جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/02/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3861

 بانك و بيمه  

 بانک ملي 90 هزار ميليارد ريال معوقه دارد

مديرعامل بانک ملي ايران گفت: مطالبات معوقه بانک ملي ايران 90 هزار ميليارد ريال است.به گزارش مهر ، محمود رضا خاوري اظهار داشت: در حال حاضر با تشکيل کارگروه‌هايي مرکز و استان‌ها در حال پيگيري پرداخت مطالبات هستيم.وي با اشاره به اينکه بدهکاران بانک ملي ايران طبقه بندي شده اند، گفت: با آن دسته از بدهکاراني که وجوه بانک را بلوکه کرده و در حال سوء استفاده از آن هستند برخورد قانوني مي شود.

صندوق سرمايه‌ گذاري سپهر اول در بورس
و فرابورس فعال خواهد شد

مديرعامل شركت كارگزاري بانك صادرات ايران گفت: صندوق سرمايه گذاري سپهر در بورس و فرا بورس فعال خواهد شد. به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران،‌هاشم بوذرجمهر مديرعامل شركت كارگزاري اين بانك در گفت و گو با ايرنا، ‌با اشاره به آغاز پذيره نويسي سهام صندوق سرمايه گذاري سپهر اول، افزود: اين صندوق با استفاده از وجوه حاصل از فروش واحدهاي سرمايه‌گذاري به اشخاص حقيقي و حقوقي اقدام به خريد و فروش سهام پذيرفته در بورس و فرابورس ايران و اوراق مشاركت به قصد انتفاع سرمايه گذاري در بورس خواهد كرد.

عرضه کارت الکترونيکي يارانه‌اي خريد کتاب دانشجويي از طريق بانک صادرات

همچنين،بانك صادرات ايران با همكاري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي براي خريد كتاب دانشجويان از بيست و چهارمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، كارت الكترونيكي يارانه‌اي خريد كتاب عرضه مي‌كند. به گزارش روابط عمومي بانك صادرات ايران، طي هماهنگي‌هاي بعمل آمده ميان اين بانک و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و در راستاي تامين کتب مورد نياز قشر دانشجوي کشور و گسترش بيش از پيش فرهنگ کتابخواني، دانشجويان دانشگاه‌ها و مراكزآموزش عالي مي توانند از هم اکنون لغايت12ارديبهشت ماه سال جاري نسبت به ثبت نام كارت الكترونيكي يارانه‌اي كتاب در بخش ريالي و دريافت کد رهگيري اقدام نمايند .

بانک تجارت کردستان ياور نمونه امداد

معاون اول رئيس جمهور در جشن اشتغال و خودکفايي کميته امداد امام خميني با اهداء لوح از بانک تجارت در استان کردستان تقدير کرد .روابط عمومي بانک تجارت با اعلام اين خبر افزود : در سومين سفر هيات محترم دولت و در جشن اشتغال و خودکفايي 4 هزار و 500 خانوار کردستاني تحت پوشش کميته امداد امام خميني، معاون اول رئيس جمهور با اهداي عنوان ياور نمونه امداد استان کردستان از همت و تلاش مسئولين و کارکنان بانک تجارت تقدير کرد .

انجام پذيره‌نويسي جديد صندوق سرمايه‌گذاري آتيه نوين در شعب منتخب بانك اقتصادنوين

بر اساس اعلام حسين درويشها مديريت بانکداري اختصاصي بانك اقتصادنوين، به دنبال استقبال گسترده مشتريان بانکداري اختصاصي اين بانک و موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار با افزايش يك هزار ميليارد ريالي صندوق سرمايه‌گذاري آتيه نوين، پذيره‌نويسي واحدهاي جديد اين صندوق در شعب منتخب بانك اقتصادنوين آغاز شد.اين خبرراروابط عمومي بانك اقتصادنوين، مخابره کرده است.

تجهيز شرکت گاز استان سمنان به سامانه محب بانک ملت

شرکت گاز استان سمنان به سامانه مديريت حساب هاي بانکي(محب) بانک ملت مجهز شد. به گزارش روابط عمومي بانک ملت، مديريت شعب استان سمنان با هدف افزايش سطح تعامل با مشتريان کليدي و بزرگ، سامانه محب را در شرکت گاز استان نصب و راه اندازي کرد.براساس اين گزارش، به زودي اين سامانه در شرکت سيمان شاهرود، دانشگاه پيام نور و شرکت آب و فاضلاب سمنان نيز به بهره برداري خواهد رسيد.

احتمال تبديل ايران چک به اسکناس

معاون اقتصادي بانک مرکزي با تشريح چگونگي حذف صفرهاي پول ملي، از احتمال تبديل ايران چکها همچون 50 هزار توماني به اسکناس خبر داد و تاکيد کرد: تغيير واحد پولي حداقل 15 ماه طول مي‌کشد. به گزارش مهر، حسين قضاوي درباره بررسي حذف 4 صفر از واحد پولي کشور گفت: مشکل رند کردن واحد پولي با تغيير واحد پولي در کالاها و قيمتهاي خاصي اتفاق مي افتد و اين موضوع از نظر مناسبات رياضي قابل بررسي است که چه کالاهايي قيمت هايشان بين قطع هاي سکه و اسکناس قرار مي گيرد که ممکن است براي آنها سکه و اسکناسي منتشر نشده باشد؛ بنابراين قيمت آنها ناچارا رند مي شود اما اين قيمتها هزينه‌هاي کمي را در اقتصاد تشکيل مي دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه