جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4019

 رئيس راه و ترابري فيروزکوه اعلام کرد؛
 پيشرفت 95 درصدي پروژه لاسم به لاسم 

 فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

رئيس اداره راه و ترابري شهرستان فيروزکوه، پيشرفت فيزيکي طرح راهسازي لاسم به لاسم را 95 درصد اعلام کرد. ذکريا صفرزاده با اشاره به پيشرفت 95 درصدي پروژه راه روستايي لاسم به لاسم اظهار کرد: اين طرح هم‌اکنون به صورت آزمايشي به بهره‏برداري رسيده است و اگر شرايط جوي اجازه دهد، کارهاي تکميلي اين طرح نيز به سرعت انجام مي‌شود. صفرزاده افزود: ايمن‌سازي و نصب علايم راهنمايي و رانندگي بايد در اين جاده صورت گيرد تا بتوانيم آن را در دهه فجر يا قبل از آن به طور رسمي به بهره‌برداري برسانيم.

وي تاکيد کرد: عمليات اجرايي پروژه عمراني لاسم به لاسم از سال گذشته آغاز شده و امسال به طور کامل عملياتي شده است. رئيس اداره راه و ترابري شهرستان فيروزکوه افزود: اين طرح با 10.5 کيلومتر طول پروژه اجرايي شده که 3.5 کيلومتر آن در حوزه استحفاظي استان تهران و بقيه در استان مازندران قرار دارد.

اعتبارات موجود پاسخگوي نيازها نيست

وي بيان کرد: در بخش حمل و نقل به علت هزينه بسيار بالا در امور راهسازي و نگهداري در راه‌هاي استحفاظي شهرستان فيروزکوه اگر کل اعتبارات اين شهرستان هم به راه و ترابري اختصاص يابد، باز هم پاسخگوي نيازهاي موجود نيست. رئيس اداره راه و ترابري شهرستان فيروزکوه تصريح کرد: در نشست مشترک برنامه‌ريزي استان تهران و شهرستان فيروزکوه که در استانداري تهران برگزار شد، مسئولان ذي‏ربط مقرر کردند تا اعتبارات مناسبي به بخش حمل و نقل در اين شهرستان تزريق شود تا بتوانيم پروژه‏هايي که هم‌اکنون در دست اجرا بوده را کامل کرده و مطالبات پيمانکاران را به موقع پرداخت کنيم. صفرزاده گفت: مجموع اعتبارات استاني که از محل تملک دارايي‌هاي استان اختصاص يافته و در کميته برنامه‌ريزي شهرستان فيروزکوه تصويب شده، يک ميليارد و 550 ميليون تومان است. وي ادامه داد: اعتباراتي که در شوراي برنامه‌ريزي استان تهران توافق و قرار شده است تا به بخش حمل و نقل فيروزکوه تزريق شود، بسيار بالاتر از اين ارقام بوده و اميدواريم اين اعتبارات به زودي اختصاص پيدا کند.

احداث راه روستايي فرح‏آباد در فيروزکوه

رئيس اداره راه و ترابري شهرستان فيروزکوه از احداث راه روستايي فرح‏آباد در اين شهرستان خبر داد.

ذکريا صفرزاده اظهار داشت: احداث راه روستايي فرح‏آباد از مهمترين پروژه‌هايي بوده که در اين شهرستان اجرايي شده است. وي تصريح کرد: يکي از اهميت‌هاي اين پروژه در آن است که گردشگران به چشمه خمده مي‌آيند و به همين منظور راه مناسبي ايجاد شد که طول آن حدود شش کيلومتر است

وي افزود: همچنين ايمن‌سازي محور فيروزکوه و تامين روشنايي تونل‌هاي دليچاي و بين تونل‌ها انجام شده است. رئيس اداره راه و ترابري شهرستان فيروزکوه گفت: همچنين روشنايي گردنه امين‌آباد از پل نمرود تا نزديک توچال در دست اقدام بوده و به صورت رفت و برگشت اجرايي مي‌شود. صفرزاده گفت: روشنايي سه‌راهي اميريه تا ورودي شهر و همچنين روشنايي منطقه گدوک نيز در دست اجرا قرار دارد

چهار خطه شدن محور فيروزکوه سمنان، سال آينده

رئيس اداره راه و ترابري شهرستان فيروزکوه زمان بهره‏برداري از مرحله نخست طرح چهار خطه شدن محور فيروزکوه سمنان را اواسط سال آينده اعلام کرد. ذکريا صفرزاده اظهار داشت: پروژه چهارخطه کردن محور فيروزکوه سمنان در حال حاضر 45 درصد پيشرفت فيزيکي دارد. صفرزاده با اشاره به اجراي طرح چهار خطه کردن محور فيروزکوه سمنان که از مصوبات سفر دوم رياست جمهوري و هيئت دولت است، بيان کرد: اگر اعتبارات مورد نياز اين طرح به موقع اختصاص يابد، مرحله نخست اين طرح تا اواسط سال آينده تکميل و بهره‌برداري مي‌شود.

رئيس اداره راه و ترابري شهرستان فيروزکوه با بيان اينکه قرارداد اجراي اين پرو‍ژه حدود 7 ميليارد و 200 ميليون تومان است، اضافه کرد: با اين وجود، به خاطر معرضاني که در اين طرح وجود دارد و زمين‌هايي که بايد تملک شود و با در نظر داشتن شرايط آن منطقه کار اندکي سخت است. صفرزاده با بيان اينکه هر کيلومتر راهسازي در اين طرح به طور متوسط حدود يک ميليارد تومان هزينه دارد، افزود: در 12 کيلومتر اجراي اين طرح و ايمن‏سازي و تملک آن، بيش از 12 ميليارد تومان هزينه پيش‏بيني شده است. وي اضافه کرد: چهارخطه شدن محور فيروزکوه- سمنان در مرحله نخست اجرايي شده و اجراي مرحله دوم اين طرح نيز به محض پايان مرحله نخست آغاز مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي