جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4022

 رهبر معظم انقلاب اسلامي :
 شهادت توفيق الهي و مايه برکت و عروج برتر است 

مراسم گراميداشت سومين روز شهادت شهداي غدير (شهداي حادثه اخير در سازمان خودکفايي سپاه) روز گذشته در حسينيه عاشقان ثارالله ستاد فرماندهي کل سپاه برگزار شد.

به گزارش ايسنا سردار سرلشکر يحيي صفوي دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم کل قوا پيام تسليت حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي را در اين مراسم به اين شرح قرائت كرد: «بسم الله الرحمن الرحيم. انا لله و انا اليه راجعون. حادثه خونين در يکي از مراکز پشتيباني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي که به شهادت جمعي از عناصر ممتاز آن سازمان و در پيشاپيش آنان سردار عالي قدر، دانشمند برجسته و پارساي بي ادعا، سردار حسن مقدم انجاميد، واقعيتي تلخ و اندوهبار بود. آن جان بر کفان نستوه با سينه گشاده و عزم راسخ همواره به پيشباز خطر شتافته و در دوران دفاع مقدس و پس از آن، هرگز احساس خستگي به خود راه ندادند. شهادت، بي شک برترين آرزوي آنان بود. ليکن فقدان مردان بزرگ در هر کشور و جامعه‌ئي براي آن مردم و آن کشور خسارت و تأسف بار است. ما همه در غم اين عزيزان با خانواده‌هاي گرامي آنان شريک و همدرديم. خدا را شکر که محصول تلاش‌هاي آنان هم اکنون در اختيار مردان جهاد است و تربيت شدگان آن مجموعه، از کفايت لازم براي ادامه آن خط نوراني برخوردارند.عزيزان من؛ اميدوار به تفضل بي انقطاع حضرت حق، و با استمداد از ارواح شهيدانتان، تلاش و همت را دو چندان کنيد تا همه بيش از پيش بدانند که شهادت براي ما توفيق الهي و مايه برکت و عروج برتر است.تسليت صميمانه خود را به بازماندگان و دوستان و همکاران اين شهدا تقديم مي‌دارم.»

انفجار اخير هيچ ربطي به اسراييل و آمريكا ندارد

رييس ستاد كل نيروهاي مسلح گفت: براي تنفيذ اختيار و اعطاي پست به شهيد تهراني‌مقدم هيچ‌كس فكر نمي‌كرد؛ چراكه ايشان همه‌ مسووليت‌ها را با شايستگي و توانايي مي‌پذيرفت و به عنوان يك بسيجي واقعي به بهترين نحو آن‌ها را انجام مي‌داد. به گزارش ايسنا سردار سرلشكر حسن فيروزآبادي نيز در حاشيه‌ اين مراسم در جمع خبرنگاران تصريح كرد: شهيد تهراني‌مقدم يك الگوي اخلاق تمام‌عيار و به عنوان يك بسيجي واقعي، سرباز انقلاب و رهبري بود.

وي با اشاره به تهديدات آمريكا و اسراييل اظهار كرد: اسراييل در شرايط بسيار سخت و حساسي قرار دارد و بيداري و اقتدار نظام اسلامي، فرياد ناتواني اسراييل را بلند كرده است و آمريكا نيز گرفتار جنبش ضدسرمايه‌داري وال استريت است؛ بنابراين همه اين تهديدات و صحبت‌ها جيغ و فرياد ناتواني آنان است.وي افزود: اين حادثه و انفجار اخير هيچ ربطي به اسراييل و آمريكا ندارد، جز اين‌كه محصول تحقيقاتي كه در پي آن‌ها اين حادثه رخ داده مي‌توانست مشت محكمي بر دهان اسراييل و رژيم غاصب آن باشد كه مدتي كوتاه براي چند روزي به تاخير افتاد ولي قطعا نيروها و همسنگران شهيد حسن تهراني‌مقدم اين راه را ادامه خواهند داد و ثمره‌ تلاش‌هاي او مشتي بر دهان اسراييل خواهد بود.رييس ستاد كل نيروهاي مسلح خاطرنشان كرد: اين جيغ‌ها و فريادها هيچ خللي در توان و قدرت انقلاب اسلامي ايجاد نمي‌كند و هيچ‌گاه نبايد فريب آن را خورد. اين جيغ‌ها و تهديدها 30 سال است كه هر روز از سر عجز و ناتواني بلندتر سر داده شده و مردم ايران نيز بي‌پايه و اساس بودن آن را به خوبي درك كرده‌اند. با نابودي جبهه ابرسرمايه‌داري و رژيم صهيونيستي اين جيغ‌ها نيز ساكت خواهد شد.

اين حوادث خللي در مسير انقلاب ايجاد نمي‌كند

رييس مجلس شوراي اسلامي در حاشيه مراسم يادبود شهداي غدير، شهيد حسن تهراني‌مقدم را از چهره‌هاي تابناك دفاع مقدس معرفي كرد و گفت: اين شهيد در طول اين دوران، رشادت‌هاي فراواني را از خود نشان داد.به گزارش ايسنا، علي لاريجاني در اين مراسم در جمع خبرنگاران، اظهار كرد: شهيد تهراني‌مقدم، افرادي زيادي را تربيت كرد و ياران ايشان كه حاصل دسترنج و تلاش ايشان بودند راه ايشان را ادامه خواهند داد.وي با اشاره به جوسازي‌هاي اخير دشمنان در مورد حادثه انفجار گفت: دشمن پيش از آن‌كه اصل ماجرا را بداند و در مورد آن گزارش بدهند، داستان‌سرايي مي‌كند و به دنبال سوءاستفاده از اين اتفاق، به نفع خودش است اما اين‌ها مهم نيست و جمهوري اسلامي پاسخ آن‌ها را خواهد داد.وي گفت: دشمنان بايد بدانند كه اين حوادث هيچ خللي در مسير انقلاب ايجاد نخواهد كرد و قطعا ياران اين شهيد راه وي را ادامه خواهند داد.لاريجاني خاطرنشان كرد: لازم است مسوولان، ملاحظات ايمني را قوي‌تر كنند تا شاهد تكرار چنين حوادثي نباشيم.

سپاه و ملت ايران آمادگي جهادي و روحيه حماسي خود را زنده نگهدارند

به گزارش ايسنا دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم کل قوا در حاشيه اين مراسم در جمع خبرنگاران با تشريح ابعاد شخصيتي و خدمات شهيد عالي مقام سرلشکر شهيد حسن تهراني‌مقدم، گفت: سردار مقدم بنيانگذار توپخانه سپاه پاسداران و بنيانگذار سيستم‌هاي نظامي و فرمانده‌اي دانشمند، عارف و مخلص و مجاهدي بزرگ بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي