جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4022

 اخبار هنري 

 تمامي اجراهاي جشنواره مکث به صورت رايگان برگزار مي شود

سارا حدادي دبير نخستين جشنواره مونولوگ (تك گويي) مكث در گفت و گو با روابط عمومي جشنواره در خصوص رايگان بودن اجراهاي اين جشنواره گفت: اين نخستين جشنواره مونولوگ دانشجويي است و براي ديدن آثار نيازي به تهيه بليط نيست، و همه ي علاقه مندان و دانشجويان مي توانند بدون خريد بليط و به صورت رايگان از نمايش ها نخستين جشنواره مونولوگ مکث ديدن نمايند.

حدادي اضافه کرد: آثار شهرستاني و برخي از آثار در بخش مهمان جاي گرفتند، كه اين به منظور ضعف در اين نمايش ها نيست، بلكه بر اساس ظرفيت جشنواره طبقه بندي شده، و با توجه به سياست هاي جشنواره برخي از آثار به بخش رقابتي راه نيافته اند، اما همه ي آثار، چه شهرستان، چه مهمان و چه آثار بخش رقابتي در نظرسنجي تماشاگران شركت داده شده و يك جايزه با توجه به نظر مخاطبان اختصاص داده شده است. نخستين جشنواره تك گويي "مكثپ" به دبيري سارا حدادي 28 آبان الي 3 آذر 1390 در دانشكده ي فني تهران جنوب در 4 بخش نمايس، عكس، طراحي پوستر و نمايشنامه نويسي برگزار مي شود.

با حضور همايون شجريان و اجراي گروه عبد القادر ؛

آلبوم شوق نامه " در ارسباران نقد مي‌شود

" آلبوم شوق نامه " با اجراي گروه عبد القادر مراغي به سرپرستي محمد رضا درويشي ، شنبه 28 آبان ساعت 30/18 در فرهنگسراي ارسباران برگزار خواهد شد . به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 3 و فرهنگسراي ارسباران ، آلبوم " شوق نامه " شامل باز خواني تصنيف هاي منسوب به عبد القادر مراغي و خوانندگي همايون شجريان و با حضور ساسان فاطمي ، حميد رضا اردلان و هومان اسدي به عنوان کارشناس منتقد برگزارخواهد شد.علاقمندان به منظور شرکت در اين برنامه که به صورت آزاد است مي توانند به فرهنگسراي ارسباران ، واقع در خيابان شريعتي ، بالاتر از پل سيدخندان ، خيابان جلفا مراجعه ويا با شماره واحد موسيقي 20 - 22872818تماس بگيرند.

صبري "خانه برناردا آلبا" را در انگلستان به صحنه برد

نمايش "خانه برناردا آلبا" کاري از گروه "ياس تمام" که در جشنواره سوسپنس انگلستان به صحنه رفت، طي اجراهاي خود با استقبال قابل توجه مخاطبان و علاقه‌مندان تئاتر قرار گرفت. به گزارش روابط عمومي گروه "ياس تمام"، صبري در اين باره گفت: ما پنج اجرا در اين جشنواره داشتيم که تمام اجراها با استقبال مخاطبان و تماشاگران همراه بود. تماشاگران اين اجراها براي من تماشاگران باهوشي بودند زيرا بدون داشتن زيرنويس با نمايش و بخش‌هاي مختلف آن ارتباط برقرار کردند. صبري همچنين از پيشنهاد توليد کار مشترک از سوي کمپاني Angle Theater به عنوان برگزار کننده جشنواره سوسپنس خبر داد که البته هنوز زمان آغاز اين پروژه مشخص نيست.جشنواره تئاتر سوسپنس آبان‌ماه سال جاري با حضور کشورهايي چون آمريکا، فرانسه و ايتاليا در شهر لندن برگزار شد.

توليد فرهنگنامه ولايت به همت فرهنگسراي رسانه

دومين فرهنگنامه ايميلي فرهنگسراي رسانه با عنوان فرهنگنامه ولايت به مناسبت هفته ولايت توليد شد. به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي رسانه، اين محتواي ايميلي که با عنوان فرهنگنامه منتشر مي‌شود، در راستاي ارتقاي سطح آگاهي علاقه‌مندان فضاي مجازي، در مناسبت‌هاي مختلف با موضوعات متفاوت در اختيار مخاطبان قرار مي گيرد. دومين شماره فرهنگنامه، با موضوع ولايت فقيه و مروري بر22 سال ولايت و رهبري حضرت آيت الله‌العظمي خامنه اي( مدظله العالي) است که برخي از مهمترين عناوين آن عبارت‌اند از:

اثبات عقلي و نقلي ولايت فقيه، تجلي ولايت در شعر و هنر، رهبري درکلام بزرگان، تصاوير مقام معظم‌رهبري، ارائه 20 عنوان کتاب الکترونيکي در مورد ولايت فقيه به همراه گفتارها و نوشتارهايي از امام خميني (ره)، حضرت آيت الله العظمي خامنه‌اي( مدظله العالي)‌،‌ شهيد بهشتي، شهيد مطهري‌، حضرت آيت الله مصباح،‌ حجت الاسلام والمسلمين پناهيان و.... .

توسط موسسه رسانه هاي تصويري؛

«آدمکش» وارد شبکه نمايش خانگي شد

فيلم سينمايي«آدمکش » به کارگرداني رضا کريمي توسط موسسه‌ رسانه‌هاي تصويري به سبد محصولات شبكه نمايش خانگي اضافه شد.به گزارش روابط عمومي موسسه رسانه هاي تصويري، فيلم سينمايي «آدمکش » در ژانر اجتماعي ، براي مخاطبان بزرگسال به مدت 100 دقيقه وارد شبکه نمايش خانگي شد. اين فيلم به کارگرداني رضا کريمي و تهيه‌کنندگي محمد پوستي مي باشد و بهرام رادان، مهتاب کرامتي، حامد بهداد، ليلا اوتادي، شهزاد کمال‌زاده، افسانه بايگان، قطب‌الدين صادقي در آن ايفاي نقش کرده‌اند.

چهارمين نمايشگاه کتاب دانشگاهي افتتاح شد

چهارمين نمايشگاه کتاب دانشگاهي در نوزدهمين دوره از هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران 25 آبان ساعت 10، با حضور بهمن دري معاون امور فرهنگي وزارت ارشاد واللهياري مديرکل اداره کتاب و جمعي ازمسوولين فرهنگي گشايش يافت . به گزارش ستاد اطلاع رساني چهارمين نمايشگاه کتاب دانشگاهي :مراسم افتتاحيه چهارمين نمايشگاه کتاب دانشگاهي چهارشنبه 25 آبان ماه ساعت 10 صبح در سالن اجتماعات محل دائمي نمايشگاه‌هاي شهرداري تهران واقع در بوستان گفتگو برگزار شد . بنابر اين گزارش نمايشگاه کتاب دانشگاهي با حضوربهمن دري معاون امور فرهنگي وزارت ارشاد، روساي دانشگاهها، مولفين ومترجمين برگزيده کتاب سال جمهوري اسلامي ايران، مديران و موسسات فرهنگي وانتشاراتي و شخصيت هاي علمي و فرهنگي برگزار شد . اين نمايشگاه از 25 تا 30 آبان ماه از 9صبح لغايت 18 در بوستان گفت و گو برگزار مي شود .

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:

هفته کتاب فرصتي است که همه نهادها به مسئوليتشان در قبال کتاب عمل کنند

سيدمحمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: فلسفه برپايي هفته کتاب اين است که فضايي بر کشور حاکم شود تا همگان احساس مسئوليت کنند و دستگاه‌ها و نهادها در امر ترويج کتابخواني سهيم شوند.سيدمحمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در گفت وگو با ستاد خبري نوزدهمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران، درباره شعار «يادگار ماندگار» که براي اين دوره از هفته کتاب انتخاب شده است، گفت: خيلي کالاها و محصولات يک‌بار مصرف هستند و افراد آنها را پس از مدتي کنار مي‌گذارند اما کتاب کالاي نفيس، گرانبها و ارزشمندي است که با يک‌بار خواندن عمرش به پايان نمي‌رسد و حتي بسياري از کتاب‌ها هستند که افراد بارها به آنها مراجعه مي‌کنند و از اين جهت يادگاري ماندگار است.

وي با بيان اينکه هر سال يک ويژگي برجسته کتاب براي شعار هفته کتاب انتخاب مي‌شود، گفت: شيوه نامگذاري شعار و پيام هفته کتاب به اين علت است که همگان متوجه اهميت اين کالاي ارزشمند شوند.حسيني با بيان اينکه هفته کتاب بهانه و مقدمه‌اي است که شاهد رشد مطالعه در کشور باشيم، خاطرنشان کرد: فلسفه برپايي هفته کتاب اين است که فضايي بر کشور حاکم شود تا همگان احساس مسئوليت کنند و دستگاه‌ها و نهادها در امر ترويج کتابخواني سهيم شوند. اگر ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي 50 درصد منابع را تامين مي کنيم، مابقي را نهاد مربوطه سرمايه گذاري کند تا بتوانيم اين نوع خدمات فرهنگي را در کل کشور فراگير کنيم.وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به تسهيل دسترسي مردم به کتاب در مناطق مختلف کشور اشاره و اظهار کرد: هفته کتاب دسترسي مردم روستاها و اقصي نقاط کشور را به کتاب آسان مي‌کند، همچنان که وقتي در نمايشگاه‌ها کتاب به راحتي در دسترس است، کتاب‌هاي جديد و ناياب هم به دست مردم مي‌رسد.نوزدهمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران با شعار «يادگار ماندگار» 22 تا 29 آبان ماه سال جاري در سراسر کشور برگزار مي‌شود.

مدير سيماي بوسنيايي شبکه سحر خبر داد:

توليدات بومي شبکه سحر، در بوسني و هرزگوين افزايش مي يابد

مدير سيماي بوسنيايي شبکه جهاني سحر گفت: براي جلب و جذب هر چه بيشتر مخاطبان، برنامه هاي سيماي بوسنيايي با افزايش توليد در بوسني و هرزگوين، بومي تر مي شوند.به گزارش روابط عمومي اين شبکه بين المللي، مهدي حيدري در آستانه آغاز پانزدهمين سال فعاليت رسمي شبکه جهاني سحر با اشاره به بيشتر شدن پخش برنامه هاي ضبط شده در بوسني، از آغاز توليد دو برنامه" حجاب در بوسني" و " خانواده" در آينده نزديک در سارايوو خبر داد.مدير سيماي بوسنيايي سحر درباره برنامه " حجاب در بوسني" گفت: پيش بيني مي کنيم با فراهم شدن مقدمات، از اوايل آذرماه، تصويربرداري اين برنامه با تهيه کنندگي مهرداد پورکي کليد بخورد.حيدري از جمله محورهاي مورد بررسي اين مجموعه مستند که در 10 قسمت 20 دقيقه اي تهيه مي شود، به بررسي حجاب در اديان ديگر، جايگاه حجاب در جامعه بوسني و هرزگوين، ماهيت حجاب به عنوان مصونيت بخشي و حفظ شخصيت و کرامت زن اشاره کرد و افزود: با تهيه اين مجموعه در قلب کشور بوسني و هرزگوين، تلاش مي شود تا آنچه به بيننده عرضه مي شود، ديدگاهها و نظرات برآمده از متن جامعه مخاطب باشد.به گفته حيدري، توليد برنامه" خانواده" نيز از اواخر سال جاري آغاز مي شود.سيماي بوسنيايي شبکه سحر در حال حاضر روزانه 4:30 ساعت برنامه پخش مي کند که در قالب دو بخش 2 و 2:30 ساعته از کانال اول شبکه سحر روي آنتن مي رود.طبق نظر سنجي هاي رسمي صورت گرفته، سرويس بوسنيايي زبان شبکه سحر، 60 درصد از بينندگان تلويزيون را در بوسني و هرزگوين، از طريق پخش ماهواره اي آن و رله برنامه هاي شبکه سحر از طريق شبکه هاي محلي اين کشور پاي برنامه هاي خود مي نشاند.

رشيدي، فراهاني، صحت، سلطاني و ...

همزمان با عيد غديرخم ازنمايش‌هاي ايران‌شهر ديدن کردند

مجموعه تماشاخانه ايران‌شهر همزمان با عيد سعيد غدير خم، ميزبان هنرمندان تئاتر، سينما و تلويزيون بود.به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل مجموعه تماشاخانه ايران‌شهر؛ هنرمنداني چون؛ علي طالبي، سروش صحت، نيره فراهاني، شهره سلطاني، ليلي رشيدي، مهدي‌ميامي، عزت‌الله مهراوران، سحر دولت شاهي، محمدحيدري، خوشنويسان و... سه‌شنبه 24 آبان‌ماه همزمان با عيد سعيد غدير خم با حضور در مجموعه ايران شهر از دو نمايش "ايوانف" به کارگرداني اميررضا کوهستاني و "نامه هايي به تب" به طراحي و کارگرداني سيامک احصايي ديدن کردند.بر اساس اين گزارش نمايش"ايوانف" امروز پنجشنبه 26 آبان ماه در حالي به اجراهاي خود در تماشاخانه شماره يک ايران شهر پايان مي دهد که تمامي بليط‌هاي اين نمايش تا آخرين روز اجرا پيش خريد و يا رزرو شده است.يادآور مي شويم؛ نمايش 180 دقيقه اي "ايوانف" نخسيتن نمايشنامه بلند آنتوان چخوف است که با بازي هنرمنداني چون؛ محمد حسن معجوني، سعيد چنگيزيان، مهين صدري، وحيد آقاپور، محمد رضا نجفي، فريبا کامران، علي باقري، فاطمه فخرايي، رضا بهبودي، نگار جواهريان و ماني حقيقي تا امروز 26 آبان ماه به روي صحنه مي رود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي