جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3987

 كوتاه از ورزش 

مسابقات دارت بازنشستگان نيروهاي مسلح کشور

تيم کرمانشاه به مقام قهرماني رسيد

اولين دوره رقابت هاي دارت بازنشستگان نيروهاي مسلح که با حضور 15 تيم از سراسر کشوردر سالن دارت مجموعه ورزشي شهيد کشوري جريان داشت ، با برتري تيم کرمانشاه در رده تيمي ، به پايان رسيد .به گزارش روابط عمومي فدراسيون انجمن هاي ورزشي، اين رقابتها با شرکت تيم هاي قزوين، کرمانشاه، مازندران، قم، سمنان، خراسان رضوي، آذربايجان غربي، مرکزي، يزد، آذربايجان شرقي، خوزستان، اردبيل، گيلان، شرق تهران و غرب تهران در رده سني بزرگسالان در سالن دارت مجموعه ورزشي شهيد کشوري تهران برگزار شد . مسابقات ياد شده با حضور "احمد اسدزاده" نايب رييس فدراسيون انجمن هاي ورزشي و رييس انجمن دارت،"رضا انصاري" دبير انجمن دارت، سرهنگ"احسان باقري" رييس تربيت بدني سازمان بازنشستگي نيروهاي مسلح و سرهنگ "رضا محدث" دبير هيات سازمان بازنشستگي نيروهاي مسلح برگزار شد که درپايان ، نتايج ذيل بدست آمد.

دررده تيمي، تيم کرمانشاه به مقام اول دست يافت،تيم قم دوم شد و تيم آذربايجان غربي توانست رده سوم را به خود اختصاص دهد.همچنين در رده انفرادي، غلامرضا جعفرلو از آذربايجان غربي برسکوي اول ايستاد، مصطفي صمدي از گيلان و فرهاد الماس وندي از کرمانشاه به ترتيب دوم وسوم شدند.لازم به ذکر است، تيم شرق تهران توانست کاپ اخلاق اين دوره از مسابقات را از آن خود کند.

سفر دبيرکل فدراسيون جهاني تيراندازي باکمان به ايران

هفدهمين دوره مسابقات تيراندازي باکمان قهرماني آسيا و انتخابي المپيک لندن در حالي از 26 مهرماه در تهران برگزار مي شود که براي نخستين بار شاهد حضور ميهمانان ويژه اي از فدراسيون جهاني اين رشته در ايران خواهيم بود."تام هيدن" بلژيکي به عنوان دبير کل فدراسيون جهاني تيراندازي باکمان به عنوان مطرح ترين ميهمان رقابتهاي تهران براي اولين بار به کشورمان سفر خواهد کرد. ميهمان ويژه رقابتهاي آسيايي تهران عضو هيئت رئيسه "گايسف" انجمن بازيهاي بين المللي جهاني است و ممئنا حضور وي در ايران مي تواند به توسعه روابط بين المللي تيروکمان و ورزش کشورمان کمک به سزايي کند.

"کوزوويتا" تايلندي هم به عنوان نايب رئيس فدراسيون جهاني تيراندازي باکمان دومين ميهمان ويژه مسابقات قهرماني آسياي تهران خواهد بود. "اوم" دبير کل فدراسيون تيروکمان آسيا از کره جنوبي، بهار الدين جمال مالزيايي نايب رئيس آسيا و رئيس فدراسيون تيروکمان ژاپن و خزانه دار کنفدراسيون تيروکمان آسيا هم ديگر ميهمانان اين مسابقات هستند. در کنار اين ميهمانان شاهد حضور روساي فدراسيون هاي تيروکمان برخي از کشورهاي آسيايي هم در تهران خواهيم بود.

هفدهمين دوره مسابقات تيراندازي باکمان قهرماني آسيا و انتخابي المپيک لندن از 26 مهرماه تا دوم آبان ماه در تهران برگزار مي شود.

بازتاب حضور راگبي بازان بانوان ايران با حجاب اسلامي در رسانه هاي هند

فاطمه نوري: زنان ايراني در چهار ديواري خانه محدود نيستند

حضور تيم ملي راگبي بانوان ايران در مسابقات قهرماني آسيا در هند آن هم با حجاب اسلامي ، بازتاب وسيعي در رسانه هاي هند داشت .به گزارش روابط عمومي فدراسيون انجمن هاي ورزشي ، " جوي ويليامز " در يادداشتي در يکي از روزنامه هاي ورزشي آورده است : شرکت زنان ايراني در مسابقات قهرماني آسيا با اين شيوه ، در نوع خود جالب توجه بود .

وي در ادامه با " فاطمه نوري " نايب رييس بانوان راگبي و مدير تيم ملي راگبي بانوان ايران گفت و گويي انجام داده است .فاطمه نوري مدير تيم درباره عشق به ورزش گفت : چرا مردم تعجب مي کنند ، آنها نمي دانند که براي اولين با در دنيا ايرانيها بودند که چوگان بازي مي کردند . نوري اظهار داشت: به مدت 7 سال است که ما در اين رشته ورزشي فعاليت مي کنيم و زنان ايراني در چهار ديواري خانه محدود نيستند ، آنها به ورزش عشق مي ورزند و در همه رشته ها فعالند . ما داراي دولتي هستيم که از شرکت ما در مسابقات حمايت مي کند ، ليکن نه به طور مختلط و يا در کنار آقايان .

نوري گفت : تفاوت ما با ساير کشورها آن است که ما داراي حجاب هستيم و به اين حجاب احترام مي گذاريم . حجاب مو و گوش ما را مي پوشاند و ما را آزار نمي دهد و مزاحم ما نيست .نازنين امانيان يکي از بازيکنان گفت :ما به سنت هاي خود احترام مي گذاريم و با اين حجاب بسيار راحتيم .روزنامه ورزشي " تايمز " هند نيز در اين زمينه ، با درج يادداشتي ، رعايت حجاب اسلامي توسط ملي پوشان راگبي بانوان ايران را مورد توجه قرار داده است .اين نشريه ورزشي ، ضمن اعلام نتايج تيم ايران ، به نقل از مدير تيم ملي راگبي بانوان کشورمان آورده است که " حجاب هيچ مانعي براي ورزش نخواهد بود . "لازم بذکر است که تيم ملي راگبي بانوان کشورمان با کسب سه پيروزي و دو شکست به مقام نهمي آسيا دست يافت ، در حالي که اين تيم در سال 2009 در رقابتهاي آسيايي تايلند عنوان دهم را کسب کرده بود .

کشتي با کمربند آليش جوانان آسيا

اعلام آمادگي 60 کشور تا کنون

تا کنون 60 کشور براي حضور در مسابقات کشتي با کمربند آليش قهرماني جوانان جهان و آسيا که از 25 تا 28 مهرماه جاري در مشهد مقدس برگزار خواهد شد ، اعلام آمادگي کرده اند .به گزارش روابط عمومي فدراسيون انجمن هاي ورزشي ، اين مسابقات با حمايت فدراسيون بين المللي کشتي هاي سنتي" فيلا"، فدراسيون بين المللي کشتي با کمربند آليش ، انجمن بين المللي کشتي تاتار گوراش ، فدراسيون بين المللي کشتي با کمربند چوخه و فدراسيون کشتي قزاق روسي و در سبک هاي آليش ، تاتار گوراش ، چوخه و قزاق روسي در سالن شهيد بهشتي شهرستان مشهد برگزار خواهد شد .

براساس اين گزارش، مسابقات کشتي با کمربند آليش – چوخه – تاتار گورش و قزاق روسي جوانان آسيا روز 26 مهر برگزار خواهد شد.

همچنين رقابتهاي يادشده در عرصه جوانان جهان روزهاي 27 و 28 مهر ماه جاري برگزار مي شود.کلاس بين المللي داوري در کشتي با کمربند آليش – تاتار گورش و چوخه روز 22 و سمينار بين المللي کشتي چوخه روز 24 مهرماه در مشهد مقدس تشکيل خواهد شد.

دارنده مدال نقره موي تاي بانوان جهان:

ورزش فقط فوتبال نيست

دارنده مدال نقره موي تاي قهرماني جهان در ازبکستان، ضمن تشکر از تلاش و حمايت مسئولان فدراسيون انجمنهاي ورزشي و انجن موي تاي گفت: متاسفانه بيشتر نگاهها به فوتبال معطوف مي شود، لذا از وزير محترم ورزش و جوانان و همچنين رسانه ها مي خواهم که به رشته مدال آور موي تاي نيز عنايت داشته باشند.

"سميه برزگري" متولد سال 70 از يزد، دارنده مدال نقره موي تاي قهرماني بانوان جهان در ازبکستان در گفت و گويي با روابط عمومي فدراسيون انجمن هاي ورزشي افزود: مدت 8 سال در رشته کيک بوکسينگ مشغول به فعاليت بودم و به طور همزمان موي تاي نيز کار مي کردم و در تير ماه سال 90 بعد از کسب مقام اول در رقابتهاي انتخابي به عضويت تيم ملي موي تاي در آمدم.

وي در ادامه افزود: بعد از رقابتهاي انتخابي، از بين 14 نفر در وزن منهاي 51 کيلوگرم انتخاب شدم و به مدت دو ماه در اردو زير نظر مربي تيم ملي "فاطمه رضايي" به تمرينات سخت و فشرده پرداختم. با توجه به اولين تجربه حضورم در مسابقات برون مرزي موفق به کسب مدال نقره جهاني که شدم اين موفقيت را سکوي پيشرفت براي کسب مدال طلا جهاني در آينده مي دانم.

دارنده مدال نقره موي تاي جهان، حضور بانوان با حجاب اسلامي را حرکتي بزرگ در ازبکستان خواند و گفت: وقتي ما با حجاب اسلامي در ميدان مسابقه حاضر مي شويم خيلي ها تعجب مي کنند و کنجکاويهاي زيادي در اين باره دارند. بسياري از آنها نيز از اينکه مي بينند اعتقادات مذهبي مانع حضور زنان در ميدانهاي ورزش نمي شود ابراز خرسندي مي کنند و ما نيز ضمن حفظ حجاب اسلامي، سعي مي کنيم در ابعاد فني با قدرت ظاهر شويم و پرچم پر افتخار کشورمان را در آن سوي مرزها، برافراشته کنيم.

برزگري سطح کيفي مسابقات مي تاي قهرماني جهان در ازبکستان را عالي توصيف کرد و گفت: با خود باوري و تلاش مربيان توانستم در تاشکند مقابل نمايندگان آلمان، نروژ و ترکيه مبارزات خوبي داشته باشم.البته کسب مدال نقره، ابتداي کارم بود و از هم اکنون تلاش مي کنم تا در دوره آتي، مدال طلا را براي کشور عزيزم به ارمغان بياورم.

وي در پايان گفت: بازهم تاکيد مي کنم که ورزش فقط فوتبال نيست و رشته هاي ديگر از جمله رشته هاي رزمي بمراتب بهتر از فوتبال مي توانند در مسابقات معتبر برون مرزي و جهاني مدال بياورند. به عنوان يک ورزشکار از رسانه ها و مسئولان جدا مي خواهم که موي تاي را هم حمايت کنند و قهرمانان تلاشگر در عرصه ورزشهاي رزمي را مورد توجه بيشتر قرار دهند.

رقابتهاي تيراندازي باکمان قهرماني آسيا

کره‌جنوبي براي حضور در تهران اعلام آمادگي کرد

در فاصله دو هفته مانده به برگزاري مسابقات تيراندازي با کمان قهرماني آسيا و انتخابي المپيک لندن در تهران، تيم تيروکمان کره جنوبي به عنوان قهرمان آسيا و جهان براي حضور در مسابقات ايران اعلام آمادگي کرد.

با اعلام حضور تيم کره جنوبي جمع کشورهاي حاضر در هفدهمين دوره مسابقات تيراندازي باکمان قهرماني آسيا در تهران به 25 تيم رسيده است. در سه دوره برگزاري مسابقات جايزه بزرگ آسيا در ايران، اين نخستين بار است که تيم کره جنوبي به عنوان قهرمان کمان ريکرو جهان به کشورمان سفر خواهد کرد. بوتان، فيلپين، سنگاپور، قطر، کره جنوبي، مغلوستان، کره جنوبي، قزاقستان، بنگلادش، هنگ کنگ، سريلانکا، ژاپن، هند، مالزي، نپال، چين تايپه، تاجيکستان، عراق، تايلند، اندونزي، ازبکستان، پاکستان و قرقيزستان از جمله کشورهايي هستند که در اين مسابقات شرکت خواهند کرد. هفدهمين دوره مسابقات تيراندازي باکمان قهرماني آسيا و انتخابي المپيک لندن 26 مهرماه تا دوم آبان ماه در تهران برگزار مي شود.

بدمينتون‌بازان ايران در ترکيه

مسابقات بين‌المللي بدمينتون ترکيه از 21 تا 24 مهرماه در شهر آنتاليا ترکيه برگزار مي‌شود و تيم ايران با 8 بازيکن مرد و 6 بازيکن زن رده‌هاي سني بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در اين مسابقات شرکت مي‌کند.اين رقابت‌ها در قسمت‌هاي يک نفره و دونفره برگزار مي‌شود و امتيازات آن در کسب سهميه ورودي المپيک 2012 لندن موثر خواهد بود. هم‌اکنون کاوه مهرابي با قرار گرفتن در رده 83 رنکيگ جهان بهترين جايگاه را در بين ايرانيان دارد.

فوتسال ايران قهرمان جهان شد

ايران با برتري مقابل ايتاليا به عنوان قهرماني رقابت هاي فوتسال بازي هاي جهاني کم توانان ذهني دست پيدا کرد. گفتني است، در اين ديدار تيم ايران با نتيجه 2 بر يک مقابل ميزبان مسابقات ايتاليا به برتري رسيد و جام قهرماني را بالاي سر برد. هر دو گل ايران در اين ديدار را "مهدي مولاياري" به ثمر رساند و زننده تک گل ايتاليا "اسپوزيتو لوييجي" بود.در ديدار رده بندي هم برزيل با نتيجه 7 بر 3 از سد پرتغال گذشت و در جايگاه سوم قرار گرفت. بازي‌هاي جهاني کم توانان ذهني هر چهار سال يکبار و يک سال پيش از برگزاري بازي‌هاي پارالمپيک برگزار مي شود. 

كسب نخستين سهميه المپيك براي بوكس ايران

احسان روزبهاني اولين سهميه بوكس ايران را براي المپيك 2012 لندن كسب كرد. گفتني است، در پايان دومين دور مسابقه‌هاي بوكس قهرماني جهان در باكو در وزن 81 ـ كيلوگرم، احسان روزبهاني با پيروزي مقابل جوزپ وارد از ايرلند اولين سهميه بوكس ايران براي المپيك لندن را به دست آورد.روزبهاني در اين ديدار در وقت قانوني و در پايان سه راند با نتيجه‌ 12 بر 12 مقابل قهرمان نامدار ايرلندي كه نايب قهرماني جهان و قهرماني اروپا را در كارنامه داشت، مساوي شد، اما در وقت طلايي امتياز اول را كسب كرد و به دور بعد راه يافت.روزبهاني با اين پيروزي به جمع هشت نفر پاياني راه يافت و سهميه المپيك را كسب كرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي