جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/03/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3901

 معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد:
 فعاليت بيش از يك هزار كانون فرهنگي در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي 

 معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي از فعاليت بيش از يك هزار كانون فرهنگي در واحدهاي دانشگاهي خبر داد و گفت: كانون هاي فرهنگي دانشگاه به عنوان يكي از بسترهاي مناسب جهت جذب دانشگاهيان اعم از استادان، دانشجويان به سوي فعاليت هاي فرهنگي به شمار مي رود و معاونت فرهنگي دانشگاه بر اين اساس كانون هاي فرهنگي را با رويكردهاي مختلف فرهنگي علمي و پژوهشي هدايت مي نمايد.

به گزارش آنا، معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي خاطر نشان کرد: پيش بيني مي شود اين تعداد از كانون هاي فرهنگي در چشم انداز 1404 به قريب پنج هزار كانون برسد.

معاون فرهنگي دانشگاه افزود: اين كانون هاي فرهنگي دانشگاه با عناويني همچون راز عروج، جرعه نور، شهروند مسئول، تبيين ولايت امام عصر (عج)، انديشه هاي امام خميني (ره)، حكمت مطهر، نهج البلاغه، صحيفه سجاديه و ادب و هنر فعاليت خود را در قالب موضوعاتي همچون توسعه و ترويج فرهنگ اقامه نماز، عمره دانشگاهيان، امر به معروف و نهي از منكر، انديشه هاي استاد شهيد مطهري و نهج البلاغه و صحيفه سجاديه و هنر و ادبيات ديني سامان بخشيده اند.

مظاهري با اشاره به عضويت هزاران تن از استادان، دانشجويان و كاركنان در اين كانون ها افزود:با عضويت دانشگاهيان در اين كانون ها، عملاً بخش بزرگي از دانشگاهيان در سطوح مختلف، جذب فعاليت هاي فرهنگي شده و بر اساس تخصص، مهارت و علاقه خود معاونت فرهنگي دانشگاه را در تحقق بايسته هاي فرهنگي ياري مي دهند.

وي تأكيد كرد:بر اساس پيش بيني هاي انجام شده تا پايان سال 1404 تمامي واحدهاي دانشگاهي داراي كانون هاي فرهنگي با عناوين ياد شده خواهند بود و ضروري است واحدهاي دانشگاهي نسبت به تحقق اين ضرورت اهتمام ورزند. مظاهري با تشريح عملكرد هر يك از كانون هاي فرهنگي دانشگاه افزود:فعاليت هاي كانون هاي فرهنگي به دو بخش عمده تقسيم مي گردد. بخش نخست شامل فعاليت هاي درون دانشگاهي است كه بر اساس آن عضويت استادان، دانشجويان و كاركنان در اين كانون ها مقدمه اي خواهد بود بر خلق آثار فرهنگي، علمي، ادبي و هنري و بخشي ديگر از فعاليت هاي اين كانون ها به فعاليت هاي مشترك با ديگر دانشگاه ها و سازمان هاي فرهنگي اختصاص مي يابد.

در اين بخش ستاد هاي فرهنگي دانشگاه، همواره در ميان ساير دانشگاه ها عناوين برتر را از آن خود كرده است كه از جمله آنها مي توان به ستادهاي توسعه و ترويج فرهنگ اقامه نماز، امر به معروف و نهي از منكر(شهروند مسئول)و نهج البلاغه اشاره نمود.معاون فرهنگي دانشگاه در پايان اظهار اميدواري كرد اين كانون هاي فرهنگي با محوريت استادان، دانشجويان بتوانند همواره پويايي فعاليت هاي خود را حفظ كرده و بر نوآوري هاي فرهنگي اهتمام ورزند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه