جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/04/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3905

 مهدي مهدوي‌کيا:
  دوست داشتم در آلمان از فوتبال خداحافظي کنم 

مهدي مهدوي‌کيا کاپيتان سابق تيم ملي در بازگشت به فوتبال ايران روزهاي خوبي نداشت و نتوانست به آنچه که انتظارش را داشت، برسد.وي مدعي شد که دوست داشته فوتبالش را در کشور آلمان به پايان برساند و از دوران بازيگري خداحافظي کند اما شرايط طوري پيش آمده که مجبور شده به فوتبال ايران برگردد.گفتگو با مهدوي کيا را در ادامه مي خوانيد:

-ليگ دهم حرفه‌اي با استيل‌آذين چطور گذشت؟

درکل فصل بسيار بدي بود چون تيم ما مطابق انتظار کار نکرد و در نهايت به ليگ يک سقوط کرديم.در مجموع فصل زياد جالبي نبود.

-دلايل سقوط استيل‌آذين چه بود؟

دلايل زيادي داشت اما کلا مجموعه تيم نتواست خودش را هماهنگ کند.مشکلات زياد بر 2 تيم ما با توجه به تمام داشته‌هايي که داشت‌، نتوانست به اهدافش برسد.

-اما اين تيم با ستاره‌هايي که جذب کرده بود در شروع فصل مدعي قهرماني بود؟

بله ما فصل را خيلي خوب شروع کرديم و در 6، 7 هفته اول فصل صدرنشين ليگ بوديم اما مشکلات شروع شد و تغييرات زياد در مجموعه باشگاه و کادر فني و همچنين مصدوميت بازيکنان تيم نگذاشت تا روند خوبمان را ادامه بدهيم.

-شما به عنوان بازيکن با تجربه و کاپيتان تيم نمي‌توانستيد براي بهبود روند تيم کاري بکنيد؟

کار دست ما نبود.از اول که فصل شروع شد تغييرات در بخش مديريتي داشتيم و بعد هم کادر فني تغييرات داشت و تيم نتوانست به ترکيب ثابتي دست يابد.هر مربي که آمد،‌ نتوانست تيم را جمع و جور کند.

-چرا علي پروين با آن همه تجربه و اعتبار نتوانست کاري براي استيل‌آذين انجام دهد؟

مشکلات آنقدرزياد بود که کسي نمي‌توانست کاري انجام دهد.تيم ما درسراشيبي بود و نتوانستيم نجات پيدا کنيم.همه دوست داشتند و مي‌خواستند يک کاري بکنند و تيم را از بحران خارج کنند اما متأسفانه نشد و روز به روز شرايط بدتر شد.

-از بازگشت به فوتبال ايران راضي هستيد؟

نيم فصل اول حضورم در استيل‌آذين خوب بود اما فصل گذشته راضي نبودم هرچند که در مجموع برايم اين يک فصل و نيم خوب بوده است البته در فوتبال هميشه اتفاقاتي مي‌افتد که نمي‌شود آنها را پيش‌بيني کرد.

-خيلي‌ها معتقدند که بهتر بود شما بعد از حضور در فوتبال آلمان از دنياي بازيگري خداحافظي مي‌کرديد و به فوتبال ايران برنمي گشتيد؟

خود من هم اين قصد را داشتم اما با توجه به شرايطي که داشتم بايد به ايران برمي‌گشتم.دوست داشتم در آلمان از فوتبال خداحافظي کنم.من 32 سال سن داشتم و هيچ فوتباليستي در چنين سني از فوتبال خداحافظي نمي‌کند و من هم مجبور شدم به فوتبال ايران برگردم.

-انتخاب استيل‌آذين انتخاب درستي بود؟

انتخاب درستي بود چون دوست داشتم در تهران بازي کنم.در پرسپوليس نمي‌توانستم بازي کنم و انتخاب استيل‌آذين درست بود اما چون شرايط اينطوري شد با چنين مهره‌هايي تيم ما به ليگ يک  سقوط کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه