جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4022

 شهردار اصفهان در جمع خبرنگاران اعلام کرد:
 پروژه سالن اجلاس سران، شهريور ماه سال 91به بهره برداري مي‌رسد 

 اصفهان - راعي

شهردار اصفهان با تاکيد بر اين که پروژه سالن همايشهاي بين المللي (سالن اجلاس کشورهاي غيرمتعهد) طرحي ملي، منطقه‌اي، بين المللي، محلي، فرهنگي، هنري، سياسي و اقتصادي است، اعلام کرد: مديريت شهري اصفهان سعي دارد اين طرح عظيم را تا پايان شهريورماه سال آينده به بهره‌برداري برساند.

دکتر سيد مرتضي سقاييان نژاد در نشستي با خبرنگاران با تشريح روند تصويب اين طرح در اصفهان اظهار داشت: آغازين روز خردادماه در حاشيه همايش «سرمايه‌گذاران ايراني خارج از کشور» در شيراز پيشنهاد احداث مرکز همايش‌هاي بين‌المللي در شهر اصفهان و فارس مطرح شد. وي افزود: پس از آن مهندسين مشاور از طرح وزارت مسکن با بررسي موقعيت دو شهر نهايت اصفهان را براي ميزباني اين اجلاس انتخاب کردند که بر اساس توافقات انجام شده بين وزارت مسکن و شهرسازي با شهرداري اصفهان لايحه دو فوريتي احداث اين پروژه در تاريخ 22/4/89 به تصويب شوراي اسلامي شهر اصفهان رسيد. شهردار اصفهان با اشاره به کشمشهاي اخير در رابطه با احداث سالن همايشهاي بين‌المللي اذعان داشت: بنا به تاکيد و صلاح ديد مقام معظم رهبري به منظور اقتدار نظام جمهوري اسلامي سالن اجلاس سران بايد در اصفهان احداث شود همچنين لازم است با توجه به ظرفيتهاي موجود شهرها و تمرکززاديي در پايتخت چنين سالنهايي در تمام کلان شهرهاي کشور احداث شود.

دكتر سقائيان نژاد خاطرنشان کرد: با برگزاري كنفرانسهاي بين‌المللي در اصفهان، فرودگاه اين شهر بين‌المللي خواهد شد و قطار سريع السير اصفهان - تهران نيز بايستي فعال شود در ضمن اعتبار و منزلت شهر افزايش مي‌يابد و اقتصاد آن دگرگون شده که اين مهم زمينه گسترش صنعت توريسم و رونق اقتصادي و اجتماعي نيز فراهم مي‌کند. وي ادامه داد: با توجه به اين که سازمان ملل ويونسکو به دنبال يک نماينده در آسيا به خصوص کشور جمهوري اسلامي ايران است، با احداث اين مجموعه سالنها، اصفهان شعبه‌اي از سازمان ملل در قلب آسيا براي سرويس‌دهي به 200 کشور دنيا خواهد شد و اين امر منجر به جذب توريست و گردشگر مي‌شود و به دنبال آن رويدادهاي فرهنگي متعددي در اصفهان رخ خواهد داد.

شهردار اصفهان اجلاس سران کشورهاي غير متعهد در اصفهان را واقعه‌اي بزرگ خواند و اظهارداشت: چه اجلاس در اين شهر برگزار شود و چه نشود مجموعه سالنهاي همايشهاي بين‌المللي در اصفهان با قوت و قدرت احداث مي‌شود چرا که اين کلان شهر، داراي ظرفيتهاي متعددي است که با احداث چنين مجموعه‌اي مباحث اقتصاد شهري و توريست متحول خواهد شد. شهردار اصفهان اظهار اميدواري کرد که اکنون که فصل بودجه‌نويسي دولت است براي اين پروژه عظيم ملي بودجه‌اي در نظر گرفته شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي