جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/03/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3892

 اخبار هنري 

 با حضور معجوني و نگار جواهريان

اميررضا كوهستاني تمرين «ايوانف» را‌ آغاز كرد

اميررضا كوهستاني تمرين نمايش جديدش، «ايوانف» را آغاز كرد. به گزارش (ايسنا)، تمرين جديدترين نمايش اين كارگردان با حضور بازيگراني همچون حسن معجوني، سعيد چنگيزيان، نگار جواهريان، رضا بهبودي، مهين صدري، وحيد آقاپور و ... آغاز شده است. اين نمايش كه متن آن از معروف‌ترين نمايشنامه‌هاي آنتوان چخوف است، با ترجمه، داراماتورژي و كارگرداني اميررضا كوهستاني، مهر و آبان سال جاري در سالن شماره يك تماشاخانه ايرانشهر به صحنه مي‌رود. در اين اثر نمايشي كوهستاني با همراهي اميرحسين قدسي، طراحي صحنه را انجام مي‌دهند. طراحي لباس برعهده نگار نعمتي است. مارتين شمعون‌پور در بخش موسيقي و صدا با اجراي اين اثر نمايشي همكاري مي‌كند، همچنين محمدرضا حسين‌زاده مدير توليد و برنامه‌ريز اين نمايش و ركسانا بهرام دستيار كارگردان آن است. تمرين اين نمايش اخيرا آغاز شده و تا پايان شهريورماه ادامه خواهد داشت تا پس از آن، اين اثر نمايشي دو ماه مهر و آبان را ميهمان تماشاخانه ايرانشهر باشد.

دو کنسرت ويژه بانوان در تالار وحدت برپا مي‌شود

گروه «شيفتگان دل» به سرپرستي هايده کيشي پور 19 خرداد در تالار وحدت روي صحنه مي‌رود. به گزارش (ايسنا)، گروه «شيفتگان دل» در اين کنسرت با 40 هنرمند به اجراي حرکات آئيني – سنتي خواهد پرداخت و موسيقي اين برنامه بدون کلام و به صورت از پيش ضبط شده پخش خواهد شد. کنسرت گروه «شيفتگان دل» که هديه کيشي پور نيز در آن طراحي حرکت را عهده دار است، 19 خرداد - ساعت 16 - در تالار وحدت برگزار مي‌شود؛ اين در حالي است که 20 خرداد تالار وحدت ميزبان کنسرت سيمين غانم مي‌شود. سيمين غانم که 22 و 23 ارديبهشت نيز با برنامه‌اي متفاوت در تالار وحدت روي صحنه رفت و با استقبال تماشاگران روبرو شد، 20 خرداد نيز در همين تالار پذيراي دوستداران خود خواهد بود. در اين برنامه هنرمنداني چون يلدا صمدي نوازنده پيانو، آزاده شمس نوازنده ويولن، آرمينا جعفري نوازنده درام، سارا احمدي نوازنده دف و فريال منفرد خواه نوازنده گيتار و همخوان نيز حضور دارند. کنسرت کلاسيک «سيمين غانم» 20 خرداد - ساعت 16 - در تالار وحدت برگزار مي‌شود. گفته مي‌شود: اين دو کنسرت به همت موسسه خيريه «فيروزنيا» تهيه و تدارک ديده شده است. 

حضور 51 فيلم سينمايي در چهارمين
جشنواره فيلم پليس

با پايان مهلت ارسال آثار سينمايي و تکميل فرم فراخوان توسط صاحبان آنها، 51 اثر در بخش فيلم هاي سينمايي به دبيرخانه چهارمين جشنواره فيلم پليس ارسال شد.به گزارش ستاد خبري چهارمين جشنواره فيلم پليس، در اين دوره از جشنواره بعد از اعلام آمادگي تهيه کنندگان سينما براي حضور آثار اجتماعي در جشنواره فيلم پليس، 51 فيلم سينمايي 35 ميليمتري به دبيرخانه جشنواره ارسال شده است.کارشناسان منتخب شوراي برگزاري جشنواره، علاوه بر بررسي اين تعداد که فرم فراخوان آنها توسط تهيه کنندگان پر شده است، تمام آثار سينمايي با رويکرد پيشگيري اجتماعي را از دوره سوم تا کنون نيز مورد بررسي قرار داده و در جهت رونق بيشتر جشنواره و بهره مندي مخاطبان از فيلم هاي اجتماعي، به تناسب موضوع آثار، رايزني و هماهنگي هاي لازم را با صاحبان فيلم ها براي شرکت در جشنواره از مدتي قبل آغاز کرده اند.بر اساس اين خبر، از اين مجموعه فيلم هاي اجتماعي مورد نظر، تعدادي به بخش مسابقه سينماي ايران راه مي يابند. که متناسب با ظرفيت اکران جشنواره از تاريخ 11 تا 14 تير ماه به نمايش در خواهند آمد. از 51 فيلم راه يافته به دبيرخانه جشنواره فيلم پليس 23 فيلم تا کنون اکران عمومي نشده اند.دبيرخانه چهارمين جشنواره فيلم پليس بعد از اعلام فراخوان جشنواره در تهران و استان هاي کشور پذيراي آثار در پنج بخش فيلم هاي سينمايي، کوتاه داستاني، مستند، فيلمنامه بلند و فيلم هاي ويدئويي بوده است.اين جشنوار با رويکرد «پليس، سينما، پيشگيري اجتماعي» توسط معاونت اجتماعي ناجا 11 تا 14 تير ماه در تهران برگزار مي شود.

در پنجمين نشست " سينما و اقتباس " در فرهنگسراي ملل:

فيلم «خاطرات يک کشيش روستا » نقد مي شود

درپنجمين نشست" سينما و اقتباس "در فرهنگسراي ملل فيلم "خاطرات يک کشيش روستا " ساخته ” روبر برسون” پس از نمايش نقد و بررسي مي شود.محسن سليماني فاخرمدير روابط عمومي فرهنگسراي ملل،با اعلام اين خبر گفت: فيلم "خاطرات يک کشيش روستا" روايت کشيشي جوان است که به روستائي مي‌رود تا کارش را آغاز ‌کند. او مي‌کوشد دختر کنت، "شانتال" را از خودکشي منصرف کند و همسر کنت را از اندوه و نااميدي به در آورد. اما پس از مدتي پي مي‌برد که خودش به سرطان معده مبتلاست و تا پايان زندگي فاصله‌اي ندارد.فيلم به نوعي از حاکميت بي‌ايماني و نااميدي برجهان شکوه مي کند.وي ادامه داد: فيلم براساس رماني از "ژرژ برنانوس، نويسنده"
"محبوب برسون" حکايت زندگي انساني است که از شور و فعاليت در جهان به انزوا و جدا افتادگي خود پي مي‌برد.نقد فيلم "خاطرات يک کشيش روستا" امروز سه شنبه 17 خرداد ماه ساعت 16:30برگزار مي شود وعلاقه مندان مي توانند براي حضور در اين جلسات به فرهنگسراي ملل : به نشاني بزرگراه صدر، بلوار قيطريه، بوستان قيطريه مراجعه و يا براي کسب اطلاعات بيشتر يا تلفن 22671718 و 22246985 تماس حاصل کنند.

دوبلورهاي جوان ايراني به جشنواره انسي 2011 مي‌روند

انجمن گويندگان جوان به عنوان نخستين انجمن دوبلاژ ايراني در جشنواره پويانمايي بين‌المللي انسي فرانسه شرکت مي‌كند. مهرداد رئيسي ـ رييس هيات مديره اين انجمن در گفت‌وگو با (ايسنا) گفت:زمان حضور در عرصه‌هاي بين‌المللي براي گويندگان با استعداد ايراني فرا رسيده است و با ارتباطات بيشتر زمينه را براي تبادل اطلاعات و پيشرفت روزافزون در زمينه دوبلاژ ، انيميشن و بازيهاي رايانه‌اي همگام با فن آوري روز بيش از پيش فراهم خواهيم كرد. وي تاكيد كرد: زمان، زمان ارتباط هنرمندان اين عرصه در دهکده جهاني است و انجمن گويندگان جوان به عنوان يكي از نمايندگان جامعه دوبلاژ ايران در اين جشنواره توانمندي‌هاي جوانان اين مرزو بوم را به جهانيان معرفي مي‌كند.

با حضور فيلم سازان برتر كشور در مازندران

نخستين مسابقه فيلم نامه نويسي فيلم كوتاه معنويت پايان مي‌يابد

آيين پاياني و اهداء جوايز نخستين مسابقه سراسري فيلم نامه نويسي فيلم كوتاه با موضوع معنويت در زندگي مدرن با حضور فيلم سازان برتر كشور در حوزه هنري استان مازندران برگزار مي شود. به گزارش پايگاه خبري حوزه هنري،‌ مسئول واحد هنرهاي تصويري اين مركز و مدير اجرايي اين مسابقه، با بيان اين مطلب افزود: مسابقه سراسري فيلم نامه نويسي كوتاه با موضوع معنويت در زندگي مدرن، با 420 اثر از 210 نويسنده سراسر كشور به دبيرخانه اين مسابقه به كار خود پايان داد.مهدي معصومي گرجي ادامه داد:‌ آيين اختتاميه اين مسابقه روز پنج شنبه 19 خرداد ماه ساعت 17، با حضور منتخبين اين مسابقه و فيلم سازان برجسته كشور برگزار خواهد شد.وي اظهار داشت:‌ مهرداد اسكويي، بهرام عظيمي و سيد ناصر هاشم زاده در آئيين اختتاميه نخستين مسابقه سراسري فيلم نامه نويسي فيلم کوتاه معنويت شرکت مي‌کنند.گرجي گفت : همزمان با آيين پاياني اين مسابقه و اهداء جوايز به نفرات برتر، نشست تخصصي نيز با حضور داوران برگزار مي‌شود . علاقه مندان مي توانند جهت شركت در اين مراسم به حوزه هنري استان مازندران مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه