جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/06/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3976

 معاون وزير علوم ابلاغ کرد؛
 خدمت سربازي با انجام تحقيقات دفاعي 

 معاون پ‍ژوهشي و فناوري وزير علوم، نامه بنياد نخبگان نيروهاي مسلح ايران در خصوص احتساب فعاليتهاي تحقيقاتي مورد نياز بخش دفاعي به عنوان قسمتي از خدمت وظيفه عمومي را به دانشگاهها و مراکز آموزش عالي ابلاغ کرد.

به گزارش مهر، در نامه بنياد نخبگان نيروهاي مسلح به معاون پژوهشي و فناوري وزير علوم آمده است: براساس مصوبه فرماندهي معظم کل قوا، محققين داراي تحصيلات عاليه به ازاي تحقيق يا اختراعي که در خصوص مسايل نيروهاي مسلح و انرژي اتمي ارائه کنند از کسر خدمت سربازي برخوردار مي شوند که اين مصوبه درارديبهشت ماه سال 90 جهت اجرا به مبادي نيروهاي مسلح ابلاغ شده است.

در اين نامه بنياد نخبگان نيروهاي مسلح با اعلام اينکه تاکنون محققين بسياري با انجام تحقيقات مورد نياز بخش دفاع از مزاياي کسر خدمت بهره مند شده اند، خواستار اطلاع رساني در اين خصوص به دانشگاههاي شهرستانها و همکاري سازمان يافته تر دانشگاههاي استان تهران در اجراي اين مصوبه شده است.

همکاري براي احتساب فعاليتهاي تحقيقاتي به صورت معرفي دانشجويان و دانش آموختگان دوره هاي تحصيلات تکميلي داوطلب به نيروهاي مسلح و واگذاري تحقيق به آنها و همچنين استفاده از پايان نامه هاي تدوين شده تحصيلات تکميلي که نيازهاي بخش دفاع را مرتفع کند، انجام مي گيرد.

بنياد نخبگان نيروهاي مسلح ضمن تاکيد بر اينکه تدوين پايان نامه هاي تحصيلات تکميلي براي بخش دفاعي مي تواند به شکل موثرتر و مطئمن تري نيازهاي اين بخش را تامين کرده و دانشجويان از امتياز کسر خدمت بيشتري برخوردار شوند، خواستار هماهنگي و همکاري بيشتر دانشگاههاي کشور در اين زمينه شده است.

اين نامه طي بخشنامه شماره 101962/3مورخ 19/6/90 با امضاي معاون پژوهش و فناوري وزير علوم براي اجرا به دانشگاهها، پژوهشگاهها و مراکز تابعه وزارت علوم ابلاغ شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
گزارش
در قلمرو ورزش
آگهي