جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/04/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3914

 برنده نخل طلاي كن از اين هفته اكران گسترده جهاني مي‌شود  

اكران گسترده فيلم «درخت زندگي»، برنده نخل طلاي كن هفته جاري در سينماهاي آسيا و آمريكا آغاز خواهد شد. به گزارش (ايسنا)، فيلم «درخت زندگي» ساخته «ترنس ماليك» كه در شصت‌وچهارمين جشنواره فيلم كن موفق به كسب نخل طلا شد، از روز هفتم جولاي (16 تيرماه) در سينماهاي هنگ كنگ و تايلند و يك روز پس از آن در سينماهاي آمريكا و انگليس اكران گسترده خواهد شد. طبق برنامه اعلام شده، اين فيلم در ماه اوت در كشورهاي ژاپن، فنلاند و نيوزلند و پس از آن در كشورهاي آرژانتين، اسپانيا و نروژ به‌روي پرده خواهد رفت.

در فيلم «درخت زندگي» كه توسط شرکت "ايكون فيلمز" تهيه شده است، بازيگراني چون براد پيت، شون پن و جسيکا جاستين ايفاي نقش داشته‌اند.

ترنس ماليک داستان يک خانواده آمريکايي (خانواده اوبراين) در دهه شصت در شهر کوچکي در تگزاس را بهانه مي کند تا شعر سينمايي اش را درباره هستي و آفرينش جهان، بسازد.

در اين فيلم که آن را بايد در حقيقت وصيت‌نامه سينمايي ماليک دانست، دو روايت داستاني و مستند به موازات هم پيش مي روند و در آخر به نقطه واحدي مي رسند. فيلم تقريبا بدون ديالوگ است و در قسمت هاي مربوط به خانواده آمريکايي، با صداي فرزند بزرگ خانواده (شان پن) و يا مادر سوگوار آنها روايت مي شود که با لحن اندوهناکي و شکوه انگيزي، درباره مرگ يکي از کودکان خانواده و فقدان او حرف مي زنند.

40 سال پس از «استنلي کوبريک»، اكنون ترنس ماليک، با استفاده از تکنولوژي جديد، داستان پيدايش جهان را به شگفت انگيزترين شکلي بيان مي کند. تصاوير مربوط به آسمان و کهکشان ها که آميزه اي از رنگ ها و نورهاي کريستالي است، خارق العاده و حيرت انگيز است. ساختن اين فيلم سه سال طول کشيده و پنج نفر تدوين آن را انجام داده اند. «درخت زندگي» آخرين ساخته ترنس ماليک آمريکايي، منتقدان سينمايي را در کن به دو دسته تقسيم کرد. دسته‌اي آن را فيلمي «دوپاره و بي‌سر و ته» دانسته که نمي‌تواند بين قسمت‌هاي داستاني و مستند گونه‌اش، ارتباط ايجاد کند و برخي ديگر نيز آن را «سمفوني و شعري سينمايي» درباره خلقت ارزيابي کرده اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
اجتماعي
مرز پر گهر
دريچه هنر
دانش و پژوهش
در قلمرو ورزش
آگهي