادامه داد: اين موضوع بارها براي ابراهيم عزيزي معاون رييس‌جمهوري و معاونان وي مطرح شد. نماينده مردم نهاوند در مجلس تصريح كرد: در اين موضوع تبعيض ناروايي وجود دارد و از طرفي همچنين توازن منطقه‌اي اختصاص اين بودجه درست نيست. وي تاكيد كرد: اين نحوه اختصاص بودجه كه در استان‌ها مطرح شود بودجه نمايندگان است، شكل درستي ندارد. علي لاريجاني رييس مجلس نيز در پاسخ به اين تذكر گفت: بودجه نمايندگان معنايي ندارد. وي از اميدوار رضايي عضو هيات رييسه مجلس خواست كه اين موضوع را پيگيري كند و گزارش آن را به هيات رييسه ارايه دهد.

كمك 100 ميليون ريالي رييس مجلس به جشن نيكوكاري

گروه سياسي: رئيس مجلس شوراي اسلامي به جشن نيكوكاري 100 ميليون ريال كمك كرد. به گزارش خانه ملت، علي لاريجاني در آستانه آغاز سال نو و كمك به اقشار آسيب پذير، با اهداء مبلغ 100 ميليون ريالي به جشن نيكوكاري در اين امر خدا پسندانه مشاركت كرد.

مشايي: براي حضوردرجشن نوروز سازمان ملل به آمريكا مي‌روم

گروه سياسي: رييس دفتر رييس‌جمهور با بيان اين‌كه امسال در سازمان ملل توسط ايران و چند كشور ديگر مراسمي به مناسبت نوروز برگزار خواهد شد، از شركت در اين مراسم، به عنوان دليل سفر خود به آمريكا در 27 اسفند، نام برد. به گزارش ايسنا، اسفنديار رحيم مشايي درباره سفر خود به آمريكا در 27 اسفند، با بيان اين‌كه اين سفره هنوز قطعي نشده، گفت: سال گذشته سازمان ملل نوروز را به عنوان روز جهاني اعلام كرد و ما نيز به عنوان كشوري كه نوروز جزو تاريخ ما محسوب مي‌شود و برايمان اهميت دارد در اين زمينه مسوول هستيم. وي افزود: قبلا در كشورمان اين جشن برگزار مي‌شد و همچنين در برخي ديگر از كشورها، با توجه به اين‌كه سازمان ملل، نوروز را به عنوان روز جهاني اعلام كرده، امسال در سازمان ملل توسط ايران و چند كشور ديگر مراسمي به اين مناسبت برگزار خواهد شد و از ما نيز جهت حضور در اين برنامه دعوت كرده‌اند.وي ادامه داد: معتقديم كه بايد از اين فرصت به نحو احسن استفاده كرد و انديشه‌ آرماني ملت ايران را مطرح كنيم.

توصيه صالحي به دولت بحرين

گروه سياسي:
وزير امور خارجه ايران خواستار پرهيز جدي دولت بحرين از اعمال خشونت و توسل به زور عليه مردم شد. به گزارش ايسنا، علي اكبر صالحي در پاسخ به سوالي در خصوص خشونت‌هاي روز يکشنبه در بحرين، ضمن پرهيز دادن جدي دولت آن كشور از اعمال خشونت و توسل به زور عليه مردم اظهار كرد: از دولت بحرين انتظار مي‌رود با درايت لازم با مطالبات مردم برخورد كرده و حق مردم را در پيگيري خواسته‌هايشان كه با روش‌هاي مسالمت آميز قابل تحقق است، محترم بشمارد.

ديدارسفير ايران در امارات با حاکم فجيره امارات

گروه سياسي: سفير ايران در امارات با حاکم اميرنشين فجيره ديدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ايسنا، محمدرضا فياض، سفير جمهوري اسلامي ايران در امارات متحده عربي ـ روزيک‌شنبه با شيخ حمد بن محمد الشرقي ـ حاکم شيخ‌نشين فجيره ـ ديدار و گفت‌وگو کرد. دو طرف در اين ديدار با تاکيد بر تداوم و گسترش روابط دوجانبه در زمينه‌هاي مختلف سياسي، اقتصادي، تجاري، بازرگاني و فرهنگي، اوضاع منطقه و راه‌هاي گسترش روابط دوجانبه بين ايران و امارات را مورد بحث و بررسي قرار دادند.

تدوين برنامه‌هاي سال 90 کميته‌هاي تخصصي فراکسيون اقليت

گروه سياسي: سخنگوي فراکسيون خط امام مجلس شوراي اسلامي از قرائت گزارش اجمالي کميته‌هاي تخصصي فراکسيون خط امام در جلسه ديروز اين فراکسيون خبر داد. "داريوش قنبري" در گفت‌وگو با خانه ملت، گفت: اعضاي فراکسيون خط امام در جلسه روز دوشنبه خود به تدوين برنامه‌هاي سال آينده کميته‌هاي تخصصي اين فراکسيون پرداختند. نماينده مردم ايلام در توضيح گزارش کميته‌هاي تخصصي فراکسيون خط امام، تصريح کرد: اعضاي کميته‌ها در اين جلسه گزارشي اجمالي از فعاليت‌هاي خود را ارائه کردند و مقرر شد، اين گزارش به صورت تفصيلي بعد از تعطيلات نوروزي، از سوي اعضاي کميته‌هاي فراکسيون خط امام، قرائت شوند.سخنگوي فراکسيون خط امام(ره) افزود: در ارتباط با فعاليت‌هاي مهم اين فراکسيون از جمله بررسي لايحه بودجه90، تصميم‌گيري اعضاي فراکسيون خط امام، منوط به نظر کميته‌هاي تخصصي اين فراکسيون است.قنبري در پايان به کميته‌هاي فراکسيون اقليت اشاره کرد و گفت: کميته‌هاي اقتصادي، فرهنگي- اجتماعي، طرح و برنامه، اطلاع رساني، سياسي و زيربنايي، کميته‌هاي تخصصي هستند که براساس اصل تخصص محوري به فعاليت مي‌پردازند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرزپرگهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه