جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3980

 فرهنگ دانشگاه 

 با حضور دکتر جاسبي افتتاح مي شود؛

سايت بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي واحد بيضا

با حضور دکتر جاسبي ، سايت بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي واحد بيضا امروز سه‌شنبه افتتاح مي شود. به گزارش آنا، رييس واحد بيضا با اعلام اين خبر خاطر نشان کرد : ساختمان اداري با مساحت 2000 متر مربع ، ساختمان سلف سرويس و استاد سرا در دو طبقه مجزا با مساحت 1470مترمربع و ساختمان آموزشي با مساحت 4500 متر مربع از پروژه هايي هستند که توسط دکتر جاسبي افتتاح مي شوند. غلامحسين زارع در ادامه از کلنگ زني مجموعه تجاري و رفاهي سيبويه، پارکينگ دانشجويي و همچنين کلنگ زني سالن ورزشي پورياي ولي خبر داد و افزود: افتتاح طرح هاي عمراني و کلنگ زني اين دو پروژه دانشگاه بيضا را متحول مي سازد. وي اظهار اميدواري کرد: ديگر پروژه هاي واحد بيضا شامل مسجد حضرت فاطمه الزهرا (س) با مساحت 570متر مربع ، ساختمان آموزشي شماره دو با مساحت 3500متر مربع و همچنين سردرب دانشگاه در سال جاري به بهره برداري خواهند رسيد . پروژه هاي عمراني دانشگاه آزاد اسلامي نورآباد ممسني هم با حضور دکتر جاسبي افتتاح مي شود. شعبه بانک ملي با 95 مترمربع مساحت، سالن ورزشي با 3 هزار و 600 مترمربع مساحت و ساختمان اداري به متراژ هزار و 650 مترمربع افتتاح مي شود. سردر ورودي دانشگاه با 100 مترمربع مساحت هم بهره برداري مي شود و سلف سرويس واحد نورآباد ممسني نيز با 2 هزار و 300 مترمربع در حال ساخت وساز است.

رئيس واحد ساري :

دانشجويان فرصت ارزشمند دوران تحصيل را قدر بدانند

دكتر كيومرث نياز آذري در جلسه شوراي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي سخن گفت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصيلي جديد را گرامي داشت و با اشاره به حماسه ها و فداكاريهاي رزمندگان در دوران دفاع مقدس گفت : امروز دانشگاهها و مراكز آموزشي بايد رسالت حفظ ارزشها و فرهنگ دفاع مقدس را بر دوش كشند و با توليد علم و دانش در جهت اعتلاي نظام مقدس جمهوري اسلامي گام بردارند. به گزارش آفرينش، دكتر نياز آذري در ادامه ترويج فرهنگ حجاب و عفاف را در دانشگاه ضروري دانست و گفت : انتظار داريم تا همه اساتيد و مسئولين دانشگاه براي ترويج ارزشهاي عالي انقلاب اسلامي بويژه فرهنگ عفاف و حجاب تلاش بيشتري نمايند و رعايت هنجارها و ارزشهاي دانشگاه توسط دانشجويان يك اصل ضروري و مهم است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي ضرورت برنامه ريزي در عصر دانايي و توانايي را مورد تاكيد قرار دارد و گفت : بيش از 95 درصد دانشجويان ما هم به ارزشها و هم به قانون پاي بند هستند و بايد تلاش كنيم در محيط دانشگاه بقيه دانشجويان را با آگاهي بخشي و ارشاد به اين مجموعه اضافه كنيم. دكتر نيازآذري تاكيد كرد: دانشگاه آزاد اسلامي ساري امروز به جايگاه مطلوبي رسيده است و دستيابي به اين جايگاه با همت بلند اساتيد ، كاركنان و دانشجويان عزيز محقق شده است و اميدوارم دانشجويان فرصت ارزشمند دوران تحصيل را قدر بدانند و از اين فرصت طلايي حداكثر استفاده را بكنند. دكتر ابراهيميان نماينده دفتر نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه هاي مازندران نيز در اين جلسه از دانشگاه آزاد اسلامي ساري به عنوان يك الگو ياد كرد و تصريح نمود : امروز در سايه مديريت دكتر نياز آذري و تلاش اساتيد و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي ساري نه تنها الگوي دانشگاههاي آزاد اسلامي مازندران است بلكه الگوي دانشگاههاي دولتي نيز قرار گرفته است و با ايجاد بسترهاي مناسب انتظار داريم تا حركتهاي جديد در زمينه فرهنگي در اين دانشگاه انجام شود.

دانشگاه آزاد اسلامي قزوين ميزبان نمايشگاه عکس دفاع مقدس

به مناسبت هفته دفاع مقدس نمايشگاهي با عنوان "عکس هاي شهداي دفاع مقدس "در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برپا شده است . به گزارش آفرينش، در اين نمايشگاه که با هدف بزرگداشت شهدا و ترويج تفکر و فرهنگ شهادت برگزار شده ، بيش از 30 عکس و پوستر از شهداي استان قزوين که در عمليات هاي مختلف دوران دفاع مقدس به شهادت رسيده اند، به نمايش درآمده است .هم چنين عرضه و فروش بيش از 200 عنوان کتاب با موضوعات جنگ و دفاع مقدس ، نمايش لوازم جنگي همچون پوکه هاي توپ ، مين هاي جنگي ، شبيه سازي سنگرهاي جهبه هاي حق عليه باطل ، سقاخانه ، سربند ، چفيه ، فانوس و لوازم شخصي رزمندگان اسلام از ديگر وسايلي است که در اين نمايشگاه در معرض ديد قرار گرفته است. اين نمايشگاه از 4 مهرماه به مدت يک هفته همه روزه از ساعت 9 الي 17 در طبقه هم کف سالن ورزشي اميني دانشگاه آزاد اسلامي قزوين داير است. نمايشگاه عکس شهداي دفاع مقدس با همکاري کانون" راز عروج" معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برپا شده است .

پذيرش مقاله عضو هيات علمي دانشگاه
آزاد اسلامي واحد مباركه در كشور تايلند

اصفهان – خبرنگار آفرينش

مقاله علمي دكتر مرتضي راعي دهقي عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مباركه با عنوان : مقايسه هزينه هاي توليد برق به وسيله نيروگاه هاي هسته اي و نيروگاه‌هايي با سوخت فسيلي دركنفرانس بين‌المللي International Conference on Energy, Environment, Sustainable Development 2011 كشور تايلند پذيرفته و ارائه شد.دكتر راعي در اين خصوص گفت : موضوع اين مقاله در مورد مقايسه هزينه هاي توليد انرژي الكتريكي از نيروگاه‌هاي با سوخت فسيلي با هزينه توليد برق از نيروگاه‌هاي هسته اي مي باشد و به اين نتيجه رسيده اند كه با در نظر گرفتن مسائل محيط زيستي هزينه توليد برق بوسيله نيروگاه هاي هسته اي به مراتب كم تر ازنيروگاه هاي فسيلي است و توصيه كرده اند كه در آينده بر برنامه توليد برق از طريق نيروگاه هاي هسته اي تاكيد بيشتري شود.

دبير ستاد عمره دانشگاهيان خبر داد:

اعطاي وام 600 هزار توماني به دانشجويان عمره گزار

دبير ستاد عمره دانشگاهيان از آغاز ثبت‌نام عمره دانشجويي و عتبات عاليات دانشگاهيان سال90 از امروز 5 مهر خبر داد و گفت: ثبت‌نام تا20 مهر به مدت 15 روز ادامه دارد. به گزارش ايسنا،محمد زارع افزود: ثبت‌نام عمره دانشگاهيان در سه گروه اساتيد، دانشجويان پسر و دانشجويان متاهل و همچنين ثبت نام عتبات عاليات نيز در 5 گروه اساتيد، دانشجويان پسر، دانشجويان متاهل، دانشجويان دختر و كارمندان انجام مي‌شود. وي با تاكيد بر اينكه هر دانشجو در دوران تحصيل فقط يکبار مي‌تواند به عمره دانشجويي مشرف شود، خاطرنشان كرد: علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام مي‌توانند به سايت عمره دانشگاهيان به نشاني www.labbayk.com مراجعه كنند. دبير ستاد عمره دانشگاهيان اظهاركرد: قرعه‌كشي عمره دانشگاهيان در فاصله زماني‌ 23 تا 25 مهر ماه انجام مي‌گيرد و افرادي كه در قرعه كشي انتخاب شوند از 25 تا 30 مهرماه فرصت دارند كه ثبت نام نهايي خود را در سايت انجام دهند. زارع ادامه داد:‌ امسال نيز وام 600 هزار توماني در اختيار دانشجويان عمره گذار قرار خواهد گرفت و اعزام دانشگاهيان بدون نوبت و در پايان سال جاري و ابتداي سال90 انجام خواهد گرفت. وي در خصوص سهميه عمره سال 90 نيز گفت:‌ سهميه امسال 30 هزار نفر مي‌باشد.

زارع با اشاره به اينكه عمره امسال 12 روزه است و دانشجويان براي اعزام بايد كمتر از40 سال سن داشته باشند، افزود: اساتيدي كه قصد دارند سه نفره در واقع با فرزند خود اعزام شوند اولويت با اساتيدي است كه فرزند آنان دانشجوست.

جزييات ثبت نام و اعزام دانشگاهيان به عتبات عاليات

دبيرستاد عمره دانشگاهيان در ادامه با بيان اينكه ثبت نام عتبات دانشگاهيان نيز در فاصله زماني 5 تا 20 مهرماه انجام مي‌گيرد، گفت: اعزام دانشگاهيان به عتبات نيز از30 مهرماه روزانه با اعزام دو اتوبوس آغاز خواهد شد و دانشجويان مي‌توانند به همراه يكي از محارم خود به عتبات اعزام شوند. وي با بيان اينكه‌ با بانك ملي نيز صحبت شده است تا 300 هزار تومان وام عتبات به دانشجويان ارائه كنند و مبلغ نهايي عتبات دانشگاهيان 475 تومان است، خاطرنشان كرد:‌ در فاصله زماني 30 مهرماه تا10 دي ماه پنج هزار نفر را به عتبات عاليات اعزام خواهيم كرد.

رئيس دانشگاه آزاداسلامي واحد رودهن:

شهيد مصداق زندگي حقيقي است

رودهن-خبرنگار آفرينش

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن گفت: شهيد مصداق زندگي حقيقي و متنعم از حيات طيبه بهشتي است.غلامحسين حيدري در آيين خاکسپاري پيکر مطهر يک شهيد گمنام که با حضور امام جمعه شهرهاي پرديس، بومهن، رودهن و آبعلي، فرمانده سپاه پاسداران دماوند، فرماندار، بخشدار رودهن، ديگر مسئولان محلي و جمعي کثيري از مردم در واحد رودهن برگزار شد، اظهار داشت: امروز اين شهيد جاويدالاثر را نه در خاک، بلکه به دل‏هاي آکنده از عطوفت خود خواهيم سپرد.

حيدري با اشاره به آيات قرآن کريم پيرامون شهدا خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کريم آورده است کساني که در راه خدا جان و مال خود را جهاد کنند، وعده بهشت قطعي به آنها داده خواهد شد.رئيس دانشگاه آزاد اسلامي رودهن تصريح کرد: خداوند پيرامون اين آيه در مقام تمثيل خود را خريدار، مومنان را فروشنده، جان و مال ايشان را کالاي مورد معامله، بهشت را قيمت و کتب آسماني را سند قرار داده است. حيدري شهيد را زنده هميشه در تاريخ خواند و افزود: بارها شنيده‏ايد که در آيين بزرگداشت مقام شامخ شهيدان گاه آنها را از دست‏دادگاني فقيد خطاب مي‏کنند.

رئيس گروه معارف واحد رودهن:

تداوم راه شهدا در عمل ثابت شود

رئيس گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن گفت: بايد تداوم راه و منش شهداي گلگون‏کفن را در عمل اثبات کرد.حجت‏الاسلام محمدحسين احمدزاده ‌در حاشيه آيين خاکسپاري پيکر پاک و مطهر شهيد جاويدالاثر در دانشگاه آزاداسلامي رودهن که با حضور جمع کثيري از مردم شهيدپرور اين شهر و مسئولان شهرستان دماوند برگزار شد، در گفت‏وگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: اجراي خواسته‏هاي شهداي هشت سال دفاع مقدس بهترين روش اشاعه فرهنگ شهداست.

رئيس گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامي رودهن با اشاره به برخي شيوه‏هاي انتقال مفاهيم دفاع مقدس گفت: ابزارهاي ارتباط جمعي و در راس آن صدا و سيما مي‏تواند نقشي بارز در اين خصوص ايفا کند.احمدزاده با اشاره به خاکسپاري پيکر پاک و مطهر شهيد جاويدالاثر در دانشگاه آزاد رودهن خاطرنشان کرد: آغاز سال جديد تحصيلي و هم‏زماني آن با خاکسپاري پيکر پاک و مطهر شهيدي جاويدالاثر در دانشگاه آزاد رودهن را بايد نعمتي الهي قلمداد کرد. رئيس گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامي رودهن در خاتمه گفت: امروز همگان شاهد مراسم باشکوهي بودند که در آن دانشگاه آزاداسلامي رودهن و اين شهر با عطر روح‏نواز شهيدي جاويدالاثر معطر شد.

منطقه 11 براي اولين بار در سطح کشور برگزار کرد؛

اردوي ياوران فرهنگي خواهر سه استان کرمانشاه ، ايلام و کردستان

به همت امورفرهنگي منطقه يازده دانشگاه آزاد اسلامي اردوي ياوران فرهنگي خواهران به مقصد قم وکاشان به مدت 5 روز با حضور واحدهاي دانشگاهي منطقه يازده در محل مجتمع ياوران مهدي (عج)برگزار شد .

به گزارش آفرينش، مدير فرهنگي منطقه يازده دانشگاه آزاد اسلامي گفت : هدف از برگزاري اردوهاي فرهنگي ، آموزش ،ايجاد روحيه نشاط ، تقويت باورهاي فرهنگي وارشاد دانشجويان همچنين همگرايي و تشويق هر چه بيشتر دانشجويان فعال فرهنگي واحدها ومراکز منطقه يازده در جهت فعال سازي کانون هاي دانشجويي است که اين امر با برگزاري دوره هاي کوتاه مدت جامه عمل پوشيده است .

عندليب در ادامه گفت : اردوي فرهنگي ياوران خواهر در سطح منطقه يازده با شرکت در کلاس هاي مهدي شناسي و مهدويت در محل مجتمع فرهنگي حضرت مهدي (عج ) با حضور اساتيد مجرب و برجسته کشوري تشکيل شد که در پايان اين دوره نيز از دانشجويان آزمون به عمل آمد همچنين از دانشجويان ممتاز اين مرحله براي شرکت در اردوي مشهد مقدس دعوت به خواهد شد . خانم فرهنگيان مسئول امورفرهنگي خواهران صيانه مجتمع حضرت مهدي در اين اردو گفت : هدف از تاسيس مجتمع ياوران مهدي (عج)ارائه معارف مهدوي در قالب هنر به دانشجويان است .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي