جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3998

 نماينده سمنان در مجلس شوراي اسلامي:
 گسترش تحصيلات تکميلي جزء مطالبات مردمي و خواست عمومي جامعه است 

 
نماينده سمنان در مجلس شوراي اسلامي گفت: بايد تلاش کنيم تا دوره تحصيلات تکميلي و دکتري تخصصي را در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان افزايش دهيم زيرا جزء مطالبات مردمي و خواست عمومي جامعه است. به گزارش آنا، نماينده سمنان در مجلس شوراي اسلامي در ديدار با اعضاي هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي سمنان بر گسترش تحصيلات تکميلي در اين دانشگاه تأکيد کرد. دکتر مصطفي کواکبيان افزود: با اقدامات قابل توجه انجام گرفته در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان طي دو سال گذشته و فراهم آمدن شرايط مناسب از لحاظ فضاي آموزشي، سياستگذاري دانشگاه در حوزه آموزش، بايد در جهت جذب دانشجوي دکتري تخصصي و افزايش رشته هاي تحصيلي در مقطع کارشناسي ارشد باشد. وي با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه گفت: مشکل آب منطقه اي، پيگيري موضوع کمک هزينه و يارانه دولتي به دانشگاه آزاد اسلامي و مشکل اتوبوسراني در زمينه اياب و ذهاب دانشجويان مباحثي بود که مطرح شد که جهت رفع مشکل پيگيري خواهم کرد. نماينده مردم شهرستان هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي در پايان قول مساعد جهت رفع مشکلات مطرح شده را داد. در ابتداي اين ديدار رئيس واحد سمنان ضمن تقدير از پيگيري هاي مجدانه دکتر مصطفي کواکبيان در خصوص تاسيس شعبه علوم و تحقيقات سمنان و افزايش رشته هاي دانشگاهي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي سمنان با حمايت مسئولين ، به ويژه نماينده سمنان در مجلس شوراي اسلامي با تاسيس شعبه علوم و تحقيقات و افزايش رشته هاي دانشگاهي توانست گام بلندي در جهت توسعه بردارد که اين جاي تقدير دارد. دکتر غلامحسن واعظي تصريح کرد: در سال جاري تعداد دانشجويان مقاطع تحصيلات تکميلي بيش از 50 درصد رشد داشته است که نتيجه افزايش رشته هاي تحصيلي در مقطع کارشناسي ارشد است.

واعظي از واگذاري زمين علوم و تحقيقات به واحد سمنان خبر داد و افزود: با پيگيري هاي انجام شده زمين مورد نياز براي شعبه علوم و تحقيقات به واحد واگذار شده و به زودي عمليات احداث شعبه علوم و تحقيقات را در سمنان آغاز خواهيم کرد. واعظي تصريح کرد: دانشگاه آزاد اسلامي سمنان نسبت به سال هاي گذشته بسيار خوب عمل کرده و افق روشني پيش رو دارد.

وي پروژه سوله ورزشي دانشگاه را يکي از مهمترين پروژه ورزشي دانشگاهي سطح استان دانست و تصريح کرد: مجموعه سرپوشيده ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان با مساحت 7 هزار متر مربع و شش سالن مجزا ، قابليت برگزاري تمامي رشته هاي ورزشي سالني به جز شنا، در سطح مسابقات ملي را دارد و از هر نظر استاندارد است. وي همچنين به تکميل ساختمانهاي سردرب اصلي دانشگاه، استاد سرا، مجموعه سرپوشيده ورزشي و ساختمان شماره دو دانشکده فني و مهندسي اشاره کرد و افزود: بدنبال تامين زيرساخت هاي دانشگاه در زمينه برق، آب و گاز هستيم.در زمينه برق و گاز تاحد زيادي مشکلات را مرتفع کرديم ولي در زمينه آب با مشکل مواجه هستيم که با حمايت مسئولين از جمله شما و استاندار محترم قابل رفع است .

در ادامه اين جلسه خالصي دوست معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان ضمن ارائه گزارشي از مسائل آموزشي دانشگاه گفت: مطالبات دانشجويان در خصوص ارتقاي خدمات و آموزش منطقي است و بايد براي ارائه خدمات هرچه بهتر به اين عزيزان تلاش کرد که يکي از اين خدمات خدمات مناسب اياب و ذهاب درون شهري است که به عهده مسئولين شهري مي باشد اين خواسته نزديک به 20 هزار نفر جمعيت دانشجويي شهرستان است که بايد به آن احترام گذاشت. وي ادامه داد: شهرداري بايد به دانشگاه و دانشجويان نيز خدمات ارائه کند و حتي اگر يک خط تاکسي براي اين منطقه در نظر بگيرند بسياري از مشکلات نيز مرتفع مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي