جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/02/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3867

 ايران زمين 

 نشست مطبوعاتي مديركل دامپزشكي استان يزد برگزار گرديد

يزد - خبرنگارآفرينش

به مناسبت روز جهاني دامپزشكي كنفرانس مطبوعاتي مديركل دامپزشكي، با حضور جمعي از خبر نگاران و اصحاب رسانه در اداره كل دامپزشكي استان برگزار گرديد. در اين كنفرانس مطبوعاتي مدير كل دامپزشكي استان ضمن عرض خير مقدم به حاضرين و گرامي داشت سال جهاد اقتصادي و 10 ارديبهشت روز جهاني دامپزشكي، گزارشي از عملكرد سال 89 اداره كل دامپزشكي استان ارائه نمود.دكتر حدادزاده گفت: اساس و پايه فعاليت هاي دامپزشكي حفظ و توسعه سلامت در جامعه است و دامپزشكي با كمك به سلامت مردم به عنوان محور پيشرفت و جهاد اقتصادي وهمچنين توسعه زيرساخت هاي بهداشتي و حفاظت از سرمايه دامي مي تواند نقش بسزايي در اين جهاد مقدس داشته باشد. وي خاطرنشان كرد: علي رغم تلاش هايي كه مجموعه دامپزشكي در راستاي سلامت مردم انجام مي دهد متاسفانه زحمات اين قشر خدوم و تاثير گذار در اقتصاد و بهداشت جامعه براي مردم ناشناس باقي مانده است.مديركل دامپزشكي استان، ساماندهي شرعي و بهداشتي عرضه بلدرچين و بهسازي كشتارگاه هاي صنعتي طيور استان را از جمله فعاليت هاي تاثير گذار در بهداشت و سلامت جامعه در سال 89 عنوان كرد و گفت در همين راستا به زودي اولين كشتارگاه صنعتي بلدرچين استان افتتاح خواهد شد.وي گفت: در سال 89 توسط بازرسان بهداشتي شبكه هاي دامپزشكي استان بيش از 27 هزار مورد بازرسي بهداشتي از مراكز توليد، توزيع و عرضه فرآورده هاي خام دامي صورت گرفته كه 1155 مورد غير بهداشتي تشخيص داده شده است و با انجام آزمايشات لازم با حكم قضايي بيش از 24 هزار و 200 كيلوگرم فراورده خام دامي غير قابل مصرف شامل گوشت سفيد و قرمز از چرخه مصرف خارج گرديد.

مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه استان تهران :

تنها راه سعادت بشريت ، گرايش به راه اهل بيت
و قرآن کريم است

اسلامشهر _ محمد رضا عباسي

حجت الاسلام محمد جواد موحد ، مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه پاسداران استانهاي تهران و البرز ، در همايش هفته عقيدتي سياسي سپاه ، در اسلامشهر اظهار داشت : تنها راه سعادت و خوشبختي انسانها ، در دنيايي امروزي ،با گرايش و پيوستن به اهل بيت پيامبر (ص) و بهره مندي ا ز قرآن کريم بدست خواهد آمد . موحد تاکيد کرد : امروز خيلي ها در قالب افکار سياسي ، از افکار و الفاظ و...غربي ها را الگو مي گيرند و به بيراهه و گمراهي کشيده مي شوند و در نهايت از آرمانهاي والاي انساني ، بي بهره مانده و فنا مي شوند . وي افزود : خيلي از افراد و جوامع بشري از لحاظ دستيابي به علم و تکنولوژي نوين در دنيا ، پيشرفتهاي فيزيکي خوب و چشمگيري داشته اند ، ولي افسوس که از آدميت و انسانيت هيچ بهره و ثمري نبرده و به تباهي و فنا کشيده شده اند . موحد بيان داشت : امروز ه کشتار و قتل انسانها به دست انسان به مراتب بسيار بيشتر ، از آمار تلفات در اثر وقوع بلاياي طبيعي و حوادث غيره منتظره دراقصي نقاط جهان مي باشد و غالب اين جنايتها و کشتار ها از سوي افرادي صورت مي گيرد ، که ادعاي انديشمند و عالم بودن را با خود يدک مي کشند . اين مقام مسئول بيان داشت : در بحث مديريت جامعه دو گروه مدعي هستند ، يک گروه که به فرمان خداوند رحمان و براساس دستورات الهي در قرآن کريم انتخاب شده اند و اطاعت از آنها ،موجبات بدست آوردن سعادت و خوشبختي انسانها مي شود و دسته ديگري که مديران فاسق ، بي بصيرت و دنباله رو ابليس و شياطين مي باشند ، که قطعا" پيروي کردن از آنها موجب شقاوت و بد بختي پيروان آن مي شود و اين افراد براي رسيدن به اهداف پليد و شوم خود ، دست به هر کار و عمل غير انساني تن در مي دهند . موحد افزود : در تاريخ زندگي بشري بيش از 10 هزار جنگ کوچک و بزرگ ثبت شده است و عمده اين جنگها از سوي رهبران و مديران پليد و بي کفايت براي تسلط يافتن بر جوامع ديگر و توسعه طلبي و استعمار گري بر ديگران بوقوع پيوسته است . در پايان اين همايش که از سوي نمايندگي ولي فقيه در سپاه ناحيه سيدالشهداء اسلامشهر بر گزار گرديد ، از مربيان عقيدتي، ناصحين و... که در ارزيابي وعملکرد و فعاليت بر گزيده شده بودند ، با اعطاي هدايايي ارزشمند ، تقدير بعمل آمد.

معاون عمراني شهرداري اصفهان:

سالن هاي اجلاس سران به روش طرح و ساخت احداث مي شود

اصفهان - خبرنگارآفرينش

نحوه مديريت پروژه ساخت سالن هاي اجلاس سران کشورهاي غير متعهد در اصفهان به صورت EPC (طرح و ساخت) است که کارفرما ،انتخاب مشاور و پيمانکار پروژه را همزمان انجام مي دهد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، معاون عمراني شهرداري اصفهان با اعلام اين مطلب افزود: مطالعات ژئوتکنيک و طراحي اوليه ساخت مجموعه سالن هاي اجلاس سران کشورهاي غير متعهد انجام شده همچنين نحوه مديريت اين پروژه به صورت EPC (طرح و ساخت) است که کارفرما ،انتخاب مشاور و پيمانکار پروژه را همزمان انجام مي دهد. وي بيان اين مطلب که ساختمان اصلي سالن هاي اجلاس تحت عنوان مرکز همايش هاي بين المللي اصفهان براي آينده است اذعان داشت:اجزاي مهم اين مرکز شامل ساختمان اصلي سالن هاي اجلاس،اقامتگاه هاي اختصاصي و ويلاهاي VIP،هتل 5 ستاره ،مراکز تجاري و موارد ديگراست.دکتر عليرضا قاري قرآن ادامه داد: سالن هاي اجلاس سران کشورهاي غير متعهد شامل سالن اصلي ،تالارهاي چند منظوره،فضاهاي خدماتي و پشتيباني ،اداري و عمومي در مساحتي بالغ بر 40 هزار متر مربع احداث مي شود .وي با اشاره به اين که اقامتگاه هاي اختصاصي سالن اجلاس در قالب 100 تا 150 ويلا در يک يا دو طبقه ساخته خواهد شد و براي احداث هتل 5 ستاره با حدود 200 اتاق برنامه ريزي و پيش بيني شده است، اذعان داشت:پارکينگ،فضاي سبز،مراکز تفريحي ،تجاري ،رستوران و اقامتگاه ها در طرح اوليه در وسعتي بالغ بر 100 هزار متر مربع زيربنا احداث مي شود.معاون عمراني شهرداري با تاکيد بر اين که الويت اول اين مجموعه ساخت سالن هاي اجلاس و مجموعه اقامتگاه ها و فضاهاي جانبي است افزود:سالن هاي اجلاس بين المللي در طي 18 ماه با ظرفيت 2 هزار و500 صندلي و به عنوان بزرگترين مرکز همايش هاي بين المللي در کشور به بهره برداري خواهد رسيد.

شوراهاي اسلامي بعنوان يک بانک مورد توجه مجامع

دماوند – ايرج صادقعلي

عضو شوراي اسلامي شهر دماوند گفت: تا زماني شوراهاي اسلامي بعنوان يک بانک مورد توجه مجامع مختلف قرار گيرد اصلاح امور با دشواري صورت خواهد گرفت. به گزارش خبرنگار آفرينش، جواد حاج عليرضايي در همايش شوراهاي شهرستان دماوند که با حضور ائمه جمعه، نماينده مردم شهرستانهاي دماوند و فيروزکوه، فرماندار، بخشدار بخش مرکزي، اعضاي شوراي اسلامي اين بخش و ديگر مسئولان محلي در سالن عقيق دماوند برگزار شد طي سخناني خاطرنشان کرد: حضور شوراهاي اسلامي از بزرگترين شهر تا کوچکترين روستاي ايران اسلامي نشان از حاکميت نظام مردم سالاري ديني در اين مرز و بوم است. اين مسئول خواستار گنجاندن امور فرهنگي در شرح وظايف شوراهاي اسلامي شد و افزود: با توجه به اين نکته که غالب مطالبات مردم از اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا امور خدماتي است متاسفانه اجراي برنامه هايي در جهت توسعه فرهنگ بعنوان يکي از وظايف اين نهاد مورد غفلت قرار گرفته است.

آموزش بازيافت به اصناف جنوب تهران

ري - خبرنگارآفرينش

رئيس اداره بازيافت شهرداري منطقه 20 از آموزش بازيافت به اصناف و توزيع مخازن ويژه در راسته هاي تجاري اين منطقه خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 20 ، کريم گرامي با اعلام اين خبر گفت : در اين طرح آموزشگران اين اداره به صورت چهره به چهره آموزش هاي لازم را در خصوص ضرورت کاهش حجم زباله ها ،اهميت تفکيک زباله هاي خشک و تر و انواع زباله هاي خشک به کسبه ارائه مي کنند .وي همچنين از توزيع سطل هاي ويژه 120 ليتري پسماندهاي خشک در واحدهاي تجاري منطقه خبر داد و افزود: اين سطل ها که به رنگ آبي هستند در اين نقاط توزيع مي شود و عوامل اين اداره نيز طبق زمانبندي معين به محل مراجعه و سطل هاي مخصوص را تخليه و پسماندهاي خشک آن را جمع آوري و به ايستگاه منتقل مي کنند.گرامي در ادامه تصريح کرد : اين طرح در راسته هاي تجاري اين منطقه از جمله ميدان شهرري ، خيابان 24 متري رازي ، شهرک دولت آباد و شهرک سيزده آبان اجرا مي شود .

شوراها رابط مستحكم بين دولت و ملت هستند

اروميه – خبرنگار آفرينش

نماينده مردم بوكان در مجلس شوراي اسلامي گفت: شوراها رابط مستحكم بين دولت و ملت بوده و مشكلات مردم را به گوش مسوولان مي رسانند.'محمد قسيم عثماني'، در همايش تجليل از شوراهاي اسلامي شهر و روستا در بوكان، افزود: افزايش طول فعاليت دوره سوم شوراهاي اسلامي به يك فرصت براي آنها تبديل شده تا كاستي ها و كارهاي ناتمام خود را به اتمام برسانند. وي اظهارداشت: مردم افرادي را براي شوراها انتخاب مي كنند كه داراي شايستگي بوده و عصاره و نمونه مردمي باشند تا بتوانند بر مشكلات اجتماع فايق آيند. عثماني ادامه داد: هماهنگي و همدلي براي حل مشكلات جامعه در بين اعضاي شوراها لازم و ضروري است، چرا كه عملكرد قوي در شوراها باعث توسعه مي شود. 

اجراي 99 پروژه در بخش راه روستايي استان قزوين

قزوين - خبرنگار آفرينش

هم اکنون 99 پروژه در بخش راه روستايي استان قزوين در دست اجراست. به گزارش روابط عمومي اداره کل راه وترابري استان قزوين جعفر قزوينيان معاون راهسازي اداره کل راه وترابري اين استان گفت : طول کل راههاي روستايي در دست اجرا در استان قزوين 193 کيلومتر است. قزوينيان با بيان اين خبر افزود : از اين تعداد پروژه 28 پروژه در مناطق الموت غربي و شرقي ، 18 پروژه در بخش هاي کوهين و طارم سفلي ، 15 پروژه در تاکستان و مابقي در مناطق مختلف بوئين زهرا ، آبيک ، البرز و قزوين اجرا مي شود .وي با ارائه گزارشي از فعاليت هاي صورت گرفته در زمينه توسعه راههاي روستايي در سال گذشته اظهار داشت : در سال 1389 افزون بر 121 ميليارد ريال اعتبار به بخش راه روستايي استان قزوين اختصاص يافت که از اين ميزان 86 ميليارد آن از منابع ملي و 35 ميليارد ريال از منابع استاني بوده است .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه