جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4022

 نهادهاي مالي 

 آغازبه کار نخستين بيمارستان خصوصي استان کردستان با مشارکت بانک تجارت

بيمارستان 50 تختخوابي دکتر سيدالشهدايي در استان کردستان با مشارکت بانک تجارت به بهره برداري رسيد.به گزارش روابط عمومي در راستاي حمايت از طرحهاي اشتغالزايي دولت خدمتگزار وکمک به بنگاه هاي اقتصادي ، بانک تجارت با مشارکت در ساخت بيمارستان خصوصي سيدالشهدايي در شهرستان سنندج گام بلندي درتسهيل ودسترسي آسان ومستمر به خدمات بهداشت ودرمان استان و اقليم کردستان عراق برداشته است .

اخذ گواهي کسر از حقوق براي وام مسکن ممنوع است

يک مقام مسئول گفت: در بخشنامه‌اي که سال 88 به شعب بانک مسکن ابلاغ شده وام گيرندگان براي خريد مسکن از دادن گواهي کسر از حقوق به شعب معافند و همان درآمد ابرازي کفايت مي‌کند. اين مقام مسئول در گفت‌وگو با فارس افزود: در بخشنامه‌اي که به شعب بانک مسکن ابلاغ شده، متقاضياني که داراي حساب صندوق پس‌انداز خريد مسکن هستند نيازي به ارائه گواهي کسر از حقوق به شعب ندارند و همان درآمدي ابرازي کفايت مي‌‌کند.وي ادامه داد: شعب بانک مسکن تنها بايد اقدام به گرفتن معرفي‌نامه از فرد وام‌گيرنده کنند و ديگر نيازي به گرفتن گواهي کسر از حقوق از دارندگان حساب صندوق پس‌انداز خريد مسکن نيست.

در بخشنامه‌اي که در سال‌هاي 81 و 88 به شعب بانک مسکن ابلاغ شد در آن تاکيد شده که دارندگان حساب صندوق پس انداز تنها مي توانند تنها با گرفتن يک ضمانت نامه کتبي وام مسکن دريافت کنند. به گزارش فارس، متن کامل اين بخشنامه که به شعب بانک مسکن در ارتباط با مواردي که اعطاي تسهيلات اعم از با سپرده، بدون سپرده و يا توأم در قبال ترهين وثيقه غيرمنقول نزد بانک صورت مي‌پذيرد بدين شرح بوده و موارد زير تأکيد مي‌گردد:1- الزام مشتريان به ارائه تعهدنامه که اقساط يا گواهي درآمد صادره از اداره يا سازمان يا شرکت مطبوع يا ارائه فيش حقوقي با ضمانت اشخاص ثالث مجاز نبوده و صرفا اخذ درآمد ابرازي به صورت کتبي از متقاضيان کافي خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي