جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/06/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3957

 فرهنگ دانشگاه 

شرکت پر شور و گسترده واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در راهپيمايي روز قدس

روسا،اساتيد،کارکنان و جمعي از دانشجويان واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي سراسر کشور با شرکت پر شور و گسترده در راهپيمايي روز قدس امسال بار ديگر با آرمان هاي انقلاب و مردم مظلوم فلسطين تجديد ميثاق کردند. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي هاي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي، در آخرين جمعه ماه مبارک رمضان مردم شريف و غيور ميناب با حضور گسترده خود در راهپيمايي خشم و انزجار خود را نسبت به صهيونيسم و استکبار جهاني اعلام کردند.

واحد دهلران

پيرو فرمان بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، حضرت امام خميني(ره) و اعلام آخرين جمعه از ماه مبارک رمضان به نام روز جهاني قدس جمعي از استادان؛ کارکنان و دانشجويان واحد دهلران همگام با مردم غيور اين شهرستان با شرکت در راهپيمايي روز جهاني قدس که از ميدان انقلاب تا ميدان بسيج اين شهرستان برگزار شد، با مشت هايي گره کرده ضمن اعلام حمايت از مردم مظلوم و بي پناه فلسطين، روز جهاني قدس را گرامي داشتند. در ادامه اين راهپيمايي، با به آتش کشيدن پرچم آمريکا، انزجار و نفرت خود را از اقدام ددمنشانه اين رژيم و حاميان آن اعلام کردند.

واحد بردسير

جمعي از استادان؛ کارکنان و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد بردسير همگام با مردم غيور اين شهرستان با شرکت در راهپيمايي روز جهاني قدس که از ميدان امام(ره) تا حرم مطهر امامزاده سيد محمد(س) اين شهرستان برگزار شد، با مشت هايي گره کرده ضمن اعلام حمايت از مردم مظلوم و بي پناه فلسطين، روز جهاني قدس را گرامي داشتند. گفتني است کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامي بردسير همزمان با ليالي قدر ماه مبارک رمضان مبلغ 10 ميليون ريال از حقوق خود را به مردم مصيبت زده سومالي کمک کردند.

واحد قائم‌شهر

همگام با مردم خداجوي و روزه دار ايران اسلامي هيئت رئيسه ، اساتيد، کارکنان و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائم شهر با حضور در راهپيمايي از حسينيه ثارا.. تا مصلي نماز جمعه رهسپار شده و بار ديگر با مشارکت پر شور خود اقتدار و عزت اسلام و نظام اسلامي را به معرض نمايش گذاشتند.

شرکت کنندگان در راهيپمايي روز قدس با لبيک به نداي ولي امر مسلمين مقام معظم رهبري (مد ظله العالي) قطنامعه ي پاياني راهپيمايي روز قدس را قرائت کرده و در صفوف آخرين نماز جمعه ماه مبارک رمضان به صف ايستادند.

واحد کنگاور

روز قدس را امام خميني رحمه الله بر تارک تاريخ به يادگار گذاشت تا مردمان مسلمان جهان از ستمي که بيدادگران بر ملت مظلوم فلسطين روا مي کنند، غافل نمانند. روز قدس به عنوان تجلي وحدت، همبستگي و همدلي مسلمانان جهان، عليه نظام ظلم و تبعيض رژيم صهيونيستي و استکبار جهاني و روز پيوستن به خيل عظيم آزادي خواهان جهان و مبارزه در برابر متجاوزان ستمگر ياد شده است . در اين راهپيمايي كاركنان، اساتيدو دانشجويان دانشگاه آزاداسلامي واحدکنگاور نيز به همراه اقشار مختلف مردم، ادارات و نهادهاي مختلف با حضور گسترده و پرشور خود، اقتدار و عظمت نظام اسلامي را باري ديگربه معرض نمايش گذاشتند.

واحد انديمشک

اساتيد،کارکنان،دانشجويان و مسئولان واحد انديمشک با حضور پرشور در راهپيمايي روز قدس انزجار خود را از استکبار جهاني و اشغالگري هاي رژيم صهيونيست اعلام کردند. در اين مراسم که همزمان با سراسر کشور ساعت 10:30 صبح از ميدان امام خميني (ره) انديمشک آغاز شد دانشگاهيان واحد انديمشک هم گام با مردم خداجو،مومن و روزه دار اين شهرستان و با سر دادن شعار، روز جهاني قدس را گرامي داشتند.

واحد اسلامشهر

در آخرين جمعه ماه مبارک رمضان امسال، رئيس، معاونين، اساتيد، کارکنان و جمعي از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر همچون سالهاي گذشته، بار ديگر با آرمانهاي رهبر کبير انقلاب تجديد بيعت کرده و همگام با ديگر اقشار ملت غيور ايران، در حمايت از مردم مظلوم فلسطين به پا خاستند. در اين راهپيمايي با شکوه، دانشگاهيان واحد اسلامشهر نيز به همراه اقشار مختلف مردم، ادارات، نهادها و ارگانهاي مختلف شهرستان اسلامشهر به سمت ميعادگاه‌ نماز جمعه اين شهرستان رهسپار شده و با حضور گسترده و بي نظير خود دراين حرکت، اقتدار، عزت و عظمت نظام اسلامي را باري ديگر به معرض نمايش گذاشتند.

واحد بندرعباس

استادان، دانشجويان و کارکنان واحد بندرعباس بعد از تجمع در اين واحد دانشگاهي به محل برگزاري راهپيمايي رفته و با حضور گسترده خود در اين راهپيمايي پابه پاي تمام اقشار جامعه نفرت و برائت خود را از آمريکاي جهان خوار و کشور غاصب صهيونيست اعلام کردند.

دکتر احمد علي اسدپور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي بندرعباس در مراسم روز قدس در جمع دانشجويان، استادان و کارکنان واحد بندرعباس روز قدس را روز اتحاد جهان اسلام به ابتکار حضرت امام راحل (ره) خواند و افزود : نامگذاري اين روز تاريخي و بزرگ از انديشه هاي بنيانگذار جمهوري اسلامي براي احياي حقوق مسلمانان و مردم رنجديده فلسطين نشات گرفت و با استقبال بي نظير دنياي اسلام مواجه شد و ماهيت رژيم منفور صهيونيستي را بيش از پيش نمايان ساخت.

واحدهاي فيروزکوه ، دماوند، رودهن، بومهن، پرديس

همگام با مردم خداجوي و روزه دار ايران اسلامي، اساتيد، پرسنل و دانشجويان دانشگاههاي آزاد اسلامي واحد هاي فيروزکوه ، دماوند، رودهن، بومهن، پرديس نيز در خلق حماسه ملي روز جهاني قدس سهم بسزايي از خود نشان دادند.

از يک ساعت قبل از شروع راه پيمايي دانشگاهيان متعهد و انقلابي دانشگاههاي آزاد اسلامي واحد هاي مذکور با حضور در صحن مساجد واحد ها و ذکر شعارهاي کوبنده انقلابي مرگ بر اسرائيل و مرگ بر آمريکا حرکت توفنده و انقلابي خود را به طرف مسير اصلي راهپيمايان آغاز کردند. بسيج اساتيد ، بسيج کارکنان و دانشجويي ، تشکلهاي اسلامي دانشجويي پيروان ولايت و هر يک با حرکت دادن پلاکاردهايي با مزامين دفاع از فلسطين قهرمان و مظلوم و محکوميت رژيم اشغالگر قدس در اين راهپيمايي حضوري چشم گير را به نمايش گذاشتند.

واحد تبريز

اساتيد،کارکنان و دانشجويان روزه دار دانشگاه آزاداسلامي تبريزهمراه و همگام با تمامي اقشار ملت مسلمان و خداجوي ايران در راه پيمايي روز قدس شرکت کردند. رئيس واحد تبريز ،معاونين ،روساي دانشکده ها،مديران گروه هاي آموزشي،کارکنان ودانشجويان اين دانشگاه همراه وهمگام با ساير دانشگاهيان ،مردم شهيد پرورتبريز، رزمندگان، ايثارگران، بسيجيان، خانواده هاي معظم شهدا و ساير نهادها و ارگانهاي اين شهر دراين راه پيمايي عظيم حضور يافتند.

دراين مراسم دانشگاهيان دانشگاه آزاداسلامي تبريز باحضور گسترده خود در راه پيمايي روز قدس،ضمن تجديد ميثاق با رهبر معظم انقلاب،همبستگي خود را با آرمانها و مبارزات حق طلبانه مردم مظلوم فلسطين و خشم و انزجار خود را از جنايات آمريکاي جهانخوار و صهيونيزم بين الملل ،به گوش جهانيان رساندند.

واحد گرمسار

اساتيد،کارکنان ودانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي گرمساربا حضور در راهپيمايي روز قدس که از مزار شهداي شهرستان شروع ودر مسجد جامع شهرستان ختم گرديد شرکت نمودند وپرچم تهيه شده فلسطين را در طول مسير راهپيمايي حمل کردند. همچنين بيانيه تهيه شده روابط عمومي وبسيج اساتيد واحد در بين نمازگزاران شهرستان پخش شد.

واحد بروجرد

اساتيد، دانشجويان و کارکنان واحد بروجرد روز جمعه در کنار ديگر قشرهاي مختلف مردم بروجرد در لبيک به نداي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران با شرکت گسترده در راهپيمايي روز قدس فرياد مرگ براسراييل و مرگ بر آمريکا سر دادند. در روز جهاني قدس و با لبيك به نداي امام راحلمان حضرت امام خميني(ره) و عمل به فرمايشات مقام معظم رهبري اساتيد، دانشجويان وكاركنان اين واحد دانشگاهي دوشادوش مردم هميشه در صحنه و شهيد پرور ايران با شركت در راهپيمايي با آرمانهاي انقلاب اسلامي، بيعت مجدد كرده و پيام همراهي خود را به مردم مظلوم فلسطين اعلام کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي