جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4002

 مدير عامل شرکت فولاد مبارکه در جمع خبرنگاران داخلي و خارجي:
 تا پايان سال 93، ظرفيت توليد فولاد مبارکه به 7/11 ميليون تن مي‌رسد 

اصفهان – بهمن راعي

تور يک روزه بازديد خبرنگاران رسانه‌هاي گروهي از شرکت فولاد مبارکه اصفهان با حضور بيش از 80 خبرنگار خارجي و داخلي از استانهاي تهران، اصفهان و هرمزگان بيست و پنجم مهرماه جاري برگزار شد.

دکتر محمد مسعود سميعي نژاد در پايان بازديد خبرنگاران از بخش هاي مختلف توليد و طرح هاي توسعه شرکت ضمن شرکت در نشست خبري در سخناني گفت: اميدواريم با تلاش و همت کارکنان تا پايان سال 93 ظرفيت توليد فولاد مبارکه به 7/11 ميليون تن برسد که براي دستيابي به اين ميزان توليد سه هزار ميليارد تومان سرمايه‌گذاري شده است. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در اين نشست خبري بزرگ که خبرنگاران و عکاسان روزنامه‌ها، خبرگزاري‌ها، هفته‌نامه‌هاي داخلي و خارجي، ماهنامه‌ها و فصلنامه‌ها حضور داشتند، ابتدا اصحاب رسانه از خطوط توليد شرکت و پيشرفتهاي حاصله در زمينه هاي عملکرد توليد ، نمايشگاه بومي سازي قطعات ، طرحهاي توسعه مدول‌هاي احياء و درياچه پساب و به‌طور کلي عملکرد زيست محيطي شرکت بازديد به‌عمل آوردند و از نزديک با آخرين دستاوردهاي کارکنان در اين زمينه آشنا شدند.

بنابراين گزارش مدير عامل فولاد مبارکه در حضور حاضرين به تشريح عملکرد و برنامه‌هاي آتي شرکت براي اجراي طرح‌هاي توسعه و سرمايه‌گذاري‌هاي انجام شده در اين زمينه و همچنين وضعيت توليد در ناحيه فولادسازي و نورد پيوسته فولاد مبارکه و شرکت فولاد هرمزگان پرداخت و تصريح کرد : بحمدا... فولاد مبارکه در شش ماهه اول سال جهاد اقتصادي با لبيک به فرمان رهبر فرزانه توانست نه تنها به برنامه ها و اهداف از پيش تعيين شده دست يابد بلکه 10 درصد نيز فراتر از اهداف تعيين شده را محقق نمايد و بر آن است تا پايان سال جاري با توليد 6 ميليون تن فولاد 15 درصد رشد نسبت به برنامه‌ها را رقم زند.

بنابراين گزارش در ادامه خبرنگاران سؤالات خودرا مطرح نمودند و از سوي مدير عامل فولاد مبارکه به آنها پاسخ مناسب داده شد. مدير عامل فولاد مبارکه در پاسخ به سؤال خبرنگاري که تأثير تحريم ها بر فولاد مبارکه را مطرح نمود ، اينگونه پاسخ داد : تحريم ها نه تنها بر ما تأثير منفي نداشته بلکه شجاعت و خودباوري را نزد سازندگان قطعات داخلي ما ، بالا برده است و اکنون نيروي انساني ما به خود آمده و به اعتماد ملي رسيده است تا جائيکه امروز کارشناسان و متخصصين ما در حال ساخت دو کارخانه سيمان و فولاد در کشورهاي منطقه هستند که از لحاظ کيفيت ساخت و تکنولوژي قابل رقابت با ساير رقبا است علاوه بر اين ما اکنون به اين توانائي و ظرفيت دست يافته‌ايم که برخي قطعات بومي‌سازي شده را حتي به خارج از کشور هم صادر کنيم. دکتر سميعي نژاد با اشاره به كيفيت و تنوع محصولات اظهار داشت: بيش از 1200 صنعت پايين دستي اكنون آماده‌اند تا از محصولات متنوع و با كيفيت فولاد مباركه استفاده كنند در عين اينكه بازارهاي خارجي نيز در صورت عدم نياز بازار داخل بر روي فولاد مباركه باز است. فولاد مباركه اكنون با توليد بيش از 43 درصد فولاد كشور بر آن است كه تا محقق شدن برنامه سند چشم‌انداز 20 ساله نيز اين ميزان سهم در توليد فولاد كشور را حفظ كند. خريد فولاد هرمزگان و تأثير آن بر سودآوري فولاد مبارکه سؤال بعدي خبرنگاري بود که سميعي نژاد در اين رابطه اظهار داشت : فولاد هرمزگان يک شرکت مستقل است و مسائل و عملکرد آن هيچ تأثيري در EPS فولاد مبارکه نخواهد داشت و ما دراين شرکت برنامه توليد 500 هزارتن را مطرح نموده‌ايم که اميدواريم تا پايان سال به اين ميزان توليد در اين شرکت دست يابيم. وي با اشاره به ميزان توليد فعلي و صادرات فولاد مبارکه گفت : در 6 ماهه اول سال جاري در فولاد مبارکه 3 ميليون تن فولاد توليد شده است که اين ميزان توليد نسبت به برنامه که توليد 6/2 ميليون تن بوده است، 11 درصد رشد را نشان مي‌دهد ضمن اينکه ما به لحاظ کيفيت بالاي محصولات خود فرصت و امکان صادرات به 40 كشور دنيا راداريم كه به لحاظ تقاضاي بازار داخل و تعهدي كه نسبت به آن داريم فقط بخش ناچيزي از محصولات خود و آن هم صرفاً براي مباحث ارزي خود صادر مي‌كنيم.

وي در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينکه آيا فولاد هرمزگان زيان‌آور است و برنامه‌هاي آتي فولاد مباركه براي توسعه اين شركت چيست، افزود: فولاد هرمزگان به هيچ عنوان زيان‌ده نيست چرا كه در اين شركت هنوز مرحله‌ي سرمايه‌گذاري و هزينه كردن مطرح است طبيعتاً با نگاه اقتصادي كه فولاد مباركه بر روي اين شركت دارد در آينده نزديك شاهد خواهيم بود كه فولاد هرمزگان مي‌تواند با توجه به مزيت‌هايي كه دارد صادرات ارزان‌تري نسبت به رقبا و توليدكنندگان داشته باشد. در ادامه خبرنگاري وضعيت طرح شهيد خرازي را از مدير عامل فولاد مبارکه جويا شد که ايشان علل تأخير اجراي اين طرح را در دولت هفتم قابل بررسي خواند و گفت: بحمدا... با سرمايه‌گذاري و سياست‌گذاري که بر روي اين طرح صورت گرفته است، اکنون با سرعت قابل ملاحظه‌اي در حال اجرا است و به زودي با بهره‌برداري از آن قادر خواهيم شد در کنار ساير نواحي به ظرفيت‌هاي تعريف شده دست يابيم. وي با اشاره به افزايش ظرفيت و تدارک لازم پيرامون مباحث زيست محيطي در ناحيه فولادسازي و نوردپيوسته سبا گفت: ما يک طرح جامع توسعه در فولادمبارکه داريم که طبق آن به موازات توسعه خطوط توليد تعهدات زيست محيطي خود را نيز لحاظ و اجرا مي‌نماييم که طبق آن طرح ما مي‌بايد 25درصد محل توسعه را درختکاري کنيم که در بسياري از قسمت‌هاي شرکت به رقم بيش از 60 درصد جنگل‌کاري و فضاي سبز هم رسيد‌ه‌ايم، که به طور کلي خوشبختانه فولادمبارکه اکنون با داشتن بيش از 1600 هکتار فضاي سبز و برنامه‌ريزي براي دست يابي به 2هزار هکتار در حال فعاليت است. در خاتمه مديرعامل فولادمبارکه با تأکيد بر اينکه رسالت رسانه ها در اطلاع رساني مباحث پيشرفت و موفقيت‌هاي کشور بسيار حساس است از همه خبرنگاران، عکاسان و اصحاب رسانه حاضر در اين نشست صميمانه قدرداني کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي