جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/01/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3849

 ايران زمين 

معاون سياسي و انتظامي فرمانداري شهرستان دماوند

تحقق جهاد اقتصادي، ايران را از وابستگي ها
رها مي‌سازد

رودهن - ايرج صادقعلي

معاون سياسي و انتظامي فرمانداري شهرستان دماوند گفت: تحقق پيام مقام معظم رهبري به عنوان جهاد اقتصادي ايران را از وابستگي ها رها مي سازدبه گزارش خبرنگار آفرينش"سعيد ميرزايي فرد گفت: نامگذاري سال 90 به عنوان سال جهاد اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري با توجه به اوضاع و شرايط حاكم بر جامعه بسيار دقيق و مناسب است.

وي با اشاره به اينكه براي تحقق پيام مقام معظم رهبري نياز است مردم كشور نيز مسئولان نظام را ياري نمايند، افزود: براي رسيدن به اهداف و
برنامه هاي سال جاري با توجه به چشم انداز 20 ساله و پيام رهبري نياز است مسئولان و خدمتگزاران نظام جمهوري اسلامي ايران بيش از پيش تلاش نمايند و اين مهم ياري مردم را نيز مي طلبد.

ميرزايي فرد با اشاره به اينكه تحقق جهاد اقتصادي در كشور باعث ايجاد توسعه و پيشرفت در عرصه هاي مختلف اقتصادي خواهد شد، تصريح كرد: ايران در تمامي عرصه هاي مختلف اقتصادي داراي استعداد و پتانسيل هاي خوبي است كه با تلاش و حمايت مردم و مسئولان مي توانيم زمينه رشد را در كشور فراهم كنيم.وي بر لزوم توانمندي كشور در تمامي عرصه هاي مختلف تاكيد كرد و گفت: تحقق جهاد اقتصادي كشور را از تمامي وابستگي هاي خارجي بي نياز خواهد كرد و از هرگونه تحريم عليه ايران كه از سوي كشورهاي غربي شاهد هستيم رهايي خواهد ساخت.

معاون سياسي و انتظامي فرمانداري شهرستان دماوند با اشاره به اينكه امروز قانون هدفمندي يارانه ها با همت مردم در كشور به خوبي اجرايي شده است، تصريح كرد: با توجه به پيام مقام معظم رهبري و برنامه هاي دولت در سال 90 اهداف اين قانون به بار خواهد نشست و شاهد اثرات مثبت و ماندني اين طرح در آينده خواهيم بود.

وي با بيان اينكه اين طرح بزرگ ممكن است با مشكلاتي نيز مواجه شود، گفت: طرح هاي بزرگ ممكن است با مشكلات و موانعي نيز مواجه شود كه مردم براي رفع مشكل آن نگران نباشند.

ميرزايي فرد با بيان اينكه مردم نيز بايد در تمامي عرصه هاي توليد فعال تر از گذشته حركت نمايند افزود: مردم با حضور خود در تمامي عرصه هاي توليد و اشتغال مي توانند هم باري را از دوش دولت بردارند و هم زمينه اقتصادي را بيش از پيش فراهم سازند

18 هزار روستايي اردبيل زير پوشش بيمه قرار گرفتند

اردبيل - خبرنگارآفرينش

بيش از 18 هزار و 900 نفر خانوار روستايي زير پوشش صندوق بيمه اجتماعي روستايي و عشايري قرار گرفتند.

ظهير نجفي مديركل روستايي استانداري اردبيل در جلسه بررسي مشكلات كارگزاران اين صندوق اظهار داشت: صندوق بيمه اجتماعي روستايي و عشايري استان اردبيل از سال 84 فعاليت خود را آغاز كرده و در قالب 76 كارگزار به خانوار‌هاي روستايي ارائه خدمات مي‌كند.

وي افزود: روستاييان با عضويت در اين صندوق علاوه بر بهره‌مندي از خدمات درماني و بهداشتي از مزاياي بيمه عمر و بازنشستگي نيز استفاده مي‌كنند به طوري كه تا‌كنون 125 نفر خانوار روستايي و يا عشايري موفق به استفاده از مستمري بازمانده و از كار افتادگي شدند. مديركل روستايي استانداري اردبيل بيان داشت: اين صندوق فعاليت خود را در روستاها به صورت گسترده ادامه مي‌دهد به طوري كه افراد با داشتن 15 سال سابقه بيمه و دارا بودن شرايط سني 65 سال مي‌توانند از مزاياي بازنشستگي اين صندوق استفاده كنند. وي از روستاييان دعوت كرد با اطمينان بيشتر با مراجعه به كارگزاري‌هايي كه در نقاط مختلف مستقر شده ثبت‌نام كنند تا آينده خود را به طور مطمئن تضمين كنند.

نجفي افزود: مسلمان واقعي با آيند‌ه‌نگري بايد به گونه‌اي در زندگي حركت كند تا در كنار تامين آتيه خود، افراد و اعضاي خانواده خود را نيز از اين مزايا بهره‌مند كند.

مديركل روستايي استانداري اردبيل اظهار داشت: اين صندوق علاوه بر حضور در مناطق روستايي در مناطق عشايري نيز مستقر است به طوري كه در عشاير كوچ‌رو اين كارگزاري‌ها به صورت سيار ارائه خدمات مي‌كنند.

وي عضويت در اين صندوق را سرمايه‌اي با ارزش و هدفمند اعلام كرد و بيان داشت: به دليل اينكه در مناطق روستايي و عشايري امكان خطر و از كارافتادگي پيش از موعد وجود دارد روستاييان و عشاير با عضويت در اين صندوق مي‌توانند اين خطر را به حداقل رسانده و با اطمينان بيشتر آينده خود را تضمين كنند.

مديركل روستايي استانداري اردبيل يكي ديگر از مزاياي اين صندوق را بهره‌مندي از امكانات بيمه درماني و پوشش بيمارستاني و بستري براي اعضا اعلام كرد و گفت: روستاييان با استفاده از دفترچه بيمه فراگير اين صندوق مي‌توانند در بيمارستان‌ها و مراكز بهداشتي و درماني از مزاياي آن استفاده كنند.

عمليات گازرساني شهر ديلمان با بيش از يک و نيم ميليارد تومان آغاز شده است

رشت ـ سيد اکبر خوشحال

در ايام تعطيلات نوروز دست اندرکاران گاز گيلان به مديريت مهندس نورموسوي عمليات بزرگ پروژه گازرساني در شهر ديلمان به طول 27 کيلومتر با نصب يک ايستگاه تقليل فشار با هزينه بيش از يک و نيم ميليارد تومان کار اجرايي آن آغاز شد .

گفتني است شهر ديلمان شهري تاريخي و کوهستاني مي باشد . که زمستان به علت سرماي شديد مردم آن ديار در مضيقه بوده که خوشبختانه با تلاش مديريت گاز گيلان با ارائه خدمات گازرساني اميدواري مردم آن ديار به چندين برابر رسيده است و وقتي پاي صحبت مهندس نور موسوي مديرعامل گيلاني گاز استان نشستيم او مي گفت : اين پروژه هديه اي از سوي دولت ايران به مردم وفادار منطقه ديلمان مي باشد .

وي در ادامه افزود : مدت اين پروژه 270 روز است و کار اجرايي آن شروع شده است و با گازرساني کارخانجات بزرگ سيمان مي توان در جهت شکوفايي صنايع منطقه و ايجاد اشتغال براي جوانان قدمي مثبت برداشته . همچنين با خطوط گازرساني به چندين روستاي پيرکوه و خط تغذيه 7 روستاي بالادست را تامين نمايد .

شايان ذکر است که در اين مراسم آقايان اکبرزاده معاون عمراني استانداري گيلان ، مهندس مهدوي مديرکل روستايي و مديران ادارات شهرستان مهندس نور موسوي مديرعامل گاز گيلان را همراهي مي کردند .

نقش محوري رسانه ها درموشکافي لايه هاي پنهان جامعه

پاکدشت-خبرنگارآفرينش

نشست صميمي ودوستانه مقبلي فرماندارشهرستان پاکدشت با اصحاب رسانه با حضورجمع کثيري ازخبرنگاران نشريات ،روزنامه هاوخبرگزاري ها وواحد مرکزي خبردرسالن اجتماعات فرمانداري پاکدشت برگزارشد .به گزارش خبرنگارآفرينش :مقبلي درسخناني اظهارداشت :بارشد جوامع وبزرگ شدن اجتماعات،نقش
رسانه ها اهميت بيشتري مي يابد ،چراکه درجوامع سنتي ارتباطات تعريف شده است ولي الان به گونه اي است که رسانه ها نقش محوري تري دارند ولايه هاي پنهان جامعه ازطريق رسانه ها قابل موشکافي واطلاع رساني است .وي درادامه قشر خبرنگاررا قشري فرهيخته،دلسوزدانست که با بيان حقايق ومشکلات جامعه درراه حل آن گام برمي دارند وي حضورخبرنگاران درجلسات وانعکاس اخبارعملکرد مسئولان شهرستان به مردم را ارزشمند دانست وافزود:ازاثرات مثبت اين امردلگرمي مردم نسبت به مسئولان وافزايش روحيه اميد درجامعه است .

فضاهاي آموزشي آذربايجان غربي ساماندهي مي‌شود

اروميه- خبرنگار آفرينش

مديركل آموزش و پرورش آذربايجان غربي از ساماندهي فضاهاي آموزشي استان خبر داد. ولي سمرقندي اظهار داشت: 415 مجتمع روستايي در سال گذشته ساماندهي شده و امسال نيز 860 مدرسه آذربايجان غربي در قالب 270 مجتمع شهري ساماندهي مي‌شود. وي افزود: در شهريور ماه سال جاري اداره‌ كل آموزش و پرورش آذربايجان غربي اقدام به برگزاري آزمون استخدامي در ميان نيروهاي شركتي نهضتي و حق‌التدريسي به صورت استاني مي‌كند. سمرقندي تصريح كرد: در سال 90 بازنشستگي پيش از موعد در مورد فرهنگيان استان اجرا نمي‌شود. اين مسئول با بيان اينكه آموزش و پرورش نقش كليدي در جهاد اقتصادي دارد، خاطرنشان كرد: در سال جهاد اقتصادي بايد در تربيت اقتصادي دانش‌آموزان تلاش شود تا آنان با مفهوم اين سال آشنا شوند. اين مسئول تصريح كرد: بايد با روحيه جهادي زمينه تحولات اقتصادي در جامعه فراهم شود و آموزش و پرورش به عنوان دستگاهي با گستره‌اي وسيع نقش مهمي در اين امر برعهده خواهد داشت. 

تسهيلات ويژه اي به توتون كاران پرداخت مي‌شود

اروميه-خبرنگار آفرينش

معاون اداره كل امور كشاورزي شركت دخانيات ايران از ارايه تسهيلات ويژه به كشتكاران توتون در كشور خبر داد. 'حسن شيرسوار'، به خبرنگاران گفت: با توجه به اينكه سطح زيركشت توتون در دو دهه اخير به دلايل مختلفي كاهش پيدا كرده است، اين شركت قصد دارد با ارايه اين تسهيلات، كشاورزان را به كشت توتون ترغيب نمايد. وي افزود: در همين زمينه پيش بيني شده به ازاي هر هكتار كشت اين محصول، پنج ميليون ريال در سه مرحله به كشتكاران پرداخت شود. شيرسوار گفت: با همكاري صندوق بيمه محصولات كشاورزي، اين محصول زير پوشش بيمه قرار گرفته و علاوه بر اين، بيمه بازنشستگي و از كار افتادگي نيز تا سقف دو ميليون ريال به كشاورزان پرداخت خواهد شد. وي اضافه كرد: در همين رابطه، تسهيلات بانكي بدون سود و كارمزد هم با توجه به اولويت هاي موجود به اين كشتكاران پرداخت مي شود. 

همايش سلامت و بهداشت اداره آموزش و پرورش

رودهن - خبرنگار آفرينش

روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران در همايش سلامت و بهداشت که به ميزباني اداره آموزش و پرورش شهر رودهن برگزا شد حضوري فعال داشت . به نقل از روابط عمومي آبفاي شرق استان تهران ، دراين همايش که بمناسبت فرارسيدن هفته سلامت ( 18 لغايت 24 فروردين ) درسالن آمفي تأتر دانشگاه آزاد اسلامي رودهن برگزار شد ، رئيس اداره آموزش و پرورش رودهن ، معاونين ، کارشناسان بهداشت و ديگر مسئولان آموزش و پرورش اين شهر ، تعداد کثيري از دانش آموزان مقطع ابتدايي بهمراه معلم هايشان حضور داشتند . همچنين دراين جلسه کارشناس روابط عمومي آبفاي شرق استان تهران از زبان قطره آب درخصوص چگونگي روش هاي کلرزني و تصفيه آب آشاميدني و
بيماري هايي که ممکن است ازطريق آب آلوده به انسان سرايت کند توضيحاتي را به دانش آموزان ارائه کرد. گفتني است درپايان اين همايش از سوي مسئولان آموزش و پرورش از شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران به جهت حضور در برنامه تقدير و تشکر شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه