جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4019

 رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي اسلامشهر:
 ثبت نام رايگان براي عضويت در کتابخانه‌هاي عمومي 

اسلامشهر - محمد رضا عباسي

مجيد جعفري رئيس اداره امور کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اسلامشهر، در نشستي با خبرنگاران اين شهرستان با تشريح برنامه‌هاي برزگداشت هفته کتاب اظهار داشت: به منظور تشويق و ترغيب اقشار مختلف مردم در طول هفته کتاب و کتابخواني در کتابخانه هاي عمومي اسلامشهر از متقاضيان و علاقمندان به فرهنگ مکتوب ثبت نام رايگان به عمل مي‌آيد

جعفري افزود: هفته برزگداشت کتاب و کتابخواني فرصتي است تا با انجام برنامه‌هاي مختلف، فرهنگ مطالعه را در ميان اقشار مختلف جامعه افزايش داده و آنها را با آخرين کتابهاي منتشرشده در کشور آشنا سازيم.

وي افزود: براساس برنامه‌ريزي صورت گرفته شده و هماهنگي به عمل آمده با انجمن کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان، در نوزدهمين هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران شبکه IT کتابخانه شهيد مطهري افتتاح و مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد و در آينده نزديک نيز 3باب کتابخانه ديگر نيز به اين شبکه يکپارچه خواهند پيوست. جعفري تصريح کرد: تجليل از خادمان و ياوران کتاب، تجليل و تقدير از کتابداران نمونه و اعضاي نمونه کتابخانه‌ها، تجليل از مسنترين و کم‌سن‌ترين عضو کتابخانه‌ها از برنامه‌هاي ويژه اين هفته مي‌باشد.

رئيس کتابخانه‌هاي عمومي اسلامشهر افزود: برگزاري کارگاه‌هاي تعيين سير مطالعاتي براي مراجعه‌کنندگان و علاقمندان جهت مطالعه مفيد، کارگاه قصه‌گويي پدران يراي فرزندان، کارگروه بهداشت براي سالمندان، برپايي ايستگاه سلامت و تست قند و فشارخون و ديابت واطلاع‌رساني درخصوص بيماريهاو خدمات درماني و تشکيل جلسات تشريح و بررسي کتب مولفين شهرستان و... نيز در اين هفته در سطح کتابخانه‌هاي اين شهرستان برگزارخواهد شد. جعفري بيان داشت :اجراي طرح جمع‌آوري کتاب از منازل و کتابخانه‌هاي شخصي در اين هفته انجام مي‌شود که در اين طرح کتابهاي خوانده شده در منازل که مطالعه شده و قابل استفاده ديگران مي‌باشد جمع‌آوري شده و با اهداي آنها به کتابخانه‌هاي مساجد، کانونهاي فرهنگي و مدارس و حتي کتابخانه‌هاي عمومي سطح شهرستان ، علاوه بر غني‌سازي کتابخانه‌ها، تعداد زيادي از علاقمندان به فرهنگ مطالعه از اين کتابها استفاده خواهند نمود. وي خاطر نشان کرد:دراين هفته بخش نمايه نشريات در سطح کتابخانه ها راه‌اندازي مي‌شود و عالقمندان و مراجعه‌کنندگان به کتابخانه‌ها مي‌توانند با استفاده از اين سامانه، تحقيقات و مقالات خود را از ميان کتابها و نشريات منتشر شده، در کمترين زمان ممکن استخراج نمايند. رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي اسلامشهر تاکيد کرد: در شهرستان اسلامشهردر حال حاضر10 باب کتابخانه عمومي نهاد کتابخانه‌ها و 4 باب کتابخانه عمومي مشارکتي و بالغ بر 80هزار جلد کتاب با عنوان‌هاي مختلف موجود مي‌باشد، که با توجه به جمعيت اين شهرستان سرانه کتابخانه و کتاب بسيار کم بوده و بايد با کمک دستگاه‌هاي مختلف و خيرين و علاقمندان به فرهنگ مطالعه گام‌هاي اساسي در اين زمينه برداشته شود. ابل ذکر است که نمايشگاه کتاب اسلامشهر از تاريخ 22الي 30 آبان ماه جاري از ساعت 9 صبح لغايت 20 در محل کتابخانه شهيد مطري واقع در اسلامشهر، خيابان آيت‌ا... کاشاني، خيابان ابوذر و در چهاردانگه خيابان مير فلاح مجتمع فرهنگي و هنري شهيد چمران پذيراي علاقمندان مي‌باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي