جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/05/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3938

 استاندار هرمزگان:
  فرهنگ وارشاد اسلامي هرمزگان، حرکت جدي‌تري داشته باشد 

بندرعباس- خبرنگار آفرينش

استاندار هرمزگان در بازديد سرزده از اداره کل فرهنگ وارشاداسلامي استان گفت: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي بخش وسيعي از خدمات دولت را برعهده دارد و به همين دليل، نيازمند حركت جدي‌تر و كوششي مضاعف است. حسين هاشمي در بازديد دوساعته از اداره کل فرهنگ ارشاداسلامي استان، درجمع خبرنگاران افزود: با توجه به اين‌که بخش وسيعي از خدمات دولت، برعهده اين اداره است، نياز به حرکتي جدي‌تر و تلاش و کوششي مضاعف دارد که اميدواريم مديريت جديد اين اداره کل، بتواند در اين راستا با به کارگيري تمامي ظرفيت‌هاي استان، موفق عمل نمايد.

يکي از مراکزي که در کل کشور و در سطح استان، جايگاه ويژه‌اي دارد، فرهنگ وارشاد اسلامي است که بايستي بنا به وظايفش، جامعه را به سمت اسلام اصيل ارشاد کند.

وي بيان داشت: ظرفيت‌هاي فرهنگي وهنري هرمزگان، بسيار عظيم و گسترده است و اين استان داراي فرهنگي کهن، تمدني پر‌افتخار، مردمي متدين، مفاخري بزرگ و ظرفيت‌هاي پيدا و نهان بسياري است که بايد با برنامه‌ريزي صحيح و اصولي به منصه ظهور برسد.

نماينده عالي دولت دراستان هرمزگان خاطرنشان کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامي جايگاه ويژه‌اي در بين نهادهاي انقلابي دارد و از آن‌جهت که انقلاب ما انقلابي فرهنگي است، بنابراين فرهنگ و ارشاد اسلامي متولي حفاظت و صيانت از دستاوردهاي انقلاب است.

هاشمي حوزه فرهنگ را منحصر به بخش يا طيف خاصي ندانست و تصريح کرد: امکانات در حوزه فرهنگ بايد به‌گونه‌اي صحيح، مديريت و توزيع شود که همگان از هر قشر و طيفي بتوانند از آن استفاده نمايند.

وي حفظ فرهنگ وهنر اسلامي وانقلابي، ارزش‌هاي دفاع مقدس و پرداختن و تحقق بخشيدن به منويات مقام معظم رهبري ودولت خدمتگذار را مهمترين وظيفه فرهنگ و ارشاد اسلامي دانست و يادآورشد: رسيدن به اين جايگاه، وحدت رويه، ايجاد فضاي کار و تلاش و فعال نمودن تمام حوزه‌هاي فرهنگي وهنري را مي‌طلبد.

وي در خصوص بازديد سرزده از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي اظهارداشت: بازديد از تمامي ادارات دولتي و سازمان‌ها را جزء وظايف خودقرارداده‌ام تا ازاين طريق، به‌صورت مستقيم، از فعاليت سازمان‌ها، کارمندان، مشکلات، نقاط قوت و ضعف آن‌ها، آگاهي يافته و دراين راستا توصيه‌هاي لازم صورت پذيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي