جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4004

 ايران زمين 

 هلال‏احمر فيروزکوه مقام برتر استان تهران را کسب کرد

فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

مسئول امور جوانان و داوطلبان جمعيت هلال‏احمر شهرستان فيروزکوه گفت: بر اساس ارزيابي‏هايي که در روزهاي اخير ارائه شده است، شهرستان فيروزکوه در طرح استقبال از مسافران نوروزي مقام نخست را بين شهرستان‏هاي استان تهران به دست آورد. به گزارش خبرنگار آفرينش، اکبر اسفنديار ‌در نشستي با خبرنگاران با محوريت همين موضوع، در خصوص اجراي اين طرح اظهار کرد: همه ساله طرح استقبال از مسافران نوروزي از 27 اسفند ماه آغاز مي‏شود و تا 15 فروردين ادامه مي‏يابد. وي اضافه کرد: امسال در اين طرح، چادرهايي را براي اسکان مسافران نوروزي و همچنين يک چادر را به عنوان خيمه‏گاه نماز به منظور انجام فرايض ديني براي مسافران برپا کرديم.

مسئول امور جوانان و داوطلبان جمعيت هلال‏احمر شهرستان فيروزکوه بيان کرد: مهم‏ترين کاري که در اين ايام در طرح مسافران نوروزي صورت پذيرفت، راهنمايي و پاسخگويي به سؤالات مسافران به منظور معرفي آثار باستاني فيروزکوه، اماکن متبرکه، امامزادگان، مساجد، ستاد اسکان و... بود. اسفنديار تصريح کرد: 31 نفر از اعضاي بانوان و همچنين 17 نفر از اعضاي امور جوانان در شيفت شب در اين طرح شرکت کردند. مسئول امور جوانان و داوطلبان جمعيت هلال‏احمر شهرستان فيروزکوه خاطرنشان کرد: برگزاري ايستگاه نقاشي براي کودکان و اهداي جوايز به نونهالان از ديگر برنامه‏هاي اين طرح به شمار مي‏رود. وي همچنين به توزيع 5 هزار و 80 جلد کتاب بين مسافران نوروزي در اين ايام اشاره و عنوان کرد: کتابچه‏هايي با موضوعات مختلف فرهنگي و مذهبي و همچنين ‏نقشه‏هاي فيروزکوه در راستاي اجراي اين طرح به مسافران اهدا شد. مسئول امور جوانان و داوطلبان جمعيت هلال‏احمر شهرستان فيروزکوه گفت: در اين ايام، طرحي را با حضور فرماندار، شهردار و ديگر مسئولان شهرستان فيروزکوه آغاز کرديم و در طول اجراي اين طرح، يک هزار و 693 جلد نقشه، 750 بسته غذايي، 5 هزار بطري آب معدني، 17 هزار و 500 جلد بروشور و... در بين 6 هزار و 800 مسافر نوروزي توزيع شد. اسفنديار افزود: کسب مقام نخست در طرح استقبال از مسافران نوروزي در استان تهران مرهون زحمات شبانه‏روزي همه اعضاي جوانان و داوطلبان جمعيت هلال‏احمر شهرستان فيروزکوه است.

دبيرخانه جشنواره شعر دفاع مقدس در البرز آغاز به کار کرد

کرج – خبرنگار آفرينش

معاون ادبيات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان البرز از آغاز به کار دبيرخانه چهارمين جشنواره شعر دفاع مقدس استان البرز با نام "عطر سنگر" خبر داد. سرهنگ پاسدار غلامحسين رنجکش افزود: چهارمين جشنواره شعر دفاع مقدس استان البرز با همکاري همه نهادهاي فرهنگي شهر و با محوريت دفاع مقدس، مقاومت ملل و بيداري اسلامي، شعر دفاع مقدس با مضامين و مفاهيم عاشورايي در چهار بخش آزاد، دانشجويي، دانش آموزي و کودک و نوجوان برگزار خواهد شد.وي ادامه داد: در اين جشنواره همه نهادهاي تخصصي استان در حوزه فرهنگ و هنر تعامل داشته و هر يک بخشي از جشنواره را عهده‌دار خواهند بود. رنجکش عنوان کرد: فراخوان شعر تا پايان وقت اداري پانزدهم آبان ماه ادامه خواهد داشت. اين مسئول خاطرنشان کرد: شاعران مي توانند در هر حوزه سه اثر به دبيرخانه جشنواره به آدرس کرج، 45 متري گلشهر، بلوار هوشيار، نبش خيابان شهيد فرهاد جهاني، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان البرز و يا به نشاني الکترونيکي alborz@sajed.ir ارسال کنند.

معاون ادبيات اداره حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان البرز در خصوص شرايط شرکت شاعران در اين جشنواره بيان داشت: اين جشنواره مختص استان البرز بوده و لزوماً شاعر بايد ساکن محدوده جغرافيايي اين استان باشد. وي اضافه کرد: همچنين شعر ارسال شده بايد در جشنواره ديگري شرکت داده نشده و يا در مجموعه‌اي به چاپ نرسيده باشد. رنجکش همچنين گفت: دبيرخانه چهارمين حشنواره شعر دفاع مقدس استان البرز با نام "عطر سنگر" با معارفه مجيد معارفوند به عنوان دبير علمي اين جشنواره فعاليت خود را آغاز کرده است.

خريداري بيش از200 هزار تن چغندر توليدي آذربايجان غربي توسط كارخانه قند خوي

اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرعامل كارخانه قند خوي گفت: امسال كارخانه قند اين شهرستان 230 هزار تن محصول چغندرقند توليدي كشاورزان اين استان را خريداري مي‌كند. 'مجيد جعفري' در بازديد فرماندار و اعضاي شوراي اداري خوي از خطوط توليد اين كارخانه اظهار كرد: كارخانه قند خوي تاكنون 62 هزار تن چغندرقند از چغندركاران استان خريداري و به شكر تبديل كرده است. وي گفت: از اين ميزان چغندرقند كه از ابتداي مهر ماه امسال از چغندركاران شمال و جنوب آذربايجان غربي خريداري شده بالغ بر 10 هزار تن شكر توليد و به بازار مصرف عرضه شده است.

وي افزود: كارخانه قند خوي در سال جاري به ميزان 248 هزار تن با چغندركاران استان قرارداد منعقد كرده كه با پيش‌بيني‌هاي انجام يافته انتظار مي‌رود افزون بر 230 هزار تن چغندرقند چغندركاران به كارخانه خوي تحويل شود. مدير عامل كارخانه قند خوي گفت: اين كارخانه امسال نسبت به سال ما قبل زودتر به خريد چغندرقند از چغندركاران كرده است. وي اضافه كرد: مصرف اين كارخانه نسبت به سال گذشته 10 درصد افزايش دارد و با اين افزايش در سال جاري پيش‌بيني مي‌شود 37 هزار تن شكر توليد و به بازار عرضه شود.

افتتاح مرحله نخست جاده آبسرد ـ ايوانکي

آبسرد - خبرنگار آفرينش

مديرکل راه و ترابري استان تهران از پايان مراحل اجرايي و گشايش جاده آبسرد ـ ايوانکي در روزهاي آينده خبر داد. فريبرز واحدي در گفت‏و‏گو با خبرنگار آفرينش از پايان مراحل اجرايي و گشايش جاده آبسرد ـ ايوانکي در روزهاي آينده خبر داد و اظهار داشت: در گذشته اين طرح به دليل وجود معارضان شخصي در چند مرحله با توقف عمليات اجرايي مواجه شده بود.

وي تصريح کرد: اما در ماه‏هاي گذشته توافق کشاورزان داراي زمين در حاشيه جاده کسب شد و امور عمراني اين طرح کار ساخت خود را از سر گرفت. واحدي افزود: پس گذر از اين مراحل، نزديک به 4.5 کيلومتر از مرحله نخست (پنج کيلومتر ابتدايي) پروژه جاده‌سازي آبسرد ـ ايوانکي به اتمام رسيده و روند اجرايي اين طرح همچنان ادامه دارد. مديرکل راه و ترابري استان تهران همچنين گفت: بلوار مياني شهر آبعلي در مسير جاده هراز با شاخصه‏هاي تعريف شده راه و ترابري احداث مي‏شود. وي ادامه داد: اداره کل راه و ترابري استان تهران نيز مباحث مرتبط با امکاناتي نظير ايمن‏سازي، سامانه‏هاي روشنايي و احداث دوربرگردان استاندارد را در اين خصوص اجرايي خواهد کرد. واحدي از پايان اختلافات درخصوص اين طرح خبر داد و گفت: بدين ترتيب تمامي اختلافات بين شهرداري آبعلي و راه و ترابري استان تهران پايان يافت.

جلسه ستاد پيشگيري و مقابله با آنفولانزاي فوق حاد پرندگان برگزار شد

بهارستان - اصغري

جلسه ستاد پيشگيري و مقابله با آنفولانزاي فوق حاد پرندگان با حضور ولي اله اصغري معاون سياسي انتظامي فرماندار شهرستان بهارستان و برخي از مسئولان شهرستان برگزار گرديد. به گزارش خبرنگار ما،اصغري، ضرورت آموزش همگاني در جهت مقابله با بروز بيماري‌هاي مسري و حوادث غير مترقبه را يک ضرورت براي آحاد مختلف جامعه برشمرد و گفت: بايد زمينه‌اي فراهم کنيم که مردم بدون هيچ محدوديتي خود امدادي و دگر امدادي را در جهت کمک به هم‌نوعان خود آموزش ببينند و در صورت ضرورت و وقوع حوادث به يکديگر کمک کرده و در مقابله با اين گونه بيماري‌ها مؤثر باشند. وي، ضمن تاکيد بر همکاري بين ادارات در جهت پيشگيري از بروز اينچنين بيماري‌ها، رعايت اصول بهداشتي از سوي مردم و واحد هاي هدف را بهترين راه درمان و مقابله دانست. 

اجراي طرح كمربندحفاظتي از مراتع آذربايجان غربي با جديت دنبال مي‌شود

اروميه - خبرنگار آفرينش

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي گفت: اجراي طرح كمربند حفاظتي از مراتع استان با جديت دنبال مي‌شود. 'علي پيرمرادي' در مراسمي در شهرستان چالدران افزود: اجراي اين طرح از امسال با هدف جلوگيري از تعرض افراد سودجو به منابع ملي آغاز شده و با جديت تمام كنترل و نظارت مي‌شود. وي اظهار كرد: در راستاي اجراي اين طرح بر اساس نقشه هاي موجود اراضي شخصي از اراضي ملي جدا مي شود.مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي گفت: در حال حاضر يك ميليون و 980 هزار هكتار از اراضي اين استان سند رسمي دارند و 100 هزار هكتار ديگر نيز در مرحله نقشه‌داري است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي