جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4022

 در استان 

 ساماندهي اطراف حافظيه و سعديه؛

آغاز سنگفرش مقابل حافظيه از امسال

شيراز - خبرگزاري مهر: مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان فارس از ساماندهي محوطه اطراف آرامگاههاي حافظ و سعدي خبر داد. فريدون فعالي با اشاره به اقداماتي که براي دو آرامگاه حافظ و سعدي انجام شده يا در نظر گرفته شده، بيان کرد: براي اين دو آرامگاه ازجمله اقداماتي که بايد صورت گيرد اين است که در کوتاه مدت بتوان وضعيت آرامگاه را ساماندهي کرد.وي ادامه داد: در سعديه عمليات اجراي اين موضوع شروع شده که در اين رابطه بحث محوطه‌سازي با اعتباري معادل 300 ميليون تومان شروع شده است.

اختصاص اعتبار براي مرکز فرهنگي سعدي

مدير کل ميراث فرهنگي استان فارس با اشاره به پرو‍ژه مرکز سعدي که در آرامگاه واقع شده نيز بيان کرد: امسال براي مرکز فرهنگي سعدي نيز اعتبار لازم اختصاص مي‌يابد تا عمليات آن آغاز شود.فعالي بيان کرد: 800 ميليون تومان تاکنون هزينه شده ضمن اينکه اين پروژه به دو ميليارد تومان نياز دارد تا مرکز تشکيل شود.

ساماندهي محوطه حافظيه

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ساماندهي محوطه حافظيه نيز گفت: در بحث ساماندهي محوطه آرامگاه حافظ نيز اقدامات شروع شده و در اين راستا نورپردازي و فضاي سبز اجرا شده است. مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان فارس تصريح کرد: در بحث توسعه نيز باغ‌موزه مشاهير را داريم که عمليات اجرايي آن در قالب طرح توسعه حافظيه با قوت در حال پيگيري است.فعالي بيان کرد: امسال چهار ميليارد تومان نيز اعتبار براي پروژه گذاشته شده است.

سنگفرش اطراف حافظيه و محدوديت تردد خودرو

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به محوطه بيروني آرامگاه نيز بيان کرد: در اين راستا اولين موضوعي که در نظر گرفته شده مطالعات ساماندهي محوطه است که توسط مشاور بخشي از آن انجام شده و بخش ديگري در حال انجام است.مدير کل ميراث فرهنگي استان فارس بيان کرد: طرحي را شهرداري براي ساماندهي حافظيه و سعديه دارد که در برنامه‌هاي ما نيز هست و بر اين اساس با مشارکت و همکاري شهرداري در سال جاري عمليات اجرايي سنگفرش کردن خيابان حدفاصل چهار راه ادبيات و چهار راه حافظ را آغاز مي‌کنيم.

فعالي توضيح داد: طبق طرحي که شهرداري پيشنهاد داده مبلمان و سنگفرش و همچنين فضاسازي مناسب در کف و جداره‌ها در نظر گرفته شده و اعتبار آن نيز 1.5 ميليارد تومان پيش‌بيني شده است.وي با اشاره به محدوديت تردد خودرو در خيابان مقابل آرامگاه نيز بيان کرد: محدوديت تردد خودرو در برنامه قرار دارد و در اين رابطه صحبتي با نيروي انتظامي شده که بتوان براي اين امر کمکهاي لازم را صورت دهند.مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان فارس تاکيد کرد: براي سعديه نيز طرحي شهرداري تهيه کرده و ما نيز اعلام آمادگي کرديم که براي محوطه‌سازي اين آرامگاه طرح اجرا شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي