جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/03/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3884

 تريبون اقتصادي 

 دلار ناياب شد!

دلار در حالي در شعبات بانکي ناياب شده است که نرخ آن در بازار آزاد به 1208 تومان افزايش يافته، در عين حال اختلاف قيمت سکه طرح جديد دولتي و بازار آزاد به 5200 تومان رسيده است. قيمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح قديم در بازار 460 هزار تومان، طرح جديد 442 هزار تومان، نيم سکه 223 هزار تومان، ربع سکه 130 هزار تومان و سکه گرمي 68 هزار تومان است.بانک مرکزي نيز قيمت هر قطعه سکه طرح جديد را براي عرضه در شعب بانکي 447 هزار و 200 تومان، نيم سکه 223 هزار و 600 تومان و ربع سکه را 127 هزار و 400 تومان تعيين کرد.با اجرايي شدن ماليات بر ارزش افزوده 4 درصدي در فروش سکه در بانک کارگشايي، نرخ سکه دولتي نسبت به بازار آزاد افزايش يافته است. بر اين اساس، اختلاف نرخ سکه طرح جديد دولتي نسبت به بازار آزاد 5200 تومان، نيم سکه600 تومان و ربع سکه 3400 تومان شده است.همچنين نرخ هر اونس طلا در بازارهاي جهاني 1526 دلار و هر گرم طلاي زرد 18 عيار 44 هزار و 420 تومان اعلام شد.صرافان قيمت هر دلار آزاد را 1208 تومان و هر يورو را 1695 تومان اعلام کردند، اين در حالي است که دلار در شعبات بانکي که در قبال ارائه پاسپورت و بليت به ميزان 2000 دلار عرضه مي شد، ناياب شده است.برخي از شعبات بانکها هم از فروش دلار امتناع مي کنند و آن را فقط به مشتريان خاص خود مي فروشند، برخي از شعبات نيز با دريافت شماره تلفني از مشتريان به آنها اعلام مي کنند که در صورت دريافت ارز از بانک مرکزي به شما براي خريد دلار اطلاع داده خواهد شد.برخي از صرافان دليل افزايش قيمت دلار در بازار را عدم عرضه دلار در شعبات بانکي اعلام مي کنند.

واردات برنج در زمان برداشت ممنوع شد

وزير جهاد کشاورزي با تاکيد بر حمايت از برنج ايراني، از ابلاغ ممنوعيت واردات برنج در زمان عرضه توليد داخل در روزهاي آينده به وزارت بازرگاني و گمرک کشور خبر داد. به گزارش مهر، صادق خليليان گفت: اين ابلاغيه در راستاي ممنوعيت عرضه برنج خارجي در زمان توليد وعرضه برنج داخلي است و با ابلاغ آن به وزارت بازرگاني و گمرک کشور واردات برنج به کشور از اول مردادماه تا اول ديماه ممنوع خواهد شد.

ثـبـات قـيـمت در شهرهاي جـديـد

معاون وزير مسكن و شهرسازي با بيان اين‌كه قيمت خريد و فروش ملك و اجاره بها در شهرهاي جديد بالا نرفته‌ است، گفت: طرح شناسايي واحد‌هاي مسكوني خالي از سكنه در شهرهاي جديد اجرا نمي‌شود. مهندس جمشيد نورصالحي مدير عامل شركت عمران شهرهاي جديد- در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌كه اجراي طرح شناسايي واحدهاي مسكوني خالي از سكنه مربوط به حوزه معاونت مسكن و ساختمان وزارت مسكن و شهرسازي است، اظهار كرد: به نظر مي‌رسد اين طرح بايد در شهرهايي كه تقاضاي مسكن زياد است و خانه‌هاي خالي وجود دارد، اجرا شود. معاون وزير مسكن و شهرسازي در ادامه با اشاره به اينكه قيمت مسكن در شهرهاي جديد از افزايش برخوردار نشده است، گفت: قيمت اجاره‌بها نيز در شهرهاي جديد بالا نرفته است.

ايران خودرو بازديد سرزده رئيس‌جمهور
را تكذيب كرد

مدير ارتباط با رسانه‌ها ايران خودرو بازديد سرزده رئيس جمهور از سازمان فروش ايران خودرو را تكذيب كرد.به گزارش فارس، در يكي از سايتها خبري مبني بر بازديد سرزده احمدي نژاد از سازمان فروش ايران خودرو به عنوان يك مشتري منتشر شد كه مسئول ارتباط با رسانه‌هاي روابط عمومي ايران خودرو ضمن تكذيب اين موضوع گفت: فقط نجم الدين، مديرعامل ايران خودرو از سازمان فروش اين شركت و روال ارائه خدمات به مشتريان بازديد داشته است. وي افزود: موضوع بازديد ناگهاني احمدي نژاد از مركز فروش ايران خودرو را از نهاد رياست جمهوري پيگير شديم كه آنها هم اين مسئله را تكذيب كردند. مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو براي مشاهده نحوه خدمت رساني به مشتريان، به صورت سرزده از سازمان فروش ايران خودرو ديدن کرد.به گزارش ايکوپرس، مهندس جواد نجم الدين در اين ديدار به گفت و گوي رو در رو با مشتريان، کارگزاران نمايندگي ها و کارکنان معاونت بازاريابي و فروش ايران خودرو پرداخت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه