جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/07/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4000

 امام جمعه کرج:
 احقاق حقوق انسانها؛ افتخاري براي جامعه قضات 

 کرج – خبرنگار آفرينش

نشست مشترک مسئولان قضايي و نيروي انتظامي استان البرز با حضور محمدصادق مهدوي‌راد رئيس کل دادگستري، ترکي رئيس سازمان قضايي نيروهاي مسلح، اکبرشاهي فرمانده انتظامي و جمعي از مسئولين قضايي و انتظامي استان البرز در محل سالن اجتماعات شهيد بهشتي (ره) فرماندهي انتظامي استان البرز برگزار شد. در اين نشست امام جمعه کرج با اشاره به اين که خدمت به مردم و اجراي عدالت با احقاق حقوق مردم افتخاري و خدمتي بزرگ براي جامعه قضات است، اظهار داشت: خداوند به بنده توفيق داده که در محضر شما بزرگواران حضور پيدا کنم، شماها که در مسند قضا، قضاوت، احقاق حق، گرفتن حق ضعفا و مظلومين، حق انسانهايي که شايد در معادلات اجتماعي ، قدرت گرفتن حق براي ايشان ميسور نيست، خدمت مي‌کنيد، اين کار بزرگي است و افتخاري براي جامعه قضات است. حجت‌الاسلام محسن کازروني افزود: اين حضور و اين محضر براي بنده غنيمت است، ما از سابق به همة شما ارادت داشتيم و در اين شش سالي که بنده در کرج حضور دارم هرازگاهي توفيق بوده که حرف‌هايي را بزنم و شما کريمانه تلقي کرديد. عضو مجلس خبرگان رهبري يادآور شد: کار قضاوت وظيفه سنگيني است و قضات بايد در امر قضاوت از آموزه‌هاي قرآن و روايت‌هاي اهل بيت بهره ببرند. وي دستگاه قضايي را مورد مراجعه و امين مردم خواند که بايد در مسير حل مشکل مردم به درستي گام بردارد و سستي و تعلل در امر اجراي عدالت جايز نيست.

در ادامه، رئيس کل دادگستري استان البرز با بيان اينکه بحث امنيت جامعه در درجه اوّل، از هر حيث به دوش دستگاه قضايي، نيروي انتظامي و وزارت اطلاعات قرار دارد، بيان داشت: اگر اتفاقي در هر منطقه از اين کشور بيفتد، اوّلين نگاه‌ها به سوي اين سه نهاد است و مردم توقع دارند مشکل آنها در اسرع وقت رسيدگي و به نتيجه برسد. محمدصادق مهدوي راد با اشاره به اين که اميد مردم براي ايجاد امنيت و احقاق حقوق خود به سوي اين مجموعه‌ها مي‌باشد، گفت: امنيت جامعه آن‌قدر مهم است که از ابتداي تاريخ و ايجاد حکومتها همواره مورد توجه بوده است و حکومت‌ها براي بقاي خودشان هم سعي مي‌کرده‌اند که امنيت مردم را تأمين نمايند. در ادامه، فرمانده نيروي انتظامي استان البرز با قدرداني از رئيس کل دادگستري استان البرز گفت: هدف اين نشست در ادامه ي جلسات قبل ايجاد وفاق و همدلي بيشتر بوده است.

سردار عليرضا اکبر شاهي با خطاب قراردادن حاضرين در اين نشست، عنوان کرد: ما يعني خانواده دستگاه قضايي و نيروي انتظامي در ساية وفاق و همدلي مي‌توانيم در ايجاد امنيت و آسايش عمومي در جامعه سهم بسزايي داشته باشيم. دادستان عمومي و انقلاب کرج نيز طي سخناني گفت: هماهنگي محاکم و دادسرا در پرونده‌هاي مهم موجب کاهش زمان رسيدگي و رضايت مردم به دستگاه قضايي مي‌شود. علي فرهادي با استقبال از تشکيل اين گونه جلسات هم‌انديشي اذعان داشت: به رغم کمبود کادر قضايي و اداري و همچنين کثرت ورودي پرونده به دادسرا، قضات دادسرا با همت مضاعف و بالا به انجام وظيفه، اشتغال دارند. وي تصريح کرد: هماهنگي محاکم و دادسرا در پرونده‌هاي مهم موجب کاهش زمان رسيدگي و رضايت مردم به دستگاه قضايي مي‌شود.

رئيس کل دادگاههاي عمومي و انقلاب شهرستان کرج نيز گفت: ضرورت نشست مشترک مسئول قضايي محاکم جزايي و دادسرا با توجه به حجم سنگين پرونده‌هاي وارده به واحدهاي قضايي که در برنامه اجرايي سال جاري نيز مصوب شده است، به منظور تعامل، هم انديشي و ايجاد رويه‌هاي قانوني و رفع نقايص احتمالي در روند رسيدگي به پرونده‌ها يکي از موارد مهمي است که بايد به صورت خاص مورد توجه قرار گيرد. محمد مازني خاطرنشان کرد: عليرغم گستردگي حوزه ي قضايي شهرستان کرج در پرتو همدلي و هماهنگي موجود بين محاکم و دادسرا روند رسيدگي‌ها در حداقل زمان ممکن صورت مي‌پذيرد؛ ولي در عين حال لازم است که به منظور ايجاد وحدت رويه و تسريع در زمان رسيدگي به پرونده‌ها و اجراي احکام کيفري اين نشست‌ها ادامه داشته و مصوبات آن مورد توجه خاص قرار گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي