جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/05/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3933

 با حضوررييس دانشگاه آزاد اسلامي :
 پروژه هاي فرهنگي و عمراني دانشگاه آزاد اسلامي ابهر افتتاح شد 

پروژه هاي فرهنگي و عمراني واحد ابهر با حضور دكتر جاسبي رييس دانشگاه آزاد اسلامي صبح روزپنج شنبه افتتاح شد.

به گزارش آنا، افتتاح يادمان گلزار شهداي گمنام در محوطه دانشگاه، مسجد و مجتمع فرهنگي و آموزشي امام صادق(ع)، خوابگاه هاي خواهران حضرت معصومه(ع)و زينب كبري (ع)و برادران امام صادق(ع) از جمله اين پروژه ها بود.

ساختمان فني و مهندسي و فاز دو دانشكده كشاورزي و باغباني ، اردوگاه سراسري فرهنگي ،آموزشي و ورزشي سماء، پاركينگ دانشجويي، محوطه و خيابان كشي دانشگاه و سيستم wireless نيز از ديگر پروژه هابود.

با افتتاح اين تعداد پروژه25 هزار متر مربع به فضاي آموزشي و دانشجويي مسقف و 20 هزار متر مربع فضاي پاركينگ دانشجويي و خيابان كشي افزوده مي شود.

در مجموع با افتتاح پروژه هاي جديد اين واحد دانشگاهي مساحت فضاهاي موجود اين دانشگاه به 100 هزار متر مربع افزايش مي يابد.

در اين مراسم فرماندار، امام جمعه، مهندس احمد مهدوي نماينده مردم ابهر، دکتر خدابخش رئيس منطقه 2، دکتر محمدرضا کريمي مشاور رياست دانشگاه آزاداسلامي، دکتر حسن زاده دبير منطقه 2 و روساي واحدهاي منطقه 2 دانشگاه آزاد اسلامي حضور داشتند که با استقبال چشمگير مردم شهرستان ابهر، مسئولان و دانشگاهيان همراه بود.

دكتر جاسبي در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني واحد ابهر:

وام دانشجويي بايد به تعدادي بيشتري از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي تعلق گيرد

دكتر جاسبي، دانشگاه آزاد اسلامي را بخشي از تاريخ ماندگار انقلاب اسلامي دانست و خطاب به معاندان و مخالفان دانشگاه آزاد اسلامي گفت: نهال اين دانشگاه که با کمک يک ميليوني حضرت امام (ره)کاشته شده است، امروز به درخت تنومندي تبديل شده که از باد و توفان حوادث آسيبي نمي بيند.

دکتر جاسبي در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني واحد ابهر با بيان اينكه ما سال‌هاي پرماجرايي را پشت سر گذاشته‌ايم، خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي در سال 61 کار خود را با هيچ شروع کرد و امروز به لطف خدا داراي 4 ميليون فارغ التحصيل، يک ميليون و 600 هزار دانشجو، 400 واحد و مرکز دانشگاهي در داخل کشور، 5 واحد برون مرزي به بزرگترين مجموعه آموزش عالي در کشور تبديل شده است.

وي با اشاره به وجود 20 ميليون مترمربع فضاي آموزشي و رفاهي در دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد: سالانه حدود يک ميليون مترمربع به فضاهاي آموزشي، رفاهي و ورزشي دانشگاه آزاداسلامي اضافه مي شود و ساخت پروژه هاي عمراني در اين دانشگاه نسبت به دانشگاههاي ديگر کوتاه تر و مقرون به صرفه تر است.

دکترجاسبي اظهار کرد: سالانه 900 هزار نفر متقاضي تحصيلات تکميلي هستند که متأسفانه کمتر از 15 درصد آنان جذب دانشگاهها شده و مابقي راهي کشورهاي خارجي مي شوند ويا از ادامه تحصيل باز مي مانند.

وي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه ارائه درس اختياري "آشنايي با دفاع مقدس" با دعوت از سرداران و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس دو واحد درس اختياري را پيشنهاد كرديم كه اين كار فرهنگي و اصيل ريشه‌دار در راستاي آرمان‌هاي دفاع مقدس است و در اين زمينه تمام دانشگاههاي کشور را پشت سر گذاشته است به طوري که 95 درصد دانشجوياني که اين درس را گذرانده اند، دانشجوي اين دانشگاه هستند.

دکترجاسبي ادامه داد: طي 5 سال اخير دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه اقامه نماز و مسابقات قرآن و عترت در بين بيش از صد دستگاه و ارگان رتبه برتر را به دست آورده است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به اينکه سهميه بسيجي فعال از 12 سال پيش تا کنون تنها در اين دانشگاه لحاظ شده است، بيان کرد: در اين ميان بسياري كه دَم از بسيج و سپاه و رزمندگان مي‌زنند در برابر قانوني كه بايد امتياز ويژه‌اي براي بسيجي فعال در نظر گرفته كوتاهي كرده و فقط دانشگاه آزاداسلامي است كه به آن عمل مي‌كند.

وي گفت: نخستين مقبره شهدا از 14 سال پيش در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي به نحو باشکوهي ايجاده شده است.

وي تأکيد کرد: دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه تشکيل واحدهاي تک جنسيتي و تفکيک جنسيتي بدون هياهو و برجسته سازي رسانه اي پيشگام بوده است.

وي با قدرداني از تلاشهاي نمايندگان مجلس خواستار افزايش وام دانشجويي به 2 برابر رقم فعلي شد و افزود: وام دانشجويي نيز بايد به تعدادي بيشتري از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي تعلق گيرد.

دکترجاسبي با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي صرفه جويي و بهره وري را اساس کار خود قرار داده است، اظهار کرد: ميانگين شهريه دانشجويان دانشگاه آزاداسلامي يک هفتم بودجه اي است که دانشگاههاي دولتي از خزانه مملکت دريافت مي کنند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از جذب 35 هزار عضو هيئت علمي در اين دانشگاه خبر داد و افزود: با اين تعداد اعضاي هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي به 75 هزار نفر مي رسد.

دکترجاسبي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي در دهه چهارم فعاليت خود قله هاي علم و تکنولوژي را يکي پس از ديگري فتح مي کند.

نماينده ابهر:

دانشگاه آزاد اسلامي با فعاليت خود نقش موثري در توسعه پايدار کشور داشته است

نماينده مردم ابهر و خرمدره گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در آستانه دهه چهارم فعاليت خود با توسعه تحصيلات تکميلي، پژوهش محوري، کارآفريني و ارتباط با صنعت نقش موثري در توسعه پايدار کشور داشته است.

مهندس احمد مهدوي، نماينده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شوراي اسلامي در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني واحد ابهر خاطر نشان کرد: در حالي که جمعيت کشور پس از انقلاب اسلامي 2 برابر شده به برکت تأسيس و توسعه دانشگاه آزاد اسلامي تعداد دانشجويان به 22 برابر افزايش يافته است.

وي با بيان اينکه اگر منتقدان دانشگاه آزاد اسلامي به اين پرسش پاسخ دهند که "اگر دانشگاه آزاد اسلامي نبود چه اتفاقي مي افتاد و ميليونها جوان مشتاق تحصيلات عاليه چه مي کردند تصريح کرد: بايد قدردان خدمات دانشگاه آزاد اسلامي و آينده نگري حضرت امام خميني (ره)، اعضاي هيئت موسس و دکتر جاسبي باشيم.

نماينده مردم ابهر و خرمدره اظهار کرد: بالاترين سرمايه، نيروي انساني تحصيلکرده است و اقتصاد جهاني بر پايه دانش و تکنولوژي بنا شده است. وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي در آستانه دهه چهارم فعاليت خود با توسعه تحصيلات تکميلي، پژوهش محوري، کارآفريني و ارتباط با صنعت نقش موثري در توسعه پايدار کشور داشته است. مهدوي در پايان خواستار راه اندازي واحد علوم و تحقيقات و ايجاد رشته هاي علوم پزشکي در واحد ابهر شد.

امام جمعه ابهر:

انکار دانشگاه آزاد اسلامي، انکار خورشيد است

امام جمعه ابهر با بيان اينکه هيچ کس نمي تواند خدمات دانشگاه آزاد اسلامي را انکار کند، گفت: انکار دانشگاه آزاد اسلامي، انکار خورشيد است.حجت الاسلام والمسلمين رحيمي در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني واحد ابهر که با حضور دکتر جاسبي برگزار شد، خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي از بدو تأسيس تاکنون سرمنشأ خدمات و خيرات بسياري بوده است.

وي تأکيد کرد: اگر همت و حمايت حضرت امام خميني (ره) از تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي نبود، امروز با مشکلات بسياري در زمينه توسعه آموزش عالي مواجه بوديم. رحيمي پيشرفتهاي علمي و پژوهشي جمهوري اسلامي ايران را يک نعمت الهي دانست و خواستار اسلامي شدن کامل دانشگاهها و اسلامي سازي علوم و متون درسي شد. وي ادامه داد: در اين زمينه حوزه هاي علميه، دانشگاهها و صدا و سيما بايد پيشگام باشند. امام جمعه ابهر با قدرداني از دستاوردهاي عظيم دانشگاه آزاد اسلامي در عرصه فرهنگي خواستار ارتقا فرهنگ حجاب و عفاف در دانشگاههاشد.

رئيس دانشگاه آزاداسلامي ابهر:

مهم‌ترين عامل توسعه اقتصادي كشور مديريت منابع انساني است

رئيس دانشگاه آزاداسلامي ابهر گفت: مهم‌ترين عامل توسعه اقتصادي كشور مديريت منابع انساني است. دکتر يدالله رجايي با بيان اينكه از مجموع 20 هزار دانشجوي مشغول به تحصيل در شهرستان ابهر، 13 هزار دانشجو در دانشگاه‌هاي آزاد ابهر و هيدج مشغول به تحصيل هستند، اظهار داشت: 65 درصد از مجموع دانشجوهاي مشغول به تحصيل در شهرستان ابهر متعلق به دانشگاه آزاداسلامي است و اين در حالي است كه پيش از انقلاب فقط يك مركز آموزش عالي غيرحضوري در اين منطقه وجود داشت و از تعداد دانشجويان انگشت‌شماري نيز برخوردار بود.

وي در ادامه با اشاره به نقش دانشگاه آزاداسلامي در توسعه علمي و اقتصادي كشور ابراز داشت: مهم‌ترين عامل توسعه اقتصادي كشور مديريت منابع انساني است كه در اين راستا دانشگاه به ويژه دانشگاه آزاداسلامي به عنوان يك دانشگاه كارآفرين از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، چرا كه مي‌تواند با تربيت نيروي ماهر و خبره در بازار نيروي كار كمك شاياني داشته باشد. رئيس دانشگاه آزاداسلامي ابهر افزود: دانشگاه آزاداسلامي به چنان رتبه و درجه‌اي رسيده است كه تربيت نيروهاي متخصص توسط اين نهاد انكارپذير بوده و در حال حاضر يك ميليون و 600 هزار نفر در اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند.

وي با بيان اينكه ارزش افزوده ايجاد شده توسط دانشگاه آزاداسلامي از سال 70 تا 82 رشد 45 درصدي داشته است، ابراز داشت: از سال 82 تا 89 نيز اين ميزان رشد شتاباني به خود گرفته است به گونه‌اي كه سهم ارزش افزوده دانشگاه آزاد اسلامي از ارزش افزوده 8.2 درصد در سال 70 به 28.9 درصد در سال 82 و به 45 درصد در سال 89 افزايش پيدا كرده است. رجايي به تاسيس دانشگاه آزاداسلامي ابهر در سال 68 اشاره و خاطرنشان كرد: اين دانشگاه براي اولين بار در سال ميزبان 78 دانشجو در رشته ادبيات بود و امروز علي‌رغم اينكه از قدمت چنداني برخوردار نيست، ولي با 11 هزار دانشجو در 106 رشته تحصيلي مشغول به فعاليت است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي