جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 3996

 احمدي نژاد در ديدار فرستاده ويژه سودان:
 مقاومت هوشمندانه ملت ها سقوط نظام سلطه را تسريع خواهد كرد 

رييس جمهور با تاكيد بر اينكه ملت ها با همدلي و در كنار يكديگر مي توانند در مقابل توطئه قدرت هاي استكباري ايستادگي كنند، گفت: نظام سلطه در سراشيبي سقوط قرار دارد و مقاومت هوشمندانه ملت ها سقوط آن را تسريع خواهد كرد.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، 'محمود احمدي نژاد' در ديدار 'مصطفي عثمان اسماعيل' فرستاده ويژه رييس جمهور سودان با بيان اينكه امروز دامنه مقاومت ملت ها با نظام سلطه در كل جهان فراگير شده و گسترش يافته است اظهار داشت: سلطه گران هر ملتي را كه بخواهد سرافراز و مستقل باشد مورد هجوم قرار مي دهند البته اين موضوع به معناي اقتدار آن نيست بلكه نشان دهنده ضعف و استيصال اين نظام است.

رييس جمهور در ادامه روابط تهران- خارطوم را با اهميت و رو به گسترش خواند و تصريح كرد: جمهوري اسلامي ايران از گسترش روز افزون مناسبات دو كشور در زمينه هاي مختلف استقبال كرده و آن را به نفع دو ملت و منطقه مي داند.

احمدي نژاد با تاكيد بر اهميت مقاومت و ايستادگي ملت سودان در مقابل توطئه افكني قدرت هاي زورگو و زياده خواه گفت: بدون شك هر مبارزه اي سختي هايي به همراه دارد، اما بي ترديد درايت و هوشمندي دولت و ملت سودان مانع از اجراي توطئه هاي دشمنان در اين كشور خواهد شد.

'مصطفي عثمان اسماعيل' مشاور عالي و فرستاده ويژه رئيس جمهور سودان نيز در اين ديدار ضمن ابلاغ پيام كتبي عمرالبشير به احمدي نژاد، با اشاره به بيداري ملت ها در بيشتر كشورهاي جهان به خصوص در كشورهاي اسلامي خاطر نشان كرد: سودان نسبت به اين بيداري ها نگاه مثبتي دارد و معتقد است كه اگر به ملت ها، آزادي حقيقي داده شود آنها هويت خود را بازيافته و به هيچ كس اجازه دخالت در امورشان را نخواهند داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي