جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4022

 حق انشعاب آب و برق آزاد شد 

وزير نيرو گفت: با موافقت هيئت وزيران، از اين پس حق انشعاب آب و برق به صورت مستقيم در اختيار وزارت نيرو قرار مي گيرد. به گزارش برنا ، مجيد نامجو با اعلام اين که با موافقت هيئت دولت از اين پس حق انشعاب آب و برق به خزانه دولت واريز نمي شود، افزود: با آزاد شدن حق انشعاب و موافقت دولت مبني بر عدم واريز حق انشعاب به خزانه، اين فرصت ايجاد خواهد شد تا بتوانيم در رفع معضلات و مشکلات صنعت آب و برق گام هاي بلندتري برداريم.

حق انشعاب آب و برق افزايش نمي يابد

مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق تهران با بيان اينکه تلفات انرژي در شبکه هاي توزيع برق تهران 10 درصد و در کل کشور 15 درصد است،گفت:طبق پيش بيني هاي به عمل آمده ميزان فروش برق در تهران تا پايان امسال بايد به 1200 ميليارد تومان برسد که تاکنون از فروش برق 794 ميليارد تومان حاصل شده است.

سيدمحمد هاشمي گفت:شرکت توزيع برق تهران با داشتن سه ميليون و 750 هزار مشترک بزرگترين شرکت در کشور محسوب مي شود،طبق پيش بيني هاي به عمل آمده ميزان فروش برق در تهران تا پايان امسال بايد به 1200 ميليارد تومان برسد که تاکنون از فروش برق 794 ميليارد تومان حاصل شده است. به گفته وي،در کل کشور فروش برق در حالي به 184 هزار گيگاوات ساعت مي رسد که 9 درصد اين عدد مربوط به تهران است.

وي با بيان اينکه يکي از منابع تامين مالي براي توسعه طرحهاي شرکت توزيع برق فروش انشعاب است، گفت:از سال 83 تاکنون مبلغ فروش حق انشعاب برق هيچ تغييري نداشته است در حاليکه تمام هزينه ها چند برابر شده است.هاشمي افزود :چرا بايد پروانه ساختمان افزايش يابد اما حق انشعاب آب و برق به هيچ عنوان ديده نشود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي