جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4022

 معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامي :
  گذر برخي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي از چشم انداز 1404 

 
معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامي گفت : برخي از واحدهاي اين دانشگاه از سند چشم انداز تدوين شده، پيشي گرفته اند.

به گزارش آنا ، دکترزراع در جمع تعدادي از اساتيد و اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان خوزستان (منطقه شش ) که به ميزباني واحد اهواز برگزار شده بود با بيان اينکه عملکرد و فعاليتهاي دانشگاه آزاد اسلامي در طول 30 سال اخير به عنوان يک سند تاريخي باقي خواهد ماند افزود : اين تلاش ها براي هميشه در تاريخ خواهد ماند و ملت ايران در مورد آن قضاوت خواهند کرد. وي با اشاره به اينکه برخي از واحدهاي دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي توانسته اند براساس چشم انداز 1404 اين دانشگاه برنامه هايي را اجرا و در برخي از موارد، از آن پيشي بگيرند گفت : دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه مقالات ISI در کشور مقام اول را دارد و واحد نجف آباد در حال حاضر داراي بزرگترين کتابخانه خاورميانه است .

وي افزود : در برخي از واحدهاي دانشگاهي نيز امکانات و تجهيزات تحقيقاتي و کارگاهي پيشرفته اي وجود دارد که در کشور کمتر يافت مي شوند. وي همچنين با اشاره به اينکه دانشگاه آزاد اسلامي توانسته است در طول سه دهه فعاليت خود با تلاش اساتيد و دانشجويان رتبه اول شيمي خاورميانه را از آن خود کند گفت : دانشگاه آزاد اسلامي توانسته است با برخي از دانشگاه هاي معتبر دولتي رقابت کند و از آنان پيشي بگيرد .

وي با اذعان به اينکه امکانات و بودجه دانشگاه آزاد اسلامي کمتر از دانشگاه هاي دولتي است ، تلاش و کوشش مضاعف به همراه توکل و عنايت خداوند و همچنين عشق به کار را از جمله عوامل موفقيتهاي اين دانشگاه خواند . وي همچنين از نمايندگان استان خوزستان در مجلس شوراي اسلامي که در توسعه و ارتقاي واحدهاي دانشگاهي اين استان تلاش کردند ، نيز تقديرکرد . زارع با اشاره به اينکه بودجه يکي از واحدهاي دانشگاهي در دهه 60 ، فقط يکصد هزار ريال بوده است گفت : اين دانشگاه در حال حاضر داراي حدود27 هزار دانشجو ، 2 بيمارستان تخصصي و يکي از واحدهاي بزرگ آن استان است . وي همچنين با بيان اينکه تحصيل علم حق همگاني است ، خواستار اختصاص يارانه علمي براي کليه دانشجويان و نخبگان کشور که توان مالي ندارند، شد . زارع همچنين طي بازديدي از قسمتهاي مختلف واحد اهواز ، از توسعه کمي و کيفي و همچنين پيشرفتها و موفقيتهاي اين واحد دانشگاهي تقدير کرد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي