جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3998

 رهبر معظم انقلاب در پاوه:
 تفرقه افكني ميان شيعه و سني ابزار هميشگي دشمنان اسلام است 

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ششمين روز از سفر به استان كرمانشاه، در اجتماع پر شور مردم خونگرم منطقه پاوه و اورامانات، تفرقه افكني ميان شيعه و سني را ابزار هميشگي دشمنان اسلام خواندند و تأكيد كردند: "ملت يكپارچه و متحد ايران، پايبندي به اسلام و آرمانهاي انقلاب را با عقلانيت، پيشرفت علمي و اقتصادي و حضور در صحنه هاي مختلف سياسي اجتماعي "در هم مي آميزد و شاخصي هدايت‌بخش براي حركت عظيم ملتهاي منطقه بوجود مي‌آورد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با ابراز خرسندي فراوان از ديدار با مردم عزيز پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجاني، به تحسين استقامت و هوشياري مردم سني و شيعه اين منطقه در مقابله با ضد انقلاب تجزيه طلب در ماههاي اول پيروزي انقلاب پرداختند.

ايشان با ذكر خاطراتي از حضور مكرر خود در منطقه پاوه و اورامانات افزودند: با وجود همه تلاشها و تهديدات ضد انقلاب، مردم پاوه با حضور بسيار پر شور در رفراندوم تعيين نوع حكومت در فروردين 58، و پس از آن با دليري و سرافرازي در سالهاي دفاع مقدس، برجستگي و پيشتازي خاصي را در تاريخ مقاومت ملت ايران، از آن خود كرده اند.

ايشان حفظ هويت "ايراني -اسلامي "ملت ايران را مسئله اي بسيار مهم دانستند و خاطر نشان كردند: به بركت پيروزي انقلاب اسلامي و حضور و دخالت مستمر مردم در مسائل اساسي كشور، امروز دنيا ،ملت ايران را به "مسلماني همراه با آگاهي و بصيرت "و "پيشگامي و پيشرفت در ميدانهاي مختلف" مي شناسد و ملت ايران با تكيه بر همين هويت جمعي ،مي تواند در دوران حساس بيداري اسلامي، نقش آفريني موثري كند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به اينكه ملت ايران و نظام اسلامي ادعايي براي رهبري ملتهاي منطقه ندارند افزودند: هر ملتي با تكيه بر"استعدادها، توانايي ها و شخصيت خود"، راه مورد نظرش را انتخاب مي كند اما ترديدي نيست كه ملتهاي منطقه ،بعلت بروز قابليت ها و ظرفيت هاي ملت ايران در 32 سال اخير،نگاه خاصي به اين ملت بزرگ دارند.

رهبر انقلاب اسلامي، نگاه مشتاق ملت هاي منطقه به مردم ايران را فرصت مناسبي براي تأثيرگذاري بيشتر در افكار عمومي جهان اسلام دانستند و افزودند: مردم بزرگ و فهيم ايران مي توانند در ذهن ملتها ،به معيار و نشانه اعتبار تبديل شوند كه اين مهم ،هم به سود ملت ايران و هم به سود ملتهاي منطقه است و انشاءالله در تشكيل امت متحد اسلامي نيز، موثر خواهد بود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با يادآوري درك دشمن از ظرفيت الگوسازي ملت ايران، خاطرنشان كردند: هدف اصلي تلاشهاي تفرقه افكنانه دشمنان اسلام و ايران، جلوگيري از شكل گيري الگوي موفق جمهوري اسلامي در چشم ملتهاست.

ايشان، ايجاد اختلاف ميان شيعه و سني را چه در سطح جهان اسلام و چه در داخل ايران، خط استراتژيك بيگانگان خواندند و تأكيد كردند: ما مسلمانان شيعه و سني ،از موارد اشتراك عميق و گسترده ي ديني، و عقيدتي برخوردارو منافع عيني مشتركي داريم اما دشمن با نفي و كمرنگ كردن اين اشتراكات راه گشا، ميخواهد اهداف شوم سلطه طلبانه ي خود را محقق كند.

رهبر انقلاب اسلامي در تبيين عمق ايستادگي جمهوري اسلامي درمقابله با توطئه تفرقه شيعه و سني خاطر نشان كردند: بزرگان نهضت اسلامي، از سالها قبل از پيروزي انقلاب، فكر عميق وحدت مذاهب مختلف اسلامي را به جد پيگيري مي كردند و بعد از تشكيل نظام اسلامي نيز هيچ كشوري مانند ايران، اينگونه مهربان و با صفا ،به ياري برادران فلسطيني كه اصولا اهل سنت هستند، نپرداخته است.

ايشان وحدت، اخلاص و همدلي شيعه و سني در ايران را مشت محكمي بر دهان توطئه گران خواندند و تأكيد كردند: ادامه همين برادري و صفا، به دشمن مي فهماند كه ايران عزيز ما، جاي اختلاف افكني نيست و "ملت متحد ايران و مسئولان نظام"، همچون گذشته ،در اينده نيزبه هيچ كس باج نمي دهند و در مقابل هيچ فشاري حتي يك قدم عقب نشيني نمي كنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، مقاومت مستمر وآگاهانه را تنها راه ناكام گذاشتن دشمنان خبيث "اسلام و امت اسلامي" دانستند و خطاب به ملتهاي مسلمان تأكيد كردند: همچون ملت ايران، مستحكم واستواردر مقابل دشمن بايستيد چرا كه در غير اينصورت ،گستاخ تر مي شود و پس از جدا كردن شيعه و سني، حتماً به تفرقه افكني در ميان شاخه هاي مختلف اهل سنت خواهد پرداخت.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان،" دينداري و پايبندي به مباني شريعت را همراه با آگاهي و روشنفكري"، دو خصوصيت بارز مردم منطقه پاوه برشمردند و با تجليل از نقش مهم ماموستا قادري امام جمعه پاوه در اين زمينه افزودند: روحانيوني كه اين گونه اهل اقدام، مجاهدت، بصيرت و روشنفكري هستند، همچون چراغ هدايت به ياري مردم مي شتابند و دشمنان "اسلام و ايران عزيز" بيش از همه با اين روحانيون دشمني مي كنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به مشكلات مردم استان كرمانشاه از جمله بيكاري ابراز اميدواري كردند: با تصميماتي كه مسئولان اجرايي كشور مي گيرند بخش مهمي از اين مشكلات حل شود.

رهبر انقلاب اسلامي با تجليل از شهيدان بزرگوار چمران، كشوري، شيرودي و كاظمي و ديگر شهيدان سرافرازي كه در منطقه پاوه و اورامانات حماسه آفريني كردند، افزودند: ملت ايران، مقاومت و بصيرت را از نسلي به نسلي ديگر منتقل كرده و همين پايداري پر شكوه، در بيداري رو به گسترش اسلامي، اثر آفرين بوده است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بارديگراز ايستادگي مردم مناطق مختلف استان كرمانشاه از جمله مردم سر پل ذهاب ، تجليل وابراز اميد واري كردند همچنان كه اين پايداري در تربيت نسل جوان منطقه تاثير گذار بوده در توسعه وپيشرفت استان نيز موثر بيفتد .

در ابتداي اين ديدار ماموستا ملا قادر قادري امام جمعه پاوه، در سخناني به تشريح سابقه اسلامي و انقلابي مردم پاوه و منطقه اورامانات پرداخت و گفت : اين منطقه با تقديم 3100 شهيد و جانباز و 100 آزاده در مبارزه با ضد انقلاب و دشمن بعثي، كارنامه درخشاني در پيروي از امام خميني (ره) دارد و اكنون نيز دفاع از ولايت فقيه را وظيفه خود مي داند.

ماموستا ملا قادري با اشاره به وحدت و بصيرت حاكم بر مردم منطقه، گفت : اميدواريم با توجه بيشتر مسئولان اجرايي مشكل اشتغال جوانان با استعداد اين منطقه مرتفع شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي