جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3987

 تريبون اقتصادي 

 مديرعامل سازمان هدفمندي يارانه‌ها خبرداد:

يارانه نقدي مرحله هشتم امروز به حساب سرپرستان خانوار واريز مي‌شود

رئيس سازمان هدفمندي يارانه‌ها گفت: يارانه نقدي مرحله هشتم به ازاي هر نفر45500 تومان بدون تغيير به حساب سرپرستان خانوار واريز مي‌شود.به گزارش ايسنا، بهروز مرادي گفت: يارانه نقدي مرحله هشتم مربوط به مهر ماه به حساب سرپرستان خانوار واريز مي شود.رئيس سازمان هدفمندي يارانه ها اضافه كرد: مبلغ واريز شده به حساب خانوارها امروز چهارشنبه قابل برداشت است. گفتني است پرداخت يارانه نقدي پس از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها از دي‌ماه سال گذشته آغاز شد و تاکنون در 7 مرحله يارانه نقدي 9 ماه از ديماه 89 تا شهريور 90 به ازاي هر نفر به حساب سرپرستان خانوار واريز شده است.

رئيس شوراي اصناف کشور:

دولت وام کم بهره بدهد يک ميليون شغل ايجاد مي‌کنيم

رئيس شوراي اصناف کشور گفت: اگر دولت وام کم بهره بدهد اصناف مي‌توانند يک ميليون شغل ايجاد کنند.به گزارش فارس، قاسم نوده فراهاني در شوراي عمومي مجامع امور صنفي کشور اظهار داشت: بايد مسئولان صنفي صدور پروانه کسب، واحدهايي که پروانه ندارند را در دستور کار خود قرار دهند چرا که پروانه کسب براي اصناف حکم گواهينامه براي راننده را دارد. بايد مسئولان اين کار را پيگيري کنند تا به جايي برسيم که ديگر واحد صنفي بدون پروانه نداشته باشيم.

وي با اشاره به تسهيلاتي که قرار است در اختيار مشاغل خانگي قرار گيرد گفت: شايد دولت براي اشتغالزايي بايد هزينه و وقت زيادي بگذارد اما اگر وام‌هاي کم بهره‌ و طولاني در اختيار اصناف قرار دهد اين کار براي واحدهاي توليدي و توزيعي کار سختي نيست چرا که ما 1.5 ميليون واحد توزيعي و 600 هزار واحد صنفي توليدي داريم لذا ايجاد يک ميليون شغل براي اصناف کاري ندارد.

رئيس سازمان بهزيستي کشور :

سهميه سوخت معلولان به زودي پرداخت مي‌شود

رئيس سازمان بهزيستي کشور با اشاره به افزايش حمايت‌هاي اين سازمان از معلولان، گفت: سهميه سوخت معلولان به زودي پرداخت خواهد شد.همايون هاشمي در گفت‌وگو با فارس ‌با اشاره به اينکه در حال حاضر حدود يک ميليون معلول تحت پوشش سازمان بهزيستي قرار دارند و از خدمات اين مجموعه استفاده مي‌کنند، اظهار داشت: سطح خدمات ارائه شده در سال جاري نسبت به سال گذشته افزايش بهتري يافته است و به طور مثال در امر مناسب‌سازي به مراتب از سال‌هاي گذشته بهتر شده است.

وي تصريح کرد: سازمان بهزيستي تلاش دارد تا با همکاري دستگاه‌هاي ديگر در حوزه مناسب‌سازي اقدامات بهتري را نسبت به سال‌هاي گذشته انجام دهد، به طوري که در اين خصوص با شهرداري‌ها و شوراياري‌ها جلساتي را برگزار کرده‌ايم. هاشمي افزود: يکي از مشکلاتي که معلولان طي سال گذشته و امسال از آن گله‌مند بوده‌اند عدم دريافت سوخت معلولان بوده است که با هماهنگي‌هايي که با وزارت نفت انجام شده است به زودي اين سهميه به آنها تعلق خواهد گرفت.

تخفيف 5 ماهه شرکتهاي بيمه براي نرخ ديه

جزئيات شرايط جديد پوشش بيمه

دبيرکل سنديکاي بيمه گران گفت: افزايش پوشش نرخ ديه از 45 ميليون تومان به 67 ميليون و 500 هزار تومان به مدت 5 ماه باقي مانده از سال نيازي به خريداري جديد توسط افرادي که داراي پوشش بيمه شخص ثالث هستند، ندارد.غلامرضا تاجگردون در گفتگو با مهر در مورد تعيين نرخ جديد ديه گفت: پس از بررسي‌ها قرار شد که نرخ جديد ديه به صورت کامل در ماه غيرحرام 67 ميليون و 500 هزار تومان و در ماه حرام 90 ميليون تومان باشد که از اول آبان ماه اجرايي مي‌شود.دبيرکل سنديکاي بيمه گران ايران تصريح کرد: شرکتهاي بيمه براي کاهش فشار بر مردم و پيش بردن کار، با توافقي که با يکديگر داشتند، قرار شد که براي مدت 5 ماه باقي مانده سال براي افرادي که داراي بيمه نامه هستند، پوشش اضافه اختصاص دهند.وي با تاکيد بر اينکه افرادي که داراي پوشش بيمه شخص ثالث هستند، قرار نيست که پولي به شرکتهاي بيمه پرداخت نمايند، تصريح کرد: افزايش پوشش نرخ ديه از 45 ميليون تومان به 67 ميليون و 500 هزار تومان به مدت 5 ماه باقي مانده از سال نيازي به خريداري جديد توسط افرادي که داراي پوشش بيمه شخص ثالث هستند، ندارد.

تاجگردون ادامه داد: اما چنانچه شخصي داراي بيمه نامه اي باشد که بخشي از زمان آن متعلق به سال آينده است، مثلا اگر فردي داراي بيمه نامه اي است که 9 ماه ديگر به پايان اعتبار آن رسيده است، براي مدت 5 ماه پاياني سال، افزايش پوشش به اين فرد تعلق نمي گيرد، اما براي زمان باقي مانده که به سال آينده موکول مي شود، بايد پوشش بيمه اي لازم را خريداري کند.

رويانيان استعفا کرد

محمد رويانيان مدير عامل جديد باشگاه پرسپوليس و رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور با ارائه استعفانامه خود به وزير کشور از مديرعاملي شرکت مادر تخصصي حمل و نقل ريلي کناره گيري کرد.

به گزارش مهر، محمد رويانيان که پيش از اين مدير عامل شرکت مادر تخصصي حمل و نقل ريلي کشور بود، استعفاي خود را به وزير کشورارائه کرد که اين استعفا مورد موافقت وزير کشور قرار گرفت .

معاون وزير راه وشهرسازي اعلام کرد:

ارايه تسهيلات به 150 هزار واحد مسکوني در بافتهاي فرسوده

معاون وزير راه وشهرسازي با اشاره به ضرورت مشارکت مردم و شهرداري ها در محدوده بافتهاي فرسوده شهري ضروري است، گفت: در سالجاري 150 هزار واحد مسکوني در محدوده بافتهاي فرسوده کشور از تسهيلات نوسازي بهره مند مي‌شوند.مجيد کيانپور در گفتگو با مهر با اشاره به نوسازي بافت هاي فرسوده، اظهار داشت : احياء و نوسازي محدوده بافت فرسوده وسيله اي مناسب براي بهره برداري از ظرفيت اراضي درون شهرها در جهت اسکان سرريز جمعيت به شمار مي آيد.

معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينکه تحقق سياست توسعه دروني شهرها از مزيت و صرفه هاي اقتصادي قابل توجهي نسبت به ساير سياستهاي توسعه شهري برخوردار است، گفت: مشارکت مردم و شهرداري ها در تحقق اهداف احيا و نوسازي محدوده بافتهاي فرسوده شهري ضروري و بسيار مهم است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي