جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3998

 وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:
 بايد هنر استان ايلام به خوبي معرفي شود 

هفته هنر استان ايلام عصر روز شنبه 23 مهرماه با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، نماينده محترم ولي فقيه در استان ايلام، استاندار، نمايندگان مجلس و جمعي از علاقمندان به فرهنگ و هنر اين استان در فرهنگسراي نياوران تهران گشايش يافت.

دکتر سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در مراسم افتتاحيه هفته هنر استان ايلام با اشاره به توانمندي ها و قابليت هاي قابل توجه استان ايلام گفت:اين جلسه و برنامه براي ما بسيار مفيد بود كه با اين استان بيشتر آشنا شويم. در حقيقت كمترين فايده اين هفته هاي هنري همين است كه مردم و مسئولان با زواياي فعاليت هاي مردم استانها با ابعاد گوناگون توانمنديها و استعدادهاي فراواني كه در هر استان هست آشنا مي شوند.

دکتر حسيني خطاب به مردم استان ايلام اظهار داشت:استان شما ويژگي هاي فراواني دارد كه در دوران دفاع مقدس جلوه گر شد و همگان آن دلاوري، مردانگي و غيرتي را كه در مردم اين خطه وجود دارد ديدند. آنها هم مي توانستند مثل خيلي از كسان ديگر شهر و ديارشان را ترك كنند و بيايند در يك جاي امن زندگي عادي داشته باشند اما مقاومت كردند ايستادند و علي رغم آن همه بمبارانها و موشك باران ها نگذاشتند كه دشمن وارد كشور شود. دوران بسيار زيبايي بود كه همه مردم ايران در كنار هم بودند اين طور نبود كه حالا بگوييم مثلا در كرمانشاه عمليات مرصاد هست ديگران بي تفاوت هستند از همه جاي ايران مردم حضور پيدا مي كردند و در كنار هم بودند. وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي مردم استان ايلام را مردماني ولايت مدار برشمرد و تصريح کرد: از ويژگي هاي اين استان بحث ولايتمداري مردم آن است.اينكه پيرو مكتب اهل بيت عصمت و طهارت هستند. از ديرباز اين استان ويژگي هاي خاص خودش را داشته كه امروز هم ما آثار و نتايجش را شاهد هستيم اميدواريم اين نقاط قوتي كه هست دائما بر آن تأكيد شود و يك راهش هم همين هست كه گذشته را فراموش نكنيم. هميشه بايد نگاهي به دوران دفاع مقدس داشته باشيم و اينكه ما مديون چه غيورمرداني هستيم.گفتني است در بخش پاياني اين مراسم مفاخر استان ايلام با حضور وزير ارشاد مورد تجليل قرار گرفتند. خانواده شهيد داريوش رضايي نژاد ، دکتر همايون همتي ، استاد عباس گوهرسودي و علي اشرف صندوق آبادي شخصيت هاي برجسته فرهنگي و هنري استان ايلام بودند که با حضور وزير ارشاد و مقامات برجسته استان مورد تقدير قرار گرفتند. گفتني است هفته هنر استان ايلام که از 23 مهر ماه گشايش يافته تا 27 مهر در فرهنگسراي نياوران داير خواهد بود و علاقمندان مي توانند از برنامه هاي متنوع اين هفته از جمله کنسرت موسيقي ، تئاتر ، نمايش خياباني ، نمايش هاي آييني و نمايشگاه هنرهاي تجسمي و صنايع دستي بازديد به عمل آورند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي