جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/04/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3904

 تريبون اقتصادي 

شير يارانه‌اي از امروز توزيع نمي‌شود!

رييس اتحاديه لبني ايران اعلام كرد:‌ براي ادامه توليد و توزيع شير يارانه‌اي ازامروز، هنوز هيچ دستوري به كارخانه‌ها اعلام نشده و با توجه به اينكه سازمان‌هاي بازرگاني برخي استان‌ها از جمله يزد و خراسان شمالي به كارخانه‌هاي لبني‌اشان اعلام كرده‌اند كه از امروز شير يارانه‌اي توليد و توزيع نكنند، احتمالا از فردا شير يارانه‌اي در كشور توزيع نشود. مجيد عليداد در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: روز گذشته ،روز پاياني توليد و توزيع شير يارانه‌اي در كشور است و براي ادامه توليد و توزيع شير يارانه‌اي ازامروز، هنوز هيچ دستوري به كارخانه‌ها اعلام نشده است. وي افزود: براساس جلسات و مذاكراتي كه ستاد هدفمندسازي يارانه‌ها، معاونت بازرگاني و وزارت جهاد كشاورزي داشته‌اند هيچ گونه نتيجه گيري براي ادامه اين شيوه از توزيع يا قطع آن، انتقال يارانه شير به توليد يا مصرف‌كننده و ... اتخاذ نشده است. اما سازمان‌هاي بازرگاني برخي استان‌ها از جمله يزد و خراسان شمالي به كارخانه‌هاي لبني‌اشان اعلام كرده‌اند كه از ابتداي تير ماه شير يارانه‌اي را توليد و توزيع نكنند. احتمالا بقيه استان‌ها نيز شفاها چنين موضوعي به كارخانه‌هاي لبني اعلام كنند.

قيمت برق تا مهرماه افزايش نمي‌يابد

خبرگزاري فارس: معاون وزير نيرو ضمن تاكيد بر اينكه تابستان امسال مشكل خاموشي نخواهيم داشت از عدم افزايش قيمت برق تا مهر ماه خبر داد.محمد بهزاد در گفت‌وگو با فارس ، درباره وضعيت خاموشي برق در تابستان امسال اظهار داشت: در سال گذشته 5 هزار مگاوات نيروگاه جديد وارد مدار شده كه تمام آنها نيز سرويس شده است. معاون وزير نيرو به اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها اشاره و تصريح كرد: با توجه به اجراي اين قانون مصرف انرژي نه تنها افزايش نيافته بلكه كمتر از سال گذشته نيز شده است.

افزايش 12 تا 14درصدي قيمت بليت قطار
از اول تيرماه

معاون وزير راه از افزايش 12 تا 14درصدي قيمت بليت قطار از اول تيرماه سال‌ جاري خبر داد و گفت:‌ تلاش بر اين شد در راستاي اجراي هدفمندي يارانه‌ها افزايش قيمت كاملاً منطقي و متعارف باشد و شركت‌هاي ريلي بيشتر از طريق افزايش بهره‌وري به جبران هزينه‌هاي خود بپردازند.عبدالعلي صاحب‌محمدي در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: پس از گذشت 6 ماه از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها هيچ گونه افزايش قيمتي در بليت‌هاي قطار اعمال نشده بود و بخش خصوصي كه 100 درصد ناوگان مسافري قطار را در اختيار دارند، كمافي‌السابق به ارائه خدمات خود به مسافران ادامه داد. معاون وزير راه‌وترابري با بيان اينكه پس از انجام تمام بررسي‌ 12 تا 14 درصد به قيمت‌هاي قبلي بليت قطارهاي مسافري در مسيرهاي مختلف افزوده شد، اضافه كرد: اين افزايش قيمت‌ها به طور رسمي از اول تيرماه سال جاري اعمال مي‌شود و فروش بليت بر اين مبنا انجام مي‌گيرد.

افزايش قيمت مسکن در برخي از شهرهاي بزرگ

رئيس اتحاديه کشوري مشاوران املاک بابيان اينکه 800 هزار خانه خالي در استان تهران وجود دارد، گفت: در برخي از شهرهاي بزرگ هم قيمت مسکن با افزايش جزئي مواجه شده است. مصطفي قلي خسروي در گفتگو با مهر با بيان اينکه حدود 800 هزار خانه خالي در استان تهران وجود دارد، گفت: سياست ماليات مضاعف براي خانه هاي خالي در سالهاي 70 تا 72 هم مطرح شده بود اما به نتيجه نرسيد زيرا مالکان راهکار دور زدن قانون را فراگرفتند و با چيدن برخي از وسايل در خانه، ماموران را گمراه مي کردند.

تداوم سير نزولي دلار

به دنبال سير نزولي قيمت ارز در بازار داخلي قيمت دلار رسمي و آزاد كاهش يافت به نحوي كه هم‌اكنون نرخ آزاد فروش اين ارز 1175 تومان و رسمي آن 1108 تومان است.به گزارش فارس بانك مركزي به منظور تحقق هدف كاهش نرخ ارز به خصوص دلار نيز قيمت اين ارز را كاهش داد به نحوي كه هم‌اكنون دلار با نرخ رسمي 1104 تومان خريداري و 1108 تومان فروخته مي‌شود. اين ارز روز دوشنبه 1123 تومان از سوي بانك مركزي نرخ‌گذاري شده بود. البته در بازار آزاد نيز قيمت دلار طي روز جاري كاهش يافته است؛ صرافي‌ها در ساعت نگارش اين گزارش دلار را با نرخ 1155 تومان خريداري و 1175 تومان مي‌فروشند.

عرضه سکه گرمي در بورس

معاملات سکه يک گرمي و نقره از اواخر شهريورماه امسال در معاملات آتي بورس کالا آغاز مي‌شود تا ايران سومين کشور جهان باشد که سکه طلاي يک گرمي در بورس کالاي آن دادوستد مي‌شود. به گزارش مهر، ناظر تالار بورس کالا با اشاره به اينکه سکه طلاي يک گرمي و نقره دو محصول مناسب براي ورود به معاملات آتي هستند، گفت: سکه يک گرمي و نقره ، دو کالاي سرمايه اي هستند که سرمايه گذاران بازار آتي از شهريور ماه در کنار معامله سکه طلا طرح جديد به خريد و فروش اين دو محصول مي پردازند.

اجلاس سازمان نظام مهندسي ساختمان کشور

چهاردهمين اجلاس هيئت عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان کشور 18 تيرماه در سالن اجلاس کشورهاي اسلامي آغاز به کار مي نمايد.روابط عمومي اعلام کرد:هيئت عمومي سازمانهاي نظام مهندسي تيرماه هر سال با حضور اعضا هيئت مديره و روساي شوراي انتظامي و بازرسان سازمان نظام مهندسي اجلاسي برگزار مي نمايد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه