جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/05/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(يکشنبه) نسخه شماره 3952

 رييس‌جمهور خطاب به مسوولان و فعالان بخش‌هاي مختلف:
 بروكراسي و تشريفات پرپيچ و خم اداري را از سر راه پيشرفت كشور برداريد 

رييس جمهوري اسلامي ايران خطاب به مسوولان و فعالان بخش‌هاي مختلف تاكيد كرد: بروكراسي و تشريفات پرپيچ و خم اداري را از سر راه پيشرفت كشور برداريد.

به گزارش ايرنا، محمود احمدي نژاد در مراسم معارفه 'مهدي غضنفري' وزير صنعت، معدن و تجارت كه در محل ساختمان وزارت بازرگاني سابق برگزار شد، افزود: فعالان عرصه هاي گوناگون در كشور بايد برنامه هاي خود را عالمانه تر، هدفمندتر و هم افزاتر طراحي كنند و نبايد به گونه اي عمل كرد كه سرمايه و منابع كشور به هدر رود. رييس قوه مجريه تصريح كرد: البته درست است كه دشمن ما را در زمينه واردات بخشي از كالاها تحريم كرده است اما بعضي وقت‌ها يك سري روابط و مسايل دست و پاگير داخلي در كشور بدتر از تهديدهاي دشمن است. رييس جمهوري تاكيد كرد: بايد موانع موجود در مسير پيشرفت را از پيش رو برداريم و اصلاحات لازم را بويژه در زمينه از بين بردن بروكراسي و تشريفات پر پيچ و خم اداري انجام دهيم.

احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين كه امروز توليد و تجارت از پشتوانه بسيار محكمي در كشور برخوردار است، اقتصاد را يك مجموعه دانست و خاطرنشان كرد كه در كشور به همه عوامل توليد، تجارت، صادرات و واردات نياز داريم.

رييس ‌جمهوري گفت: اگر صحبت از تاكيد بر توليد در كشور مي‌كنيم، معناي آن اين نيست كه چشم به روي واردات ببنديم بلكه واردات هم براي كشور لازم است. وي در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه امروز سرمايه نيروي انساني كشور ما، سرمايه اي بسيار ارزشمند است و حدود 4 ميليون دانشجو در مقاطع مختلف در كشور در حال تحصيل هستند.

احمدي نژاد تاكيد كرد: بايد دست به دست هم بدهيم و حركتي را كه با سرعت بالا شروع كرده ايم، آن را با سرعت و شتابي بالاتر دنبال كنيم.

رييس جمهوري با بيان اين كه اگر هر فعال اقتصادي منابع خود را در جهت منافع ملي برنامه ريزي كند همه سود خواهند برد، اظهار داشت: خوشبختانه اين روحيه در جمع وسيعي از فعالان ما وجود دارد و بايد به يك روحيه همگاني تبديل شود.

احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر اين كه براي ساختن ايران نيازمند كار عالمانه، هدفمند و هم افزا هستيم، اظهار داشت: خوشبختانه آن تصوري كه ساليان طولاني بر مديريت كشور ما حاكم بود مبني بر اينكه دولت بايد تصدي همه كارها را برعهده داشته باشد، امروز ديگر چنين تصوري به تاريخ پيوسته است.

وي اظهار داشت: امروز همه شرايط براي كار عالمانه، هدفمند و هم افزا در كشور مهيا است.

رييس جمهوري گفت: ايران به لحاظ منابع كشوري، كشوري غني محسوب مي‌شود و كمبود پول و منابع مالي در كشور نداريم اما البته گاهي احتكار منابع مالي و پولي در كشور وجود دارد.

وي ادامه داد: گاهي افرادي درخواست وارد كردن كالايي را مطرح مي‌كنند يا كساني مي‌خواهند سرمايه گذاري انجام دهند اما به دليل مديريت ناصحيح، منابع مالي احتكار مي‌شود. بايد كاري كنيم كه توزيع منابع مالي از حالت رانت خارج شود.

احمدي نژاد با تاكيد بر اين كه هر كس در هر جا كه هست بايد فكر كند براي يك مجموعه و تحقق يك هدف واحد كار مي‌كند، اظهار داشت: استعمارگران بسياري از ارزشهاي غيرانساني و غير اجتماعي را در ساليان گذشته بر جامعه ما تحميل كرده اند.فردگرايي منحط را جايگزين كار اجتماعي كردند، خدمت به جامعه را به حاشيه بردند و خودخواهي ها را بنيان گذاشتند.

وي گفت: امروز وقت آن رسيده كه اين مسايل را از جامعه بيرون كنيم كه البته با ظهور انقلاب اسلامي اين مسايل تا حد زيادي از جامعه رخت بربسته اما هنوز در برخي مقاطع آثار آن باقي است.

رييس‌جمهوري اظهار داشت: هنوز هستند كساني كه فقط به فكر منافع خود هستند و چنين تصور مي‌كنند كه بايد دست به واردات هر كالايي بزنند ولو اين كه اين واردات به قيمت نابود كردن توليدات داخلي تمام شود.

وي افزود: براي برخي افراد مهم نيست كه خزانه ملي و ثروت كشور نابود شود بلكه آنها فقط به منافع خود فكر مي‌كنند.

رييس قوه مجريه با بيان اين كه بايد تلاش كنيم فرهنگ ايراني خودمان را داشته باشيم،گفت:ايراني ها درطول تاريخ هميشه به طور اجتماعي و با هم زندگي كرده اند و شادي هاي خود را تقسيم كرده و در غم يكديگر شريك بوده اند.

احمدي نژاد تاكيد كرد: ايرانيان همواره براي آباداني و اعتلاي اين كشور و اعتلاي توحيد و انسانيت سخت كار كرده اند و اين كار را بايد ادامه داد و روي آن پافشاري كرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
گزارش
در قلمرو ورزش
آگهي